Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2018/19

Копаоник декемвриски пакет

Копаоник декемвриски пакет

KOPAONIK

 

Цената важи за период  17.12.2018. – 30.12.2018.

 

 

ДЕКЕМВРИСКИ ПАКЕТИ

 

РАН БУКИНГ ПОПУСТ 10% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО  31.10.2018*

 

Grand Hotel & Spa****

 

Цените се во по лице, пакетот важи во период  17-29.12.2018.

 

 

 

 

 

 

 

1/2

 

 

 

 

 

1/3, 1/4,

 

 

1/2 Sup

 

 

 

 

 

1/2 Sup+

 

 

1/1 Sup+

 

 

Пакет

 

 

услуга

 

 

 

 

1/1

 

 

1/5

 

 

1/3 Sup**

 

 

1/1 Sup

 

 

1/3 Sup+**

 

 

 

 

 

 

 

 

1/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

фамилијарна

 

 

1/4 Sup**

 

 

 

 

 

1/4 Sup+**

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 noći

 

 

HB

 

548 €

 

744 €

 

573 €

 

598

 

809

 

647

 

875

 

5 noći

 

 

HB

 

405 €

 

556 €

 

423 €

 

441

 

605

 

478

 

654

 

4 noći

 

 

HB

 

331 €

 

450 €

 

346 €

 

361

 

490

 

391

 

529

 

Бројот на простории кои се продаваат по рано букирање е ограничен ..

** 3. и 4. лице на дополнителен лежај во супериор или супериор + соба има 20% попуст.

 

Цена на пакетот вклучува:

• сместување на база на полупансион (шведски стол)

• Специјална Божиќна вечер (25.12.2018.)

• Неограничено користење на содржините на Гранд Оаза Спа и Wellness центарот на 1.800м2: затворен базен со големина 18x9м,

сауна, инфрацрвена сауна, финска сауна, руска бања, тропска, амам, сламено ледена пештера, кнеип, тепидариум; користење фитнес центар

• Користење на отворен басен и џакузи со топли води и поглед на скијачки патеки

• Посебна програма за деца од 3 до 12 години. - дневно програма за анимација со професионална грижа за деца во детски клуб од 10:00-16:00

• Wi-Fi

• Хотелско осигурување

• Користење на остава за клии

 

Цена не вклучува (задолжително плаќање со резервација):

 

• Туристичка такса - 0.90 евра. по лица, по ноќ за возрасни; 0.50 евра. по лица, по ноќ за деца 7-15 години; деца 0 - 7 не плаќаат.

 

Специјални поволности:

• Можност за купување ски карта во хотелот

• попуст 20% на цени на пакети за ски или сноуборд училишта

• 10% попуст за наем на опрема во скијашницата на хотелот Гранд

• попуст 10% на скидоју Авантуру (возење моторни санкама)

 

Услови за деца:

Дете 2-12 год. во придружба на двајца возрасни, GRATIS - ако користи заеднички кревет; попуст 50% ако користи посебен лежај; Трета и четврта возрасна личност - попуст 20% во 1/3 стандардна, 1/3 супериор, 1/3 супериор +, 1/4 супериор и 1/4 супериор + соба.

 

Гранд Хотел и Спа има совршена локација, веднаш до ски патеката и ски лифтовите, со прекрасен поглед на шумите на Копаоника. Врвен комфор и удобност во 200 луксузни соби и апартмани, и е комплетиран со бројни содржини за одмор и уживање во текот на целата година. Хотелот Гранд постои веќе скоро три децении и претставува почеток на српското хотелиерство. За љубителите на врвни бањски услови, на располагање е Гранд Оаза Спа & Wellness центар на 1800m ², кој претставува вистински оаза за душата и кој со своите отворени и затворени базени, сауна со светски и исклучителни спа третмани е идеално место за целосна релаксација.