Пребарување

Внесете клучни зборови:

Боровец - Зима 2020

Феста Винтер Палас 5* - Боровец - Зима 2019/2020

Феста Винтер Палас 5* - Боровец - Зима 2019/2020

Локација : 150 м од ски лифт

Супер луксузен хотел сместен во прекрасна борова шума.Со својот уникатен стил и мебел претставува комбинација  на првокласна услуга и софистициран луксуз. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, виски и караоке бар, 2 конферентни сали.

СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, руска бања, релакс соба, романтична када, голем избор на терапии за лице и тело.

FESTA WINTER PALACE 5* – Боровец

www.festahotels.com

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2019

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2019, 08.01-15.02.2020, 05.03-09.04.2020 (не се комбинира со попуст за рана резервација, важи за рез. од 01.11.2019)

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

01.12-20.12.2019

21.12-27.12.2019

28.12-01.01.2020

02.01-13.01.2020

14.01-25.01.2020

26.01-15.02.2020

16.02-04.03.2020

05.03-09.04.2020

Вид на сместување

Двокреветна соба

2+1

                          44 €

                             59 €

                             108 €

                             70 €

                            59 €

                       69 €

                      57 €

                       44 €

Јуниор сјуит – студио

2+2

                           51 €

                            68 €

                             124 €

                            80 €

                            66 €

                       79 €

                      63 €

                        51 €

Aпартман

2+2

                           54 €

                             73 €

                             135 €

                            86 €

                             72 €

                       85 €

                      68 €

                       54 €

Еднокреветна соба

1+1

                           67 €

                            88 €

                             215 €

                           126 €

                            88 €

                      124 €

                      85 €

                       67 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера,  користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона, интернет

Дополнителни услови : 

 Деца до 2.99 год. – бесплатно

 Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно

 Второ дете и трето дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

 Возрасен на дополнително легло во соба – 30% попуст

 Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст

 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€

 Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 40€, дете – 20€

 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден