Пребарување

Внесете клучни зборови:

Боровец - Зима 2019/2020

Хотел Јанакиев 4* - Боровец - Зима 2019/2020 www.hotel–yanakiev.com

Хотел Јанакиев 4* - Боровец - Зима 2019/2020
www.hotel–yanakiev.com

Локација : во близина на ски лифтовите
Еден од најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со услугата и комфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите.
Во склоп на хотелот има ресторан, пијано бар, конферентни сали, ски училиште, ски детска градина, паркинг, гаража, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, парна бања, сауна, леден кат, хидромасажни бањи, масажи и пилинг терапии

 

YANAKIEV 4* – Боровец

www.hotel-yanakiev.com

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2019

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

01.12-20.12.2019

21.12-27.12.2019

28.12-03.01.2020

04.01-10.01.2020

22.02-30.04.2019

Вид на сместување

 мин.4 ноќ.

11.01-14.02.2020

 

15.02-21.02.2020

 

Двокреветна соба

2+1

                          40 €

                             76 €

                             114 €

                             92 €

                            54 €

Едноспален апартман

2+2

                           53 €

                             93 €

                              151 €

                           116 €

                             81 €

Еднокреветна соба

1+1

                           58 €

                           114 €

                             175 €

                           147 €

                            79 €

Доплата за поглед на планина : 5€ на ден (на барање, ограничен број на соби и апартмани)

Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, користење на сауна, парна бања и лакониум за возрасни лица (од 15-19 ч.), паркинг, интернет.

Дополнителни услови : 

 Деца до 5.99 год. – бесплатно

 Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст

 Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во апартман – 8€ на ден

 Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 30% попуст

 Возрасен на дополнително легло во апартман – 15€ на ден

 Дете до 12.99 год. на редовно легло – се наплаќа за еднокреветна соба

 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€

 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден