Пребарување

Внесете клучни зборови:

НОВО 2019

АРГЕТИНА И БРАЗИЛ БУЕНОС АЈРЕС И РИО ДЕ ЖАНЕИРО /СО КАРНЕВАЛ/ 11 ДЕНА – 8 НОЌЕВАЊА-СО АВИОН

АРГЕТИНА И БРАЗИЛ
БУЕНОС АЈРЕС И РИО ДЕ ЖАНЕИРО
/СО КАРНЕВАЛ/
11 ДЕНА – 8 НОЌЕВАЊА-СО АВИОН

АРГЕТИНА И БРАЗИЛ

БУЕНОС АЈРЕС И РИО ДЕ ЖАНЕИРО

/СО КАРНЕВАЛ/

11 ДЕНА – 8 НОЌЕВАЊА-СО АВИОН

ПОАЃАЊЕ-25 ФЕВРУАРИ 2019/БРАЌАЊЕ-07 МАРТ 2019

БУЕНОС АИРЕС,убавица во Јужна Америка, важи за една од дестте најбитни метрополи во светот.Тоа е град кој претрпел најголемо европско културно влијание, па заради тоа и го нарекуваат – ПАРИЗ НА ЈУЖНА АМЕРИКА. Карневалот во Рио де Жанерио, е најлуд, највесел и најголем во светот. Започнува секогаш во петок, со крунисувањето на најдебелиот крал Мома кој после тоа го добива сребрениот и златен клуч на градот од градоначалникот на Рио.

Во текот на карневалот околу два милиони луѓе минуваат низ улиците во Рио, играјќи ја прочуената самба. После тоа се селат на главната сцена каде се одржуваат натпревари . Карневалот преставува едно од најголемите доживувања.

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО

1.ден (25.02.2019) СКОПЈЕ - БЕЛГРАД-ПАРИЗ-БУЕНОС АЈРЕС. Состанок на патниците на аеродромот Никола Тесла пред шалтерот на Контики. Полетувањето за Париз е во 17:05 часот на летот ЈУ 314. Пристигнувањето е во 19 и 45 часот. Патувањето за Буенос Ајрес е во 23 и 35 часот. Закуска во авион.

 

2.ден (26,02,2019) БУЕНОС АЈРЕС   Пристигнување во 09 и 40 часот. Трансфер до хотел. Сместување измеѓу 12:14 часот. Следи полуднево разгледување на главниот град Аргентина. Буенос Ајрес  важи за една од десетте најглавни метрополи во светот. После слободното попладне ноќевање.

 

3.ден (27.02.2019) БУЕНОС АЈРЕС  Појадок.Слободно предпладне.Попладне полудневни факултативни излети до делтите на реките Паране,Тигре. Тоа е  многу возбудлива пловидба со бротче низ каналите на течението на реките, а на обалите можат да се видат преубави куќи ресторани и многу зеленило и цвеќе. Ноќевање.

 

4.ден (28.02.2019) Буенос Ајрес Појадок.Слободен ден за индивидуална прошетка,разгледување и шопинг по по елегантните бутици и квалитетната роба. Можни се по желба и факултативни излети наречени ЧАУЧО ТУРА, со  фолклорна програма и ручек на ГАУЧО ФАРМА, на која ќе се долови вистинската слика за чивотот на каубоите на Јужна Америка. Навечер факултативна-вечера со танго предства.Познатата игра е родена баш во овој град.Ноќевање.

 

5.ден (01.03.2019) БУЕНОС АЈРЕС –РИО ДЕ ЖАНЕИРО  Појадок. Трансфер до аеродром. Полетување за РИО ДЕ ЖАНЕИРО во 17 и 20 часот (лет Г3 7653). Пристигнување во 20и10 часот. Трансфер до хотел. Сместување и ноќевање.

 

6.ден(02.03.2019) РИО ДЕ ЖАНЕИРО Појадок. Целодневен разглед на градот.Ручек.Рио е е еден од најубавите и најпознат град во светот. Има фантастична положба, а најубавиот украс е плажата Копакабана, Леблон, Ипанема и Ботафога, симболи на градот Коркобадо со познатата статуа на Исус Спасителот, Тидџука шум, улицата Бранко и др. не го оставаат никој рамнодушен. Секој е има можност да се соживее со убавините што ги нуди овој град,неговите симболи, така да Рио ќе ви остане како најубав спомен во животот. Ноќевање.

7.ден(03.03.2019) РИО ДЕ ЖАНЕИРО  Појадок. Слободен ден за одмор и индивидуална прошетка. Вечерта факултативна прошетка по улиците на Рио по кои се чуствува возбудливата атмосфера пред почетокот на карневалот. Ноќевање.

 

8.ден(04.03.2019) РИО ДЕ ЖАНЕИРО  Појадок. Слободен ден. Поаѓање на самбадром и присуство на карневалот. Ноќевање.

