Пребарување

Внесете клучни зборови:

Есен 2019

Азурен Брег- Милано-Ница-Кан- Антиб- Монако-Монте Карло

Азурен Брег- Милано-Ница-Кан- Антиб- Монако-Монте Карло

Азурен Брег- (Милано-Ница-Кан- Антиб- Монако-Монте Карло) 3НП

Термин 08 Октомври

1 ДЕН0 08.10.2019СКОПЈЕ - МИЛАНО: Состанок на група во 10 00ч.  Поаѓање во 10:30 часот од паркингот спроти салата Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.

2 ДЕН09.10.2019МИЛАНО: Пристигнување во Franciacorta outlet во утринските часови. Слободно време (2 часа)за  шопинг. Патувањето продолжува кон Милано. По пристигнувањето, одиме на организиран разглед на градот(факултативно): тврдината Сфорцеско, Piazza Duomo, централниот плоштад каде се наога најголемата готска катедрала во светот, потоа одиме на Via Vittorio Emanuelle најдобрата шопинг улица, Oktogon, односно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196м. долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води до зградата на Миалнска опера една од најпознатите оперски куќи во светот... Слободно време за индивидуални прошетки .  Сместување во хотел.  Ноќевање.

3 ДЕН10.10.2019 МИЛАНО – НИЦА : Појадок. Поаѓање за Ница. Пристигнување во Ница во пладневните часови, прошека низ стариот дел на Ница: Кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата...  Сместување во хотел.  Ноќевање.

04 ДЕН 11.10.201 НИЦА – АНТИБ  – КАН: Појадок.  Препорачуваме целодневен излет до монденското место Антиб и гламурозниот Кан. Антиб е прекрасно градче кое го маѓепсало Пикасо, а потоа продолжуваме со посета на монденскиот Кан. Прекрасна прошетка по кроасетата со хотелите Карлтон, Мартинез, Мажестик, Филмската палата, стариот град со тврдината...   Враќање во Ница во попладневните часови. Слободно време. Ноќевање.

05 ДЕН 12.10.2019 НИЦА –– ЕЗ – МОНАКО – МОНТЕ КАРЛО - СКОПЈЕ:  Појадок. Одјавување од хотел. Предлагаме целодневна посета на Монако и Монте Карло со  попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата Св. Никола, егзотичните градини... продолжуваме по патеката на F1( пешки), посета на Монте Карло со познатите коцкарници.Слободно време за посета на казината. Поаѓање кон Македонија во вечерните часови. Патот продолжува преку Словенија, Хрватска, Србија... Ноќно возење со попатни паузи за одмор и гранични формалности.

06 ДЕН13.10.2019 СКОПЈЕ:  Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  219€ / 13.580 ден

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

НАПОМЕНИ: