Пребарување

Внесете клучни зборови:

8 МИ МАРТ

БАРСЕЛОНА - МАЛАГА - ГРАНАДА - КОРДОБА - СЕВИЉА

БАРСЕЛОНА - МАЛАГА - ГРАНАДА - КОРДОБА - СЕВИЉА

А Н Д А Л У З И Ј А

07 – 11 МАРТ 2018


07 Март– Состанок на групата на аеродромот Александар Велики два часа пред полетување. Лет за Барселона во 18 часот. Слетување во Барселона. Трансфер до Хотел. Ноќевање.


08 Март-Појадок. Одјавување од хотел. Панорамски разглед на Барселона
 - Ла Рамбла, Колумбо, Гауди, Монжуик, плоштадот Шпанија, Магична фонтана, Саграда Фамилија ... Трансфер до аеродром и лет за Малага во 16 часот. Слетување во Малага. Трансфер до хотел и панорамски разглед за запознавање со Малага. Сместување во хотел.
Организирана Свечена осмомартовска вечера. Ноќевање.


09 Март – Појадок. Заминување на целодневна екскурзија.
Почеток со разглед на сликовитата Гранада, град на кралскиот пар Изабела од Кастилија и Фернандо од Арагон. Посета на величествената Алхамбра чие име на арапски значи „Црвена тврдина“. Тоа е една од најголемите туристички атракции на Пиринејскиот Полуостров, комплекс од исламски и христијански објекти заедно со прекрасните градини долго претставувал инспирација за многу поети. Од 1984 година се наоѓа на листата на УНЕСКО како заштитено Светско културно наследство. Во Кордоба – “осамениот град во срцето на Андалузија”, на брегот на реката Гвадалкивир продолжува разглед на градот опеан во стиховите на Лорка, град кој ги зачувал своите архитектонски бисери како што се: Стариот мост, Еврејскиот кварт и Џамијата Мескита, симбол на градот и чудо на архитектурата, дел од богатството заштитено од УНЕСКО. Враќање во хотел. Ноќевање.


10 Март–Појадок. Заминување на разглед за Севиља. Разглед на “престолнината” на Андалузија, Алказар, некогашна маварска владетелска палата, величествената Катедрала со повеќе олтари, со дела од познатите шпански сликари Франциско Зурбаран и Гоја и високата кула Гиралда со маварска декорација...можност за организиран ручек, шпански свински кременадли, котлети... на враќање можност за пауза во Кадиз . Ноќевање.


11 Март–Појадок. Слободно време за индивидуални активности до времето определено за трансфер до аеродром. Лет за Барселона. Од Барселона во 21 часот лет за Скопје. Пристигнување во Скопје пред полноќ. 

Цена на аранжманот по лице : 499 еур

Цената важи за резервација и уплата до 10ти Јануари !
 Цена од 11 Јануари 599
 Цените се дадени во евра, уплата се врши во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

Во цената е вклучено:                                                                                                           

- Авионски билет

- Трансфер аеродром – хотел – аеродром;                                                                      еур                                                                                                                                                                                         - Транспорт со автобус по предвидената програма;                                                          

-1 ноќевања со појадок во Барселона                                                                           

- 3 ноќевања со појадок Малага   

 

Во цената не е вклучено: 

- Аеродромски такси 70 еур

- Осмомартовска свечена вечера

-Влезници, трошоци за други музеи, трошоци за манифестации кои се посетуваат по желба.

- Трошоци од личен карактер

- Патничко и здраствено осигурување                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
 

newwaysoftravel Превземи целосна понуда