Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2018/19

Нова Година 2019

Нова Година 2019

Пакет Нова Година 2019

Цената е за период 28.12.2018. - 08.01.2019.

 

ПОПУСТ 20% за резервации ран букинг до 15/09/2018

ПОПУСТ 7=6  е вклучен во цената, 10% ПОПУСТ за ски карта и ски опрема

 

 

Цена по лице, по пакет во евра

 (плаќање во денари 1еур = 62,00 мкд)

ХОТЕЛ

УСЛУГА

соба

3 дена

2 ноќи

5 дена

4 ноќи

8 дена

7 ноќи

Дополнителен ден

Доплата за еднокреветна соба/на ден

 

HABAKUK 4*

HB

СТАНДАРД

321

535

642

107

20

СТАНДАРД 35m²

345

575

690

115

20

СУПЕРИОР

366

610

732

122

25

СУПЕРИОР

JUNIOR SUITE

852

1420

1704

284

/

 

BELLEVUE 4*

HB

СТАНДАРД

255

425

510

85

20

ФАМИЛИЈАРНА СОБА

2+2

270

450

540

90

/

 

Цената на пакетот вклучува:

• сместување во одбраниот хотел на база на полупансион, бесплатен влез во фитнес центарот, Wi-Fi , бесплатен влез и забава во казиното Mond, организиран трансфер (шател сервис)

Дополнително вклучено во хотелот Хабакук 4 *: неограничено користење на Wellness Spa центарот Хабакук (користење на базенот со термална вода и сауни), 1x бесплатна употреба на бањарка и папучи

Дополнително вклучено во хотел Bellevue 4 *: неограничено користење Свет Сауна Белви, паркинг место

 

Цената на пакетот не вклучува:

• Превоз (постои можност за организирање)

• Меѓународно патничко здравствено осигурување

• Туристичка такса за сите хотели по лице по ден - 1,27 € (плаќање во хотел)

• Пријава на лица за целиот период на престој за лица над 18 години - 1 € (плаќање во хотел)

• Задолжителна новогодишна вечера

ЗАДОЛЖИТЕЛНА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА:

  • Hotel Habakuk - 160€ по лице, деца до 2 г. бесплатно,деца 2-12г.  - 50%
  • Hotel Bellevue - 80€ по лице, деца до 2 г. бесплатно,деца 2-12г.  - 50%

 


 

 

 

 

 

 

 

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ ЗА СИТЕ ПАКЕТИ ОСВЕН ЗА ПАКЕТИТЕ СО СМЕСТУВАЊЕ ВО АПАРТМАНИ :

 

Попуст (важи за сите пакети):

• Дете до 6 години во соба со две возрасни лица во заеднички лежај - бесплатно

• Дете до 6 години во соба со две возрасни лица на дополнителен лежај (освен Habakuk superior ) - 15 € на ден

• Дете од 6 до 12 години на основен лежај - 30% попуст

• Дете од 6 до 12 години на дополнителна лежај - 50% попуст (освен во хотелот Хабакук 4 * супериор каде што не е можно сместување)

• Ноќевање со појадок - 5 € дневно по човек

 

Доплати (важат за сите пакети):

• Домашни миленици (сите хотели) - 15 € дневно (плаќање во хотел)

• Детски кревет (сите хотели) - 9 € дневно

• Доцна одјавување - 50%, ран почеток - 50% (сите хотели, ако е можно),                                                              • Воден кревет во хотел Хабакук 4 * (само стандардни соби) - 20 € дневно по соба

• Гаража во хотел Хабакук 4 * - 5 € дневно по автомобил (само за гости на хотелот Хабакук 4 *)

• Влез во Светот сауна Белви - 8 € по човек (важи за хотелот Хабакук 4 *)

• Влез во Wellness Spa центар Habakuk - 12 € по човек (важи за гостите на хотелот Bellevue 4 *)

• Задолжителна доплата: промена на имиња или време на резервација - 20 €

 

 


 

Опис на хотели:

Хабакук 4 *, Мариборско Похорје, www.termemb.si

Ексклузивен хотел, се наоѓа во прекрасно природно опкружување на шумите на Похор. Ски патеките и жичарите се наоѓаат на само 100м од хотелот. Хотелот поседува: рецепција, хотелски ресторан, ресторан Зимски двор, кафетерија Межанин, ресторан со интернационална кујна, вински бар, внатрешен и надворешен базен, базен со термална вода, финска сауна, турско купатило, солариум, фитнес, сквош, козметички третмани за нега на лице и тело, терапии, масажи, салон за убавина, конгресен центар површина 1600m ². Хотелот има вкупно 137 соби, од кои 101 соба (34 двокреветни, 5 еднокреветни, 4 фамилијарни соби, 6 апартмани и 52 комплетно реновирани) и 36 соби во анекс (33 двокреветни и 3 -а). Стандардните соби се со површина од 24м² се модерно опремени и имаат купатило со када или туш, клима уред, телефон, кабелска ТВ, радио, минибар, сеф, интернет приклучок, пењуар и папучи. Апартманите со површина од 45m ² имаат одвоена дневна и спална соба со два телевизори, мини бар, сеф, телефон, клима уред и интернет пристап. Супериор апартманите се најлуксузните и имаат 3 соби, дневна, 2 спални, со површина од 62м2 и се предвидени за сместување до 6 лица. На гостите се на располагање кабелска ТВ, телефон, минибар, сеф и интернет пристап.

Белви 4 *, Мариборско Похорје, www.termemb.si

Хотелот "Пријатен", идеално лоциран веднаш покрај ски патеките во Мариборско Похорје. Рецепција со уредно лоби, ресторан со отворен камин, хотел има уште бар, СПА и велнес центар - арома сауна, турско купатило, финска сауна, ледена пешина, тунел за изненадување - 63 туш со разни температури вода, тропски туш, козметички третмани и теретани. Хотелот има 42 двокреветни соби, 4 апартмани за 6-8 лица, 4 апартмани за 4-6 лица. Сите соби имаат купатило, телефон, кабелски ТВ, мини бар, сеф, интернет. Сите апартмани од стандардна опрема имаат купатило, телефон, кабловска телевизија, мини бар, сеф и интернет. Апартмани за 6-8 лица, површина 95m ², имаат две спални соби со помошен кревет, два купатила, дневна соба со комплетно опремена кујна. Апартмани за 4-6 лица, површина 71m ², имаат спална соба со дополнителен лежај, 2 купатила, дневна соба со комплетно опремена кујна.