Пребарување

Внесете клучни зборови:

НОВА ГОДИНА

ЛОНДОН 28.12.2017- 02.01.2018

ЛОНДОН 28.12.2017- 02.01.2018

28.12.2017 - 02.01.2018

Цена на аранжманот: 599 еур/ 37.138,00 мкд

1.ден- Скопје Лутон Лондон Состанок на групата на аеродромот Александар Велики, 90 минути пред полетување на авионот. Лет со Визер во 06:05 часот, локално време. Пристигнување во Лутон/Лондон во 08:25 часот, локално време. Трансфер и разглед на градот со локален водич: Бекингамска Палата, Кенсингтон палатата, Ројал Алберт Хол, Хајд Парк, Оксфорд Стрит, Пикадили, Плоштадот Трафалгар, Парламентот, БигБен, Катедралата Вестминистер, Катедралата Свети Павле, Тауар Бриџ, Лондон Сити, Шекспировиот Глоб Театар....Сместување во  хотел. Слободно попладне. Ноќевање.

2. ден- Лондон - Појадок. Можност за факултативна посета на музејот Мадам Тисо. Слободно попладне препорачуваме посета на Националната галерија. Ноќевање.

3.ден – Лондон - Гринвич (нулта меридијан) Појадок. Можност за факултативен излет, крстарење по Темза и посета на Гринвич (нулта меридијанот). Слободно попладне,  препорачуваме посета на лондонските музеи: Бритиш Музејот или индивидуални прошетки низ Оксфорд, Реџент, Олд Бонд Стрит се до Пикадили Циркус. Ноќевање.

4.ден – Лондон - Виндзор - Појадок. Можност за факултативна посета со организиран трансфер до Kралскиот дворец во Виндзор. Виндзор замокот е кралска резиденција во англиската област од Беркшир. Тој е познат по неговата долгогодишна поврзаност со англискотo, а подоцна и британското кралско семејство, специфичен по својата архитектура. Оригиналниот замок бил изграден во 11 век, по норманската инвазија на Англија од страна на Освојувачот Вилијам. Во времето на Хенри sam, била користена од страна на монархистичката влада, и е палата во Европа која била најдолго окупирана. Раскошот на замокот од страна на историчарите и уметниците бил опишан како извонреден преставнин на џорџианскиот стил. Во внатрешноста на замокот се наоѓа капелата од 15ти Век, за која се веки дека е врвно достигнување, ремекдело на англиската готика ... Слободно време за разглед на Виндзор. Враќање во Лондон. Слободно попладне за индивидуални активности. Вечерта дочек на Нова ГодинаНоќевање.

5. ден – Лондон - Појадок. Можност за факултативно возење на Лондонско Око. Слободно празнично попладне. Ноќевање.

6.ден – Лондон – Скопје - Појадок. Одјава од хотелот. Организиран трансфер до аеродром во 05:30 часот по локално време. Лет за Скопје со Визер во 08:55 часот. Пристигнување во Скопје во 13:05 часот по локално време.

НАПОМЕНА: За потребите на апликација и издавање на туристичка англиска виза, пријавување за патување со потребна документација за виза е најдоцна до 28 Ноември 2017.

Во цената на аранжманот е вклучено:

Во цената на аранжманот не е вклучено:

Забелешки:

ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА НА АРАНЖМАНОТ ПОТРЕБЕН Е МИНИМУМ ОД 20 ПАТНИЦИ

Плаќањето ќе се врши исклучително во денари по курс од 62мкд за 1€

Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на цената на превозот (авионските билети), да ја промени и цената на аранжманот.

Доколку не се оствари минималниот број на патници, Организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и цените на факултативните излети.

Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред патувањето.

 

 

newwaysoftravel Превземи целосна понуда