Пребарување

Внесете клучни зборови:

Есен 2019

СВ НИКОЛА - СПА ХОТЕЛ Сандански

СВ НИКОЛА - СПА ХОТЕЛ Сандански

Хотелскиот комплекс Свети Никола се наоѓа во подножјето на планината Пирин, во центарот на градот Сандански. Надарен од природата, со исклучителна разновидност на пределот, погоден за релаксација преку целата година,  богатство на флора и фауна, лековити минерални извори, културно историско наследство од 13 век, зачувани традиции и обичаи. Хотелот е отворен во текот на целата година. Свети Никола Спа-хотел е одличен избор за семејни одмори, групно сместување и организирање разни настани. Добрата кујната и доброто расположение на посетителите на хотелот Спа Никола СПА се приоритет, на расоплагање се класичниот ресторан, снек бар со салон за вино и тераса, ресторанот Метар Медитеран, Пломари, Пијано бар и салата за игри. СПА центар - Висококвалификуваниот тим на СПА и фитнес-центар и салон за убавина се грижи за релаксацијата, здравјето и убавината на гостите во хотелот.Хотелот Свети Никола СПА има 87 соби, вклучувајќи: 30 двокреветни соби, 46 двокреветни соби Класик и 7. Собите се убаво опремени, климатизирани, брачен / или два одделни кревети , бања со туш кабина, бањарки и папучи, сателитска ТВ, фрижидер со минибар, директен телефон, WI-FI.

8ми ДЕКЕМВРИ

во  хотел Св. Никола – Сандански

Термин: 07 - 09.12.2019

2 ноќевања со појадок

Автобуски превоз

1 ден 07.12         Поаѓање од Скопје во 05.00 часот на Дрво Декор. Пристигнување во хотел и сместување.  Слободни активности. Ноќевање

2 ден 08.12         Појадок. Слободни активности. Ноќевање.

 3 ден 09.12         Појадок. Слободни активности. Поаѓање за Скопје во 15.00 часот. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ЦЕНА по лице     4.900 ден

Напомени:

Три лица се сместуваат исклучиво во студио и

сите плаќаат ист износ - 5.400 денари.

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

Автобуски превоз на релација Скопје – Сандански – Скопје

Сместување во хотел Св. Никола на база 2 ноќевања со појадок во реновирани соби

Користење на СПА центарот – затворен базен со минерална вода, џакузи, сауна, римска бања, солена соба, фитнес

Организација на аранжманот и придружник на патувањето

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

Патничко – здравствено осигурување

newwaysoftravel Превземи целосна понуда