Пребарување

Внесете клучни зборови:

ЗИМА 2017/18

КОПАОНИК

КОПАОНИК

Специјална Понуда

Grand Hotel & Spa****

Цените се изразени во €, по лице,од ноќ

Период

Смена

Мин.ноќи

Услуга

1/2 Std 1/3 Std

1/3; 1/4; 1/5; Family

1/2 Sup

 1/3 Sup***

 1/4 Sup***

1/2 Sup+

1/3Sup+***

1/4Sup+***

1/1 Std

1/1 Sup

1/1 Sup+

07.01 - 11.01

Нед/Чет

4

HB

80

84

88

97

120

132

145

14.01 - 18.01

Нед/Саб

4

HB

80

84

88

97

120

132

145

21.01 - 25.01

Нед/Чет

4

HB

77

80

84

93

115

126

139

28.01 - 01.02

Нед/Чет

4

HB

79

83

87

96

119

131

144

11.02 - 15.02

Нед/Чет

4

HB

84

88

93

102

126

139

153

18.02 - 22.02

Нед/Чет

4

HB

77

81

84

93

115

127

139

11.03 – 15.03

Нед/Чет

4

HB

68

72

75

83

102

113

124

18.03 – 22.03

Нед/Чет

 

4

HB

53

56

59

64

80

88

97

 

Во цената на аранжманот вклучува:

·      Сместување на база полупансион(појадок и вечера-шведска маса)

·      Неограничено користење Spa & Wellness centra  na 1.800m2: затворен базен со димензи 18x9m, пресоблекувална (шкафче, бањарка,папучу,пешкири),релакс зона,сауна свет-инфраред сауна,финска сауна,руска бања,тропски дождови,хаммам,ледено-солена соба,kneipp,базен и џакузи со топла вода на отворено,фитнес центар.

·      Wi-Fi

·      Хотелско осигурување

·      Користење ски-гардеробер 

 

Услови за Grand Hotel & Spa****: 

ñ Дете 0 - 2  во присуство на две возрасни лица ако користи заедничко легло-ГРАТИС сместување во 1/2 стандарна соба и во 1/2 супериор соба

ñ Дете 2 - 7 во присуство на две возрасни лица ако користи заедничко легло-попуст -50% во 1/2 стандарна соба и 1/2 супериор соба

ñ Дете 2 - 12 ако користи посебно легло-попуст -30%(со минимум 1 возрасно лица)

ñ Две деца 2 - 12 во пристуство на две возрасни лица-секое дете има попуст -50% попуст во 1/3 стандарна соба,1/3 family room,и во 1/3 супериор соба

ñ Две деца  2 - 12 во присуство две возрасни лица-секое дете има попуст 30% во 1/4  family room,

ñ Три деца  2 - 12 во присуство на две возрасни лица-секое дете има попуст 30% во 1/5 family room

ñ Трето возрасно лице-попуст -20% во 1/3 стандарна соба,1/3 супериор соба

ñ Доколку две возрасни лица користат 1/3  family room или 1/3  супериор соба-доплата 20% по лице на цената 1/3 family rooom или 1/2 superior соба

 

Во цената НЕ вклучува:(задолжително плаќање при резервација):

·               Туристичка такса-1 по лице на ден (возрасни)

·               Туристичка такса за деца 7-15 год. 0,50 по лице на ден

Деца  0-7 год-ГРАТИС туристичка такса