Пребарување

Внесете клучни зборови:

Боровец - Зима 2020

Хотел Самоков 4* - Боровец - Зима 2019/2020 www.samokov.com

Хотел Самоков 4* - Боровец - Зима 2019/2020
www.samokov.com

Локација : во центарот на Боровец

Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. На располагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2 ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг понг, фризерски салон, спа центар.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, хидромасажна бања, солариум, сауна, парна бања, турска бања, арома сауна, масажи и процедури.

SAMOKOV 4* – Боровец

www.samokov.com

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019 | 10% попуст за резервација  и уплата до 10.11.2020

БОНУСИ : 5=4 / 6=5 / 7=6 за период на престој 04.01-22.01.2020 I 07.03-31.03.2020

Попустот за рана резервација и бонусите не се комбинираат. Резервации со бонус се валидни по завршување на попустите за рана резервација

Цените се по лице за 1 ноќ.

28.12-03.01.2020

04.01-17.01.2020

18.01-31.01.2020

21.12-27.12.2019

Вид на сместување 

 

01.02-21.02.2020

22.02-28.02.2020

29.02-31.03.2020

Двокреветна соба – НП

2+1

                           54 €

                            40 €

                               35 €

                             30 €

Двокреветна соба – ПП

2+1

                          60 €

                            46 €

                              40 €

                             35 €

Во цената е вклучено : НП – ноќевање со појадок, ПП – појадок и вечера,  користење на внатрешен базен, ски гардеробер, интернет во лоби.

Минимален престој : 5 ноќевања во новогодишниот период, 3 ноќевања во останатиот период

Дополнителни услови : 

 Дете до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно

 Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

 Дете од 5-11.99 год. на редовно легло – 50% попуст

 Возрасен на дополнително легло  – 15% попуст

 Доплата за еднокреветна соба : 20€ на ден

 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 50€, дете – 35€

 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден