Пребарување

Внесете клучни зборови:

Банско - Зима 2019/2020

Хотел Мурите 4* - Банско - Зима 2019/2020

Хотел Мурите 4* - Банско - Зима 2019/2020

MURITE CLUB HOTEL 4* – Банско

www.murite.bg 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА (не важи за 28.12-01.01.2019) : 20% за резервација и уплата до 30.09.2019 
15 % за резервација и уплата до 15.11.2019 | 10 % за резервација и уплата до 15.12.2019
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-19.12.2019 и 19.01-11.04.2020 (се комбинира со 10% попуст за рана резервација)
*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено 
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН  01.12-19.12.2019 20.12-27.12.2019 28.12-01.01.2020 19.01-20.02.2020
Вид на сместување 21.02-11.04.2020 02.01-18.01.2020 (мин. 4 ноќ.)  
Двокреветна соба – АЗАЛИА 2+0                 24,00 €                 35,00 €                   51,00 €                   33,00 €
Еднокреветна соба – АЗАЛИА 1                 36,00 €                 53,00 €                   76,00 €                   50,00 €
Едноспален апартман – АЗАЛИА 2+2                 28,00 €                 39,00 €                   58,00 €                   37,00 €
Двоспален апартман – АЗАЛИА 4+2                 24,00 €                 35,00 €                   51,00 €                   33,00 €
Двокреветна соба – ОРХИДЕА 2+0                 20,00 €                 30,00 €                   43,00 €                   28,00 €
Еднокреветна соба – ОРХИДЕА 1                 30,00 €                 47,00 €                   65,00 €                   43,00 €
Едноспален апартман – ОРХИДЕА 2+2                 24,00 €                 34,00 €                   50,00 €                   32,00 €
Двоспален апартман – ОРХИДЕА 4+2                 20,00 €                  31,00 €                   43,00 €                   28,00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. – 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)
Дополнителни услови : 
▪ Деца до 5.99 год. – бесплатно
▪ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
▪ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
▪ Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)
▪ Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 65€, дете од 6-13.99 год.- 35€ (резервациите без вечера се на барање)
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден