Пребарување

Внесете клучни зборови:

НОВА ГОДИНА

Белград Нова Година 2020

Белград Нова Година 2020

1 ден 30 Дек 2019

Поаѓање за Белград

Состанок на групата. Тргнување во раните утрински часови – 00:00 од Скопје со модерен туристички автобус. Патот води преку граничниот премин Табановце, со попатни одмори. Пристигнување во Белград во утринските часови. Сместување во хотел. Мал одмор. Попладне разглед на Белград со водич: Кнез Михајлова, Скадарлија, плоштадите Теразије, Славија, храмот Свети Сава, булеварот на Револуцијата, плоштадот на Револуцијата, тврдината Калемегдан, Римскиот бунар, Воениот музеј, Споменикот на победникот и панорамата од каде се гледа вливот на реката Сава во Дунав.Враќање во хотел. Ноќевање.

2 ден 31 Дек 2019 Дочек на нова 2020 година

Појадок. После појадокот заминување на целодневен излет до Нови Сад. По пристгнување во Нови Сад, разгледување и прошетка по центарот на градот: Плоштадот на Слободата, Градската куќа, зградата на Српскиот Народен театар, Градската црква. Попладне посета на Петроварадинската тврдина. Враќање во Белград во хотел. Вечерта факултативно свечена вечера во ресторан на Скадарлија или во еден од нај ексклузивните и нај атрактивните клубови во Белград. Дочек на Новата 2020 година.

3 ден 01 Јан 2020

Појадок. После појадокот можност за посета на зоолошката градина во Белград или прошетка по Кнез Михајлова и до Калемегдан. Попладне поаѓање за Македонија. Пристигнување во доцните вечерни часови. 

Цена на аранзманот:  99еур

Пресметани услуги во цена:

Непресметани услуги во цена:

newwaysoftravel Превземи целосна понуда