Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2019

Aegean Melathron Thalasso Spa 5*,Калитеа

Aegean Melathron Thalasso Spa 5*,Калитеа

 

Лето 2019
За резервации направени од 18.09.18 00:00 до 31.12.18

Минимум ноќи

 3

 5

 5

 5

 5

 5

 3

Вид на сместување

Услуга

Структура

25.04.19-31.05.19

01.06.19-10.06.19

11.06.19-31.07.19

01.08.19-07.09.19

08.09.19-22.09.19

23.09.19-09.10.19

10.10.19-15.10.19

Double Room - Eco

HB

2Ad

86.9

116.6

146.3

199.1

146.3

116.6

86.9

Single Room - Pool View

HB

1Ad

79.2

128.7

167.2

198

167.2

128.7

79.2

Double Room - Pool View

HB

2Ad

102.3

137.5

172.7

233.2

172.7

137.5

102.3

Double Superior  - Pool View

HB

2Ad

116.6

157.3

210.1

316.8

210.1

157.3

116.6

Double Superior  - Pool View

HB

2Ad+1ad

145.2

195.8

261.8

396

261.8

195.8

145.2

Double Superior  - Pool View

HB

2Ad+1ad+1ch(0-2)

145.2

195.8

261.8

396

261.8

195.8

145.2

Double Superior  - Pool View

HB

2Ad+1ad+1ch(3-11)

174.9

235.4

314.6

475.2

314.6

235.4

174.9

Double Superior  - Pool View

HB

2Ad+1ch(0-2)

116.6

157.3

210.1

316.8

210.1

157.3

116.6

Double Superior  - Pool View

HB

2Ad+1ch(3-11)

145.2

195.8

261.8

396

261.8

195.8

145.2

Double Superior  - Pool View

HB

2Ad+2ch(0-2)

116.6

157.3

210.1

316.8

210.1

157.3

116.6

Double Superior  - Pool View

HB

2Ad+2ch(0-2)(3-11)

145.2

195.8

261.8

396

261.8

195.8

145.2

Double Superior  - Pool View

HB

2Ad+2ch(3-11)

174.9

235.4

314.6

475.2

314.6

235.4

174.9

Suite Superior - Private Pool

HB

2Ad

535.7

544.5

606.1

732.6

606.1

544.5

535.7

Suite Superior - Private Pool

HB

2Ad+1ad

668.8

679.8

756.8

915.2

756.8

679.8

668.8

Suite Superior - Private Pool

HB

2Ad+1ad+1ch(0-2)

668.8

679.8

756.8

915.2

756.8

679.8

668.8

Suite Superior - Private Pool

HB

2Ad+1ad+1ch(3-11)

803

816.2

908.6

1098.9

908.6

816.2

803

Suite Superior - Private Pool

HB

2Ad+1ch(0-2)

535.7

544.5

606.1

732.6

606.1

544.5

535.7

Suite Superior - Private Pool

HB

2Ad+1ch(3-11)

668.8

679.8

756.8

915.2

756.8

679.8

668.8

Suite Superior - Private Pool

HB

2Ad+2ch(0-2)

535.7

544.5

606.1

732.6

606.1

544.5

535.7

Suite Superior - Private Pool

HB

2Ad+2ch(0-2)(3-11)

668.8

679.8

756.8

915.2

756.8

679.8

668.8

Suite Superior - Private Pool

HB

2Ad+2ch(3-11)

803

816.2

908.6

1098.9

908.6

816.2

803

Single Room - Sea View

HB

1Ad

92.4

141.9

183.7

231

183.7

141.9

92.4

Double Room - Sea View

HB

2Ad

116.6

169.4

236.5

298.1

236.5

169.4

116.6

Double Superior  - Sea View

HB

2Ad

139.7

216.7

336.6

394.9

336.6

216.7

139.7

Double Superior  - Sea View

HB

2Ad+1ad

173.8

270.6

420.2

492.8

420.2

270.6

173.8

Double Superior  - Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(0-2)

173.8

270.6

420.2

492.8

420.2

270.6

173.8

Double Superior  - Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(3-11)

209

325.6

504.9

591.8

504.9

325.6

209

Double Superior  - Sea View

HB

2Ad+1ch(0-2)

