Пребарување

Внесете клучни зборови:

Далечни патувања

АРУБА

АРУБА

1 ден 03.09.2018   Скопје-Ајндховен    Собир на аеродром во Скопје во 04:00. Лет со W6 во 06:10. Пристигнување во Ајндховен во 08:55. Организиран трансфер на групата до Амстердам. Сместување во хотел. Можност за факултативен панорамски разглед на Амстердам. Главниот плоштад Дам, кралската палата, музејот на Мадам Тисо, Новата Црква, пловечкиот Цветен пазар, плоштадот Рембрант и статуата на познатиот сликар, познатата улица Спигел, музејскиот кварт со трите познати музеи, Музејот на Ван Гог, Градскиот Музеј, и Музејот за современа уметност, Западната Црква, куќата на Ана Франк...Сместување во хотел. Слободно попладне или можност за крстарење по каналите на Амстердам од каде најдобро може да се ужива во градот со многу мостови  и разнобојни фасади. Ноќевање

2 ден 04.09.2018 Амстердам-Ротердам –Хаг Појадок.Предлагаме екскурзија до Ротердам и Хаг .Тура: Посета на Ротердам со разглед на градот и неговите архитектонски чуда и познатите куќи во форма на коцки. Ќе имате можност да уживате во прекрасниот панорамски поглед на Ротердам  од 185 метри високата Euromast кула ... патот продолжува кон  Делфт со посета на  работилнца за поризвотство на познатиот плав Холандски порцелан. Потоа турата продложува кон  Хаг , со разглед на градот , Парламентот и Палатата на мирот. На крајот турата завршува во „ минијатурниот град „ Мадуродам „ Холандија во мало, каде сликовито во форма на макети е претставена Холандија .Враќање во Амстердам доцна попладне. Ноќевање.

3 ден 05.09.2018 Амстердам –Аруба  Организиран трансфер на групата до аеродромот во Амстердам. Лет за Аруба во 09:10.Оброк и закуска во авион, сок, кафе, вода. Пристигнување во 15:30. Организиран трансфер до одбраниот ресорт.Користење на одбраната услуга

4 ден – 9 ден 06.09-11.09.2018 Аруба

АРУБА

Зошто треба да ја посетите Аруба ? Лесно е! Да талкате слободно и безбедно. За да го уживате топлото сонце да го запознаете топлото население. Да се изгубиш себеси во она што го сакаш и да најдеш среќа.                                                      "Excellent adults only hotel with private island"                                                                                                      

 

 

10 ден 12.09.2018 Аруба-Амстердам Организиран трансфер до аеродом. Лет од Аруба во 16:35. Оброк, сок кафе , вода во авион....

11 ден 13.09.2018  Амстердам-Ајндховен  Пристигнување во Амстердам во 08:30. Организиран трансфер на групата до хотел во Ајндовен. Ноќевање.


12 ден 14.09.2018 Ајндховен-Скопје Лет со W6 во 09:30. Пристигнување во Скопје во 12:05.

 

Цена: 1220 ЕУР по лице во https://www.camacuriapartmentsaruba.com/                              

Цена: 1550 ЕУР по лице во https://www.marriott.com/hotels/travel/auabr-renaissance-aruba-resort-and-casino/?scid=bb1a189a-fec3-4d19-a255