Пребарување

Внесете клучни зборови:

8ми Септември

8ми Септември во Банско

8ми Септември во Банско

Банско - Бугарија - 8-ми Септември

БАНСКО – 08.09.2019

Цени валидни за период на престој 06.09-09.09.2019 (мин. 2 ноќевања)

 

Хотел МУРИТЕ 4*

Тип на сместување

СЕ ВКЛУЧЕНО

Зграда АЗАЛИА

Зграда ОРХИДЕА

Двокреветна соба (2+0)

30€

29€

Едноспален апартман (2+2)

33€

32€

Двоспален апартман (4+2)

30€

29€

 

Дополнителни услови :

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат:

(Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*

Вид на сместување

Полупансион

Студио (2+1)

23€

Едноспален апартман (2+2)

24€

• Деца до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно

• Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – доплата 8€

• Трет возрасен на дополнително легло – 20% попуст

 Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

 

Хотел ГРИН ВУД 4*

Вид на сместување

СЕ ВКЛУЧЕНО

Двокреветна соба (2+0)

30€

Студио (2+2)

33€

Едноспален апартман (2+2)

36€

Двоспален апартман (2+2)

33€

 

Дополнителни услови :

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

 

Хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 4*

Вид на сместување

СЕ ВКЛУЧЕНО – light

Студио (2+0)

22 €

Едноспален апартман (2+2)

24 €

• Прво дете од 0-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно

• Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

• Трет возрасен на дополнително легло – 30% попуст

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел ПАНОРАМА КОМПЛЕКС 4*

Тип на сместување

ПОЛУПАНСИОН

Двокреветна соба (2+1)

17€

Едноспален апартман (2+2)

19€

 

Тип на сместување

СЕ ВКЛУЧЕНО – light

Двокреветна соба (2+1)

25€

Едноспален апартман (2+2)

27€

 

Дополнителни услови :

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел ГРАНД РОЈАЛ 4*

Тип на сместување

Ноќевање со појадок

Студио (2+1)

12€

Едноспален апартман (2+2)

14€

Двоспален апартман (4+2)

12€

Дете до 2.99 год.

Бесплатно

Прво дете од 3-12.99 год. на доп.легло

Бесплатно

Второ дете од 3-12.99 год. на доп.легло

50% попуст

Возрасен на доп. легло

30% попуст

Напомена : за сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 10€ , дете – 5€

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел РЕГНУМ 5*

Тип на сместување

Ноќевање со појадок

Полупансион

Едноспален апартман (2+2)

76€

94€

Двоспален апартман (4+2-

136€

164€

Деца до  9.99 год. на доп.легло

Бесплатно

Бесплатно

Возрасен на доп. легло

27€

33€

5% попуст за престој од 3 ноќевања

Цените се во евра за 2 лица во едноспален апп / 4 лица во двоспален апп за 1 ноќевање и вклучуваат :

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел МАРИА АНТОАНЕТА 3*

Тип на сместување

СЕ ВКЛУЧЕНО – light

Двокреветна соба (2+0)

25€

Студио (2+1)

25€

Едноспален апартман (2+2)

25€

Дете до 5.99 год.

Бесплатно

Деца од  6-11.99 год. на доп.легло

50% попуст

Возрасен на доп. легло

30% попуст

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Организиран превоз :

Скопје – Банско Скопје

Поаѓање : 06.09.2019 / 07.09.2019

Враќање : 09.09.2019

Цена : 35€ по лице / повратен билет

 

 

newwaysoftravel Превземи целосна понуда