Пребарување

Внесете клучни зборови:

Далечни патувања

КУБА - ОКТОМВРИ

КУБА - ОКТОМВРИ

CUBA                     09.10/18.10.2017             VARADERO HOTEL SOL PALMERAS****

 

 ПОАЃАЊЕ 09.10:

Понеделник.  05:45 до 07:05 Скопје – Загреб

                         07:40 до 09:15 Загреб - Франкфурт

                         14:45 до 19:45 Фракфурт-Хавана 
Организиран трансферод Хавана-Варадеро и сместуванје во стандардни соби во хотел Sol Palmeras.

Користење на услугата СЕ ВКЛУЧЕНО за времетраење на целиот престој од 9 ноќевања.

 

  ВРАЌАЊЕ 18.10:

Среда.           22:20 до 14:25(на 19.10)  Хавана-Франкфурт

                       21:55 до 00:30(на 20.10)  Франкфурт-Скопје


Цена по лице во двокреветна соба: € 1590.00 без дополнителни трошоци

 

Плаќањето се врши во агенција во МКД по курс 1ЕУР=62,00МКД

што ве очекува таму?

Дирекно лоциран на преубава песочна плажа Las Americas, мирно и тивко во мал залив. Познатиот Poollandschaft е обиколен со тропска вегетација . Овде имате идеални услови за релаксација.


 

локација

место

Varadero

локација

§  Прва линија од плажа, мирно

§  Плажа: песок, прекрасен ситен песок, должин ана плажа: цц. 1 km, јавна со приватен дел за хотелските гости, банани-хамак, лежалки , сонцобрани

§  Висина на ресортот: 7 km


 

одалеченост

далечини

§  Аеродром Varadero цц 30 km

§  Плажа-дирекно

§  Центар на  Varadero цц 10 km

§  Golf терени цц. 150 m


 

ова го нуди вашето сместување

Понуда за сместување

§  Non-smoking хотел

§  Check-in од  4 pm

§  Check-out е во 12:00

§  Рецепција, менувачница

§  лифт

§  градини

§  Базени: 2

§  Poollandschaft: отворен, слатка вода, надворечен базен, Бали кревети, банани хамок, лежалки, сенки

§  Детски базен: отворен,слатка вода, плиток, со надворечен базен, Бали кревети, банани хамок, лежалки, сонцобрани

§  Крпи за плажа

§  Сувенирница, бутик, фризерница

§  амфитеатар

§  Internet: WLAN / WiFi, на рецепција / лоби: се доплаќа

§  Internet terminal: се доплаќа

§  Хемиско: се доплаќа

§  Плаќање: VISA, MasterCard

§  Паркинг: зависно од расположливост

§  Катови: 4, Соби: 608

§  Локална категоризација: 4 ѕвезди


 

храна и пијалоци

Храна пијалок

Хотелот ву нуди:

§  All inclusive: закуски, полноќни грицки, торти/слаткиши, сладолед, селекција без алкохолни пијалоци, селекција национални алкохолни пијалоци, селекција интернационални алкохолни пијалоци, пијалоци за време на оброците, попладневно кафе и чај, AI алка е задолжителна


Опис на кетеринг услугите:

§  Појадок: Шведска маса

§  Доцен појадок

§  Ручек: шведска маса, избор од мени

§  Вечера: шведска маса, à la carte

§  Закуски, вклучувајќи СЕ ВКЛУЧЕНО, полноќни грицки, тортички/ слатки, сладолед

§  Романтична вечера со свеќи: се доплаќа, избор од мени

§  Ресторани: 7

§  Главен "" La Panchita "": шведска маса, се вклучено, соодветен дрес код

§  Ресторан "" El Marino "": Кујна: Риба / Морска храна, à la carte, неопходна резервација, со All Inclusive, соодветен дрес код

§  Ресторан "" Oshin "": Кујна: Кинеска, à la carte, неопходна резервација, со all inclusive , соодветен дрес код

§  Ресторан "" O Sole Mio "": Кујна: Италијанска, à la carte, неопходна резервација, со All Inclusive, соодветен дрес код

§  Ресторан"" Steakhouse "": Кујна: Интернационална, à la carte, неопходна резервација, со All Inclusive ,соодветен дрес код

§  Ресторан "" El Mexicano "": Кујна: Мексиканска, à la carte, неопходна резервација, со All Inclusive inclusive, соодветен дрес код

§  Ресторан : à la carte, резервација неопходна, соодветен дрес код

§  Барови & друго: 5

§  Beach Club

§  Коктел

§  lobby bar

§  Outdoor pool

§  Snack bar


 

спорт & фитнес

голф

§  Golf терен "Varadero Golf Club", 18 дупки: Green fee: се доплаќа

§  Од страна на морето

§  Golf терените се слободни: со дополнително плаќање

§   

§   Спорт & Фитнес

§  теретана

§  Аеробик, aqua аеробик, aqua фитнес, Tai Chi, ZUMBA®

§  Tennis: терени: 2

Вклучено во all inclusive

§  Стрелаштво, фудбал, одбојка, одбојка на плажа, minigolf, squash, badminton, куглање, пинг-понг

§  Возење велосипеди

§  Tennis: Hard court


 

WELLNESS

Wellness

§  Сауни: 2

Се доплаќа (надворешни услуги)

§  Масажи: класична масажа

§  Убавина / Козметички центар, Убавина/: Маникир, Педикир

Вклучено во all inclusive

§  Финска сауна


 

забава

забава

§  Забава& забавувачи

§  Анимација за возрасни

§  Спортска анимација

§  Мека анимација

§  Шоу

§  Музички бендови во живо

§  Karaoke

§  Креативни курсеви

§  Танци

§  Часови по танц:вклучено во All Inclusive

§  Тематски ноќи

§  пикадо


 

за деца

За семејства

§  Детски базен: отворен, слатка вода, плитокt, со надворешен базен, Бали кревети, банани-хамок, лежалки, сонцобрани


БЕБИЊА

§  Babysitter услуги: со доплата


ДЕЦА

§  Детски клуб / мини клуб: од 5 години до 12 години

§  Детска анимација

§  Детска игрална

§  Детско игралиште

§  Mini Disco


TEENS

§  Анимација за млади