Пребарување

Внесете клучни зборови:

ПРОМОТИВНИ ПОНУДИ

МАРОКО 10 - 17.10 2017

МАРОКО 10 - 17.10 2017

Една Афричка приказна која мора да се доживее… вредна за Европскиот џеб!

 

АГАДИР

Секоја година повеќе од 8 милиони туристи доаѓаат во земјата на одмор и забава.Повеќето одбирајќи во Агадир за нивна база и со вистинска причина. Протегајќи се долж 10 km брег, 300 дена во годината блескајќи во сончевите зраци, самиот град нежно ве воведува во Мароканската култура, нудејќи про-европски кафулиња и хотели наспроти турканиците на пазарите и Мароканските ресторани. Агадир се наоѓа во близина на променливите песочни форми од Сахара и на само 4 часа возење од драматичниот висок лланински масив Атлас.

МАРАКЕШ

Малку по на Север од планините се наоѓа Маракеш. Одбележје на овој хаотичен град е пазарот "Jemaa el-Fna square:. Вреди да се посети дури и да немате намера да пазарувате. Мора да ги видите накитените стомачни танчерки и шармерите на змии кобри кои излегуваат од плетените кошници... Посебно внимание на змијските шармери на плоштадот "Jemaa el-Fna"... Шетајте меѓу песокот и морето во Агадир, истражете ги песочните форми кои го менуваат обликот во пустината Сахара.

03.10.2017  ЛЕТ ЗА АГАДИР. ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО 18 ЧАСОТ ЛОКАЛНО ВРЕМЕ. ТРАСФЕР ДО ХОТЕЛОТ ВО АГАДИР. СМЕСТУВАЊЕ И КОРИСТЕЊЕ НА ОДБРАНА УСЛУГА

04.10-09.10.2017  ВРЕМЕ ЗА ОДМОР НА ПРЕКРАСНОТО КРАЈБРЕЖЈЕ ВО АГАДИР.  МОЖНОСТ ЗА ФАКУЛТАТИВНА ПОСЕТА НА МАРАКЕШ, ПРОШЕТКИ ПО ДОЛГАТА ПРОМЕНАДА ВО АГАДИР..

10.10.2017 ЛЕТ ОД АГАДИР ВО 19. ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО СКОПЈЕ ПОСЛЕ ПОЛНОЌ.

 

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА

HOTEL IBEROSTAR FOUNTY BEACH

ALL INCLUSIVE

PALAIS DES ROSES HOTEL & SPA

BB

888 EUR  /  55 056,00 ден

650 EUR / 40 300,00 ден


ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

повратен авио билет за Агадир (планиран е чартер лет од Скопје за мин. 100 патници)

7 ноќевања на база на одбраната услуга ноќевање со појадок или ALL INCLUSIVE (се вклучено)

огранизиран трансфер аеродром Агадир - хотел - аеродром

аеродромски такси 

патничко осигурување

виза за Мароко која патникот мора да ја обезбеди лично во Софија и чини 40 ЕУР (со техничка поддршка на агенцијата)

факултативни излети и разгледи

лични трошоци

ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА НА ОВОЈ АРАНЖМАН ПОТРЕБЕН Е МИН.100 ПАТНИЦИ И ЗА ИСТИОТ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА ТА ЊУ ВЕЈС ОФ ТРАВЕЛ ДООЕЛ.