Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2019

Мариборско Похорје

Мариборско Похорје

ЗИМА 2018-19

 

Сопствен превоз

СЛОВЕНИЈА

МАРИБОРСКО ПОХОРЕ

 

Мариборско Похорје - еден од најголемите скијачки центри и туристички центри во Словенија, кој покрај своите скијачки стази нуди и разновидни велнес програми во текот на целата година. Термалната вода која доаѓа од длабочина од 800-900 метри со температура од 69 ° C, е богата со  флуор и е особено препорачлива за лицата кои имаат заболувања на мускулите, гинеколошки проблеми. Мариборско Похорје се наоѓа на само 5 километри од Марибор, втор по големина град во Словенија, кој претставува културен центар на североисточна Словенија.

ПАКЕТ ЗИМСКО УЖИВАЊЕ

Цените се за период  15.12.-28.12.2018. и 08.01.-31.03.2019.

 

ПОПУСТ 20% за резервации ран букинг до 15/09/2018

ПОПУСТ 7=6  е вклучен во цената, 10% ПОПУСТ за ски карта и ски опрема

 

 

Цена по лице, по пакет во евра

 (плаќање во денари 1еур = 62,00 мкд)

ХОТЕЛ

УСЛУГА

соба

3 дена

2 ноќи

5 дена

4 ноќи

8 дена

7 ноќи

Дополнителен ден

Доплата за еднокреветна соба/на ден

 

HABAKUK 4*

HB

СТАНДАРД

164

328

492

82

20

СТАНДАРД 35m²

174

348

522

87

20

СУПЕРИОР

192

384

576

96

25

СУПЕРИОР

JUNIOR SUITE

486

972

1458

243

/

 

BELLEVUE 4*

HB

СТАНДАРД

144

288

432

72

20

ФАМИЛИЈАРНА СОБА 2+2

154

308

462

77

20

                 

 

Цената на пакетот вклучува:

• сместување во избраниот хотел во двокреветна соба на база на полупансион (појадок, вечера – шведска маса)

• слободен пристап во фитнес

• Wi-Fi интернет

Дополнително вклучено во хотелот Хабакук 4 *: неограничено користење на Wellness Spa центар Хабакук (користење на базен со термална вода и сауни), 1x бесплатна употреба на бањарка и папучи (за возрасни), бесплатен влез и разновидна забава во казиното Mond ,организиран трансфер (шатл-служба) , анимација за деца.

Дополнително вклучено во хотел Bellevue 4 *: неограничено користење Свет Сауна Белви, паркинг место.

 

Цената на пакетот не вклучува:

• Превоз (постои можност за организирање)

• Меѓународно патничко здравствено осигурување

• Туристичка такси за сите хотели по лице по ден - 1,27 € (плаќање во хотел)

• Туристичка такса за деца до 18 години - 1 € (плаќање во хотел)