 

9.ден(05.03.2019) РИО ДЕ ЖАНЕРИО  Појадок. Слободен ден за плажа и разгледување. Ноќевање.

 

10.ден(06.03.2019) РИО ДЕ ЖАНЕИРО  Појадок. Слободно предпладне. Према меѓународните правила собите од хотел се напуштаат во 12.00 часот. Можни се и факултативни излети. Навечер трансфер кон аеродром. Полетување за Париз во 21 и 05 часот ( лет АФ 467). Закуска во авион.

 

11.ден(07.03.2019) ПАРИЗ-БЕЛГГРАД. Пристигнување во Париз во 12 и20 часот. Полетување за Белград во 20 и 35 часот (лет ЈУ 315). Пристигнување во 22 и 55 часот. Од Белград организиран превоз до Скопје.

 

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ВО ЕВРА

Плаќање во денарарска противвредност 1€=62.00 мкд

          Сместување

Услуга

Цена на аранжманот полице во двокреветна соба

Доплата за еднокреветна соба

Хотели 3* + и  4*

Според програмата

         2490

         690

 

Во цената на патувањето се вклучени:

Авионски превоз на наведените релации,сместување во двокреветни стандарни соби во хотелите со 3+* во Буенос Ајрес (хотел БЕЛ АИР), и 4* во Рио де Жанерио (хотел Мирадор Рио) по локални категоризации, на база ноќевање со појадок (шведски стол), исхрана и разглед према дадената програма со вклучен трансфер, трошоци за организацијата и водичот на патувањето.

Во цената на патувањето не е вклучено:

Аеродромски такси: 387,43евра, (цената на аеродромскита такса е во моментот кога е правена програмата, а можни се и промени –се плаќаат седум дена пред почетокот на патувањето), денарски износ од 16 денари кој се плаќа по резервација, локални авио такси во странство доколку постојат, напојници за локалните водичи, факултативни излети и патничко осигурување. 

 

БУЕНОС АЈРЕС –ХОТЕЛ БЕЛ АИР 3/4* www.hotelbelair.com.ar   се наоѓа во најелегантниот дел на Буенос Ајрес,Реколета.СЕ наоѓа во близина на авенијата 9 јули и Санта Фе,каде можат да се најдат продавници,ресторани и кафичи.Се наоѓа во близина на на финансискиот и административен дел на градот, шопинг молови, амбасади ,културни институции...Собите се климатизирани, имаат телефон, сеф, интернет, мини бар и собен сервис. Во хотелот има ресторан, вински бар, кафе, бизнис центар, сали за конференции, WIFI во јавните простории, како и можност за користење на перење и хемиско чистење.

РИО ДЕ ЖАНЕРИО – ХОТЕЛ МИРАДОР РИО 4* (www.hotelmirador.com.br) – се наоѓа во близина на прочуената плажа Копакабана, има базен со совршен поглед на Рио. Сите соби се климатизирани, имаат мини бар(се плаќа), кабловска ТВ,бесплатен WIF, приватно купатило со туш, има и соби за непушачи ,фитнес центар и сауна. Во барот се служат коктели и освежувачки пијалоци.

*Трокреветните соби (двокреветни соби со помошно трето легло)можат да се добијат по барање, ама не се препорачуваат ,затоа што третиот легло не одговара за трето возрасно лице.

ОПШТИ КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ:

ВИЗИ: На  Државјаните на Македонија со нови биометриски пасоши (важност на пасошот најмалку 6 месеци по враќањето од патувањето) не им се потребни визи за Бразил и Аргентина.

ВАЛУТА: Аргентина А PESO             1 usd=29,83 ARS                         1 eur=34,15 ARS

                  Brazil :  B REAL                  1 usd= 3,91 BRL                          1 eur=  4,479 BRL

КЛИМА: Двете земји во периодот на висока туристичка сезона е со летна температура од 25 до 33 степени.Во Буенос Ајрес има мал процент на влага, а во Бразил суво.

 

КРАЕН РОК ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ И УПЛАТА Е ДО 01.ДЕКЕМВРИ.2018 ИЛИ ДО ПОПОЛНУВАЊЕ НА МЕСТАТА.

 

   НАПОМЕНА:

 

НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

Готовинско плаќање и со картици-уплата 15% од вкупната цена на аранжманот при пријавување, 60 дена пред патувањето 35%, 45 дена пред патувањето 50%, а остатокот најдоцна 30 дена пред патувањето.

 

Се молат патниците да ги почитуваат роковите и уплатата, заради однапред плаќањата кон авио компаниите и хотелите. Во спротивно местата и цената не се загарантирани. Се молат патниците два дена пред летот да проверат за точното време на поаѓање.  Информации на тел.3232234.

 

 

newwaysoftravel Превземи целосна понуда