Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2020

Врахос 1 лето 2019 7/9 ноќи

Врахос 1 лето 2019 7/9 ноќи

 

 

ВРАХОС БИЧ- се наоѓа на 600 км од Скопје, веднаш по Парга (околу 30км). Сместен на преубава, околу два километри долга плажа, ви овозможува прекрасен одмор на тиркизното Јонско море. Изобилува со кафанчиња, таверни, и рибни ресторани сместени по убавото шеталиште покрај море. Врахос секако ќе ви понуди преубав одмор во едно мало, мирно место богато со борова шума имаслинови дрва.

 

 

ВИЛА ФИЛОКСЕНИЈА се наоѓа во крајниот дел од плажата на Врахос во помирен дел. На 50 метри од плажа во прекрасен двор со природни сенки од маслинови дрва, во дворот има лулашки за деца. Вилата има сопствен паркинг и лежалки на плажа кои се бесплатни доколку гостите порачаат пијалок од барот. Вилата располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани. Сите се со балкон, комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, Wi-Fi и клима(се доплаќа 4евра на ден).

 

ВИЛА ВАЈТ СЕНДИ БИЧ е на прва линија на плажа. Вилата располага со сопствени лежалки на плажа. Секое студио има 2 лежалки со чадор на користење. Студијата се на први кат со балкон со страничен и директен поглед на море, комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден) и WI-FI. Четвртата особа може да биде дете до 12 години.

 

ВИЛА САНРАЈС се наоѓа на 50 метри од плажа и располага со сопствен паркинг (ограничен капацитет). Студијата се наоѓаат на прв спрат, опремени со ТВ, мини кујна, балкон и клима (се доплаќа 5евра на ден). Секое студио има еден дупли кревет, еден единечен и можност за фотеља на спуштање (за дете до 5,99год).

Табела бр.1 ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 или 9 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН

Вила

 

ФИЛОКСЕНЈА

ВАЈТ СЕНД

САНРАЈС

Термин

ноќи

1/2 СТД

1/3 СТД

1/4 АПП

1/3+1 СТД

1/3 Море

1/3 Градина

25.05*

7

99€

109 €

159 €

159 €

119 €

109 €

01.06

7

130€

150 €

240 €

260 €

150 €

140 €

08.06

7

180€

200 €

290 €

290 €

200 €

190 €

15.06

7

270€

300 €

350 €

390 €

320 €

310 €

22.06

7

320€

350 €

380 €

430 €

360 €

340 €

29.06

7

420€

460 €

500 €

550 €

490 €

470 €

08.07

9

450€

490 €

540 €

600 €

540 €

520 €

17.07

9

480€

520 €

630 €

650 €

580 €

560 €

26.07

9

480€

520 €

630 €

650 €

580 €

560 €

04.08

9

480€

520 €

630 €

650 €

580 €

560 €

13.08

9

480€

520 €

630 €

650 €

580 €

560 €

22.08

9

450€

490 €

540 €

600 €

530 €

510 €

31.08

7

300€

340 €

380 €

390 €

360 €

340 €

07.09

7

170€

200 €

290 €

330 €

280 €

270 €

14.09

7

130€

150 €

240 €

280 €

200 €

190 €

21.09*

8

99€

109 €

159 €

159 €

119 €

109 €

 

НАПОМЕНИ:

Ø ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ (7 или 9 ноќи) НА СТУДИО / АПАРТМАН, согласно бројот на кревети.

Ø Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Во одредени капацитети над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6години во кревет со родител.

Ø Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

Ø Термините во табелата се денови на започнување на аражманот. Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 01.00часот, поаѓање во 01.30часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин. 

Ø Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

Ø Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цена.

Ø Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

Ø За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.

Ø Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе (на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира)

Ø Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во редовниот ценовник. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Ø Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот.

Ø Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

Ø Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

Ø По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

Ø Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте на плажа или надвор од собата

Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

Доплата за превоз:

Превоз за возрасен 50 евра / Еден правец 35 евра

деца до 12години 40 евра / Еден правец 25 евра

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно