Пребарување

Внесете клучни зборови:

8ми Март 2020

ЛОНДОН 07 Март – 10 Март 2020

ЛОНДОН 
07 Март – 10 Март 2020

1.ден-07.03.2020 Скопје Лутон Лондон

Состанок на групата на аеродромот Александар Велики, 90 минути пред полетување на авионот. Лет со Визер во 05:50 часот, локално време. Пристигнување во Лутон/Лондон во 08:15 часот, локално време. Трансфер до хотел и сместување.Разглед на градот со локален водич: Бекингамска Палата, Кенсингтон палатата, Ројал Алберт Хол, Хајд Парк, Оксфорд Стрит, Пикадили, Плоштадот Трафалгар, Парламентот, БигБен, Катедралата Вестминистер, Катедралата Свети Павле, Тауар Бриџ, Лондон Сити, Шекспировиот Глоб Театар. Попладнето можност за факултативна посета на музејот Мадам Тисо можност за посета на театарска шекспирова претстава, или препорачуваме посета на лондонските музеи: Бритиш Музејот, Националната Галерија или индивидуапосета на светски брендиран трговски центар Хародс. Враќање во Хотел. Ноќевање.

2.ден – 08.03.2020  Лондон – Гринвич (нулта меридијан)

Појадок. Можност за факултативен излет, крстарење по Темза и посета на Гринвич (нулта меридијанот) или препорачуваме посета на лондонските музеи: Бритиш Музејот, Националната Галерија или индивидуални прошетки низ Оксфорд, Реџент, Олд Бонд Стрит се до Пикадили Циркус. Во вечерните часови можност за посета на театарска шекспирова претстава, информирајте и резервирајте пред поаѓање кај вашиот продажен агент. Во попладневните часови можност за факултативна посета и возење на Панорамското тркало,Лондон Ај (око) или слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

3.ден – 09.03.2020  Лондон – Винзор

Појадок. Можност за факултативна посета со организиран трансфер до Kралскиот дворец во Виндзор. Виндзор замокот е кралска резиденција во англиската област од Беркшир. Тој е познат по неговата долгогодишна поврзаност со англискотo, а подоцна и британското кралско семејство, A Ø по својата архитектура. Оригиналниот замок бил изграден во 11 век, по норманската инвазија на Англија од страна на Освојувачот Вилијам. Во времето на Хенри sam, била користена од страна на монархистичката влада, и е палата во Европа која била најдолго окупирана. Раскошот на замокот од страна на историчарите и уметниците бил опишан како извонреден преставнин на џорџианскиот стил. Во внатрешноста на замокот се наоѓа капелата од 15ти Век, за која се веки дека е врвно достигнување, ремекдело на англиската готика ... Слободно време за разглед на Виндзор. Враќање во Лондон. Слободно попладне за индивидуални активности. Препорачуваме посета на музејот на Шерлок Хомс кој се наоѓа на познатата Бејкр Стрит а исто така и можност за посета на лондонската зоолошка градина. Ноќевање.

4.ден –10.03.2020 Лондон – Скопје

Појадок. Одјава од хотелот. Времето за трансфер до аеродромот Лутон. Организиран трансфер од Хотелот до аеродром 2 часа пред полетување. Лет од Лондон за Скопје со Визер во 08:45 часот. Пристигнување во Скопје во 12:50 часот по локално време.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ЗА УПЛАТА ДО 20-ти ДЕКЕМВРИ : 659EUR

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ БЕЗ ПОПУСТ: 750EUR

Во цената на аранжманот е вклучено:

Авионски превоз Скопје – Лондон - Скопје

Организиран трансфер аеродром – хотел - аеродром

Сместување во хотел 2* на база 3 ноќевања со појадок https://www.ascothydeparkhotel.co.uk/

Оргaнизиран разглед на Лондон со стручен локален водич

Лиценциран придржник водич на патувањето

Организација и реализација на патувањето

Багаж од 20 кг и рачна торба 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

Туристичка англиска виза 15.500,00 македонски денари

Аеродромски такси 101 еур. (6.262 мкд)

Доплати за поголем багаж по желба, според условите на авио превозникот

Факултативна посета на Крстарење по Темза - Гринвич 15 англиски фунти ( мин. 15 лица резервации во агенција)

Факултативно посета на Мадам Тисот 55 англиски фунти ( мин. 15 лица резервации во агенција)

Факултативно посета на Дворецот Виндзор 55 англиски фунти  ( мин. 15 лица резервации во агенција)

Факултативно посета и возење на Панорамското тркало, Лондон Ај  -- англиски фунти за мин 10 лица со најава во Агенцијата

Патничко осигурување

Забелешки:

  • ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА НА АРАНЖМАНОТ ПОТРЕБЕН Е МИНИМУМ ОД 15 ПАТНИЦИ

  • Плаќањето ќе се врши исклучително во денари по курс од 62мкд за 1€

  • Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на цената на превозот (авионските билети), да ја промени и цената на аранжманот.

  • Доколку не се оствари минималниот број на патници, Организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и цените на факултативните излети.

  • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред патувањето.

НАПОМЕНИ: За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 15 патници

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето.

newwaysoftravel Превземи целосна понуда