Пребарување

Внесете клучни зборови:

ПРОМОТИВНИ ПОНУДИ

МАЛДИВИ 2019

МАЛДИВИ 2019

ИНДИВИДУАЛНИ ПАКЕТИ ЗА МАЛДИВИ

 7 / 10 НОЌЕВАЊА

Рајски архипелаг од околу 1190 острови, групирани во атоли кои како прстени се расфрлени низ Индискиот океан, со највисока надморска височина од 1.5m, податок кој сигурно ќе Ве эачуди. Но, коралните гребени кои ги опкружуваат овие острови го смируваат океанот и ги чуваат островите и нивните жители со векови.
Острови со бел корален песок, кокосови палми, изобилие од тропски растенија, како и прекрасниот и необичен подводен свет. Места кои  се одликуваат со својата единственост и кои никогаш повторно нема да ги најдете… тоа се токму овие рајски острови Малдивите.
Местоположбата, морето, ветерот и сонцето заедно формираат идеални услови за престој. Температурата се движи од 23 до 32 степени, но умерениот ветер кој постојано дува го прави престојот на островите пријатен. Дождовите обично се присутни во периодот јуни – јули, но сепак неможете да ги предвидите. Се појавуваат одеднаш без предупредување и веданш исчезнуваат.

ПРОМОТИВНИ ПАКЕТИ ЗА 2019 – АСИСТЕНЦИЈА + ТРАНСФЕР + ХОТЕЛ 

* БЕСПЛАТЕН ИНТЕРНЕТ ВО ЗАЕДНИЧКИ ПРОСТОРИИ И ВО СОБА (ОСВЕН ВО FUN ISLAND )

* БЕСПЛАТНА ВОДА ЗА ВРЕМЕ НА ОБРОЦИТЕ И ВО СОБА

* БЕСПЛАТНО СПОРТОВИ НА ВОДА И НА КОПНО

ДВЕ ДЕЦА ДО 11.99 Г. БЕСПЛАТНО ВО СОБА СО ДВЕ ВОЗРАСНИ ЛИЦА

ХОТЕЛИ

ТИП НА СОБА

УСЛУГА

ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ

БР НА НОЌЕВАЊА  

 ТРАНСФЕР

 

7

10

 
 

ЦЕНА ОД

ЦЕНА ОД

 

АВИОНСКИТЕ КАРТИ ДО МАЛЕ НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ ВО ЦЕНАТА

FUN ISLAND 3* Beach Front Room

FB 

07.01-31.03

890 €

 1.145 €

 

глисер

01.04-30.04

814 €

1.044 €

14.06-21.07

676 €

860 €

01.08-31.08

821 

1.053 

01.09-31.10

687  874 

01.11-27.12

693 

883 

HOLIDAY ISLAND 4* Superior Beach Bungalow

HB 

07.01-31.03

1.122 €

1.395 €

 

авион

01.04-30.04

949 €

1.182 €

01.05-31.07

705 €

856 €

01.08-31.08

 795 

975 

01.09-31.10

760 

929 

01.11-30.11  802 €   984 
SUN ISLAND 5* Sun Villa

HB

28.12-06.01

1.505 €

1.917 €

 

 

авион

 

 

07.01-31.03

1.119 €

1.399 €

01.04-30.04

950 €

1.182 €

14.06-21.07

715 €

869 

01.08-31.08

805 

989 

01.10-31.10

760 

929 

01.11-30.11

798 

980 

PARADISE ISLAND 5* Superior Beach Bungalow

 

HB

07.01-31.03

 1.153 €

1.504 €

 

глисер

01.04-30.04

1.009 €

1.310 €

01.05-31.07

771 €

992 

01.08-31.08

967 € 1.254 €
01.09-31.10 815 € 1.053 €
01.11-30.11 864  1.117 
ROYAL ISLAND 5* Beach Villa

HB

07.01-31.03

1.347 €

1.707 €

авион

 

01.04-30.04

1.185 €

1.495 €

01.05-31.07

860 €

1.062 

01.08-31.08  1.039 €   1.300 €
01.09-31.10   ……. €   …….  €

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ

Скопје – Доха
Полетување за Мале преку Доха во 11:40 часот со Qatar Airlines. Слетување на аеродромот во Доха во 18:25 часот.

Мале                                                                                 
Пристигнување во Мале. Пречек на аеродром од страна на претставник на партнерската компанија и трансфер до избраниот хотел со брз брод (глисер), хидроавион. Пристигнување во хотелот и сместување. Ноќевање.  

Малдиви 
Сонце, бел песок, водите на Индискиот Океан, стотици напуштени островчиња, топли лагуни со нијанси на сина, тиркизна и зелена боја, “подводни градини” од корали. Првата асоцијација при споменувањето на Малдиви е егзотика, романтика, релаксација и смирувачка топлина, која овој тропски рај ни ги дарува. Ве уверуваме дека токму тоа ќе го пронајдете тука.
За сите љубители на водните спортови и истражување на подводниот свет има можност за дополнителни екскурзии од хотелите.

Мале –Доха
Појадок. Слободно време за плажа и забава. Трансфер од хотел до аеродромот во Мале со лет на Qatar Airlines, и полетување за Скопје преку Доха.

Доха-Скопје
Пристигнување во Скопје во 10:40ч.

Цената вклучува

  • Асистенција на аеродром во Мале од страна на локалниот партнер,
  • повратен трансфер од аеродром до остров,
  • 7/10 ноќевања на база на наведената услуга

 Цената не вклучува:

  • Патничко осигурување,
  • Авионски карти до Мале
  • излети и екскурзии

Важни забелешки:

 

  • Цените се дадни во Еур, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 за 1 евро
  • Цената на авионските карти е според моменталнато пребарување и истата може да варира при правењето на резервација во зависност од расположливоста на места
  • Аеродромските такси се подложни на промени по одлука на авиокомпаниите.