Пребарување

Внесете клучни зборови:

ЗИМА 2017/18

ЕКСЛУЗИВНА И ЕДИНСТВЕНА ПОНУДА VIP SKI-IN & SKI-OUT КЕМПИНСКИ ГРАНД АРЕНА БАНСКО 5*

ЕКСЛУЗИВНА И ЕДИНСТВЕНА ПОНУДА
VIP SKI-IN & SKI-OUT
КЕМПИНСКИ ГРАНД АРЕНА БАНСКО 5*

7 ноќевања со пјадок и вечера (HALF BOARD) во DOUBLE DELUXE

Термини

Услуга

Цена по лице во двокреветна
DELUXE соба

DBL Deluxe 
2 ADL

Single 
Deluxe
1 ADL

Цена за 3-ет возрасен

Цена за дете

0-5.99 години  не користи доп. легло

Цена за 2 ро дете 0-5.99 години не користи доп. легло

Цена за дете 6-11.99 години на доп. Легло

21.01-28.01.2018

7 HB

819

1638

1313

522

Бесплатно

259

259

28.01-04.02.2018

7 HB

819

1638

1313

522

Бесплатно

259

259

04.02-11.02.2018

7 HB

819

1638

1313

522

Бесплатно

259

259

11.02-18.02.2018

7 HB

819

1638

1313

522

Бесплатно

259

259

18.02-25.02.2018

7 HB

819

1638

1519

522

Бесплатно

259

259

25.02-04.03.2018

7 HB

819

1638

1519

522

Бесплатно

259

259

04.03-11.03.2018

7 HB

819

1638

1519

522

Бесплатно

259

259

11.03-18.03.2018

7 HB

719

1438

1229

514

Бесплатно

257

257

18.03-25.03.2018

7 HB

719

1438

1229

514

Бесплатно

257

257

Задолжително: Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ

4 или 5 ноќевања со појадок и вечера (HALF BOARD) во DOUBLE DELUXE 

Термини

Услуга

Цена по лице
во двокреветна
DELUXE соба

DBL Deluxe 
2 ADL

Single 
Deluxe
1 ADL

Цена за 3-ет возрасен

Цена за дете 0-5.99 години  не користи доп. легло

Цена за 2 ро дете 0-5.99 години не користи доп. легло

Цена за дете 6-11.99 години на доп. легло

21.01-26.01.2018

5 HB

589

1178

939

369

Бесплатно

185

185

28.01-02.02.2018

5 HB

589

1178

939

369

Бесплатно

185

185

04.02-09.02.2018

5 HB

589

1178

939

369

Бесплатно

185

185

11.02-16.02.2018

5 HB

589

1178

939

369

Бесплатно

185

185

18.02-23.02.2018

5 HB

549

1098

859

369

Бесплатно

186

186

25.02-02.03.2018

5 HB

549

1098

859

369

Бесплатно

186

186

04.03-09.03.2018

5 HB

549

1098

859

369

Бесплатно

186

186

11.03-16.03.2018

5 HB

514

1028

797

367

Бесплатно

184

184

18.03-23.03.2018

5 HB

514

1028

797

367

Бесплатно

184

184

Задолжително: Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ

 

Во цената е вклучено: 
•7, 5, 4 или 2 ноќевања во стилно опремени Deluxe соби
•7, 5, 4 или 2 појадока и вечери на база “Шведска маса”
•Една бесплатна ALPH SPHERE сеанса по соба или 20 min солариум по соба.
•Користење на два типа на сауни – Финска и Био Сауна
•Користење на два типа на парна бања – Турска и Ароматизирана бања
•Користење на два затоплени базени - внатрешен и надворешен
•Користење на 2 вида џакузи (внатрешен и надворешен)
•Користење на фитнес центар
•Бесплатно користење на крпи за време на престојот во Спа центарот
•Користење на безжичен интернет


http://www.kempinski.com/en/bansko/hotel-grand-arena

Ски ВИП КЕМПИНСКИ влез до ски лифтовите – За сите гости кој ќе ја купат ски влезницата од хотелот, Кемпински им гарантира приватен директен влез до гондолата, !!!БЕЗ ЧЕКАЊЕ!!!

  • Check in: после 15:00 – Check out: пред 12:00;
  • Паркинг 10€ на ден (32 паркинг места – нема можност за резервација на паркинг место );