139.7

216.7

336.6

394.9

336.6

216.7

139.7

Double Superior  - Sea View

HB

2Ad+1ch(3-11)

173.8

270.6

420.2

492.8

420.2

270.6

173.8

Double Superior  - Sea View

HB

2Ad+2ch(0-2)

139.7

216.7

336.6

394.9

336.6

216.7

139.7

Double Superior  - Sea View

HB

2Ad+2ch(0-2)(3-11)

173.8

270.6

420.2

492.8

420.2

270.6

173.8

Double Superior  - Sea View

HB

2Ad+2ch(3-11)

209

325.6

504.9

591.8

504.9

325.6

209

Maisonette - Sea View

HB

2Ad

199.1

210.1

356.4

419.1

356.4

210.1

199.1

Maisonette - Sea View

HB

2Ad+1ad

248.6

261.8

444.4

523.6

444.4

261.8

248.6

Maisonette - Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(0-2)

248.6

261.8

444.4

523.6

444.4

261.8

248.6

Maisonette - Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(3-11)

299.2

314.6

533.5

629.2

533.5

314.6

299.2

Maisonette - Sea View

HB

2Ad+1ch(0-2)

199.1

210.1

356.4

419.1

356.4

210.1

199.1

Maisonette - Sea View

HB

2Ad+1ch(3-11)

248.6

261.8

444.4

523.6

444.4

261.8

248.6

Maisonette - Sea View

HB

2Ad+2ch(0-2)

199.1

210.1

356.4

419.1

356.4

210.1

199.1

Maisonette - Sea View

HB

2Ad+2ch(0-2)(3-11)

248.6

261.8

444.4

523.6

444.4

261.8

248.6

Maisonette - Sea View

HB

2Ad+2ch(3-11)

299.2

314.6

533.5

629.2

533.5

314.6

299.2

Suite - Sea View

HB

2Ad

218.9

231

375.1

459.8

375.1

231

218.9

Suite - Sea View

HB

2Ad+1ad

272.8

288.2

468.6

574.2

468.6

288.2

272.8

Suite - Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(0-2)

272.8

288.2

468.6

574.2

468.6

288.2

272.8

Suite - Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(3-11)

327.8

346.5

563.2

689.7

563.2

346.5

327.8

Suite - Sea View

HB

2Ad+1ch(0-2)

218.9

231

375.1

459.8

375.1

231

218.9

Suite - Sea View

HB

2Ad+1ch(3-11)

272.8

288.2

468.6

574.2

468.6

288.2

272.8

Suite - Sea View

HB

2Ad+2ch(0-2)

218.9

231

375.1

459.8

375.1

231

218.9

Suite - Sea View

HB

2Ad+2ch(0-2)(3-11)

272.8

288.2

468.6

574.2

468.6

288.2

272.8

Suite - Sea View

HB

2Ad+2ch(3-11)

327.8

346.5

563.2

689.7

563.2

346.5

327.8

Suite Presidential  - Sea View

HB

2Ad

993.3

993.3

1254

1254

1254

993.3

993.3

Suite Presidential  - Sea View

HB

2Ad+1ad

993.3

993.3

1254

1254

1254

993.3

993.3

Suite Presidential  - Sea View

HB

2Ad+2ad

993.3

993.3

1254

1254

1254

993.3

993.3

Suite - Sharing Pool

HB

2Ad

356.4

363

448.8

554.4

448.8

363

356.4

Suite - Sharing Pool

HB

2Ad+1ad

444.4

453.2

561

693

561

453.2

444.4

Suite - Sharing Pool

HB

2Ad+1ad+1ch(0-2)

444.4

453.2

561

693

561

453.2

444.4

Suite - Sharing Pool

HB

2Ad+1ad+1ch(3-11)

533.5

544.5

673.2

831.6

673.2

544.5

533.5

Suite - Sharing Pool

HB

2Ad+1ch(0-2)

356.4

363

448.8

554.4

448.8

363

356.4

Suite - Sharing Pool

HB

2Ad+1ch(3-11)

444.4

453.2

561

693

561

453.2

444.4

Suite - Sharing Pool