Пребарување

Внесете клучни зборови:

ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА

ОСТРОГ - БУДВА - КОТОР

ОСТРОГ - БУДВА - КОТОР

 БУДВА ОСТРОГ КОТОР

НЕДЕЛА (01/10/2017)- Состанок на групата во 23.00 часот на паркингот наспроти хотелот Холидај Ин. Поаѓање за Острог, Црна Гора. Се патува  преку Косово и Албанија со попатни паузи за царински формалности и одмор.

ПОНЕДЕЛНИК (02/10/2017)-  Пристигнување во Острог. Посета на манастирот кој датира од 17 век, основан од Василие Острошки. Се посетуваат Горниот Манастир, Долниот Манастир и црквата која се наоѓа помеѓу Горниот и Долниот Манастир. (За оние кои сакаат да ноќеваат во манастирот, остануваат во конаците во Горниот Манастир во попладневните часови ќе присуствуваат на литургија. Во попладневните часови заминување за Будва. Сместување. Вечера. Ноќевање.

ВТОРНИК (03/10/2017)- – Појадок. Слободен ден за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.

СРЕДА (04/10/2017) - Појадок. Поаѓање кон Скопје во 10:00 часот со попатна посета од 2 часа во Котор. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ – 6138,00 ден

Во цената е вклучено:
- Превоз на релација Скопје-Црна Гора -Скопје
- 2 ноќевања на база полупансион  во Будва-апартманско сместување (http://ivo-nada-apartments-budva.com/apartmani-e.htm)

- Посета на Острог, Подгорица                                                                                                      

- Излетничка такса во Црна Гора 1 евро -                                                                                

- Посета на Котор

- Организација и реализација на патувањето.

Во цената не е вклучено : 
- Патничко-здравствено осигурување                                                                                        
Доплата за 1/1 соба 60€ од аранжманот
 

Напомена: организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата
 

 

За ова патување важат општите услови за патување на ТА Њу Вејс оф Травел - Скопје
За реализација на ова патување потребен е минимум од 20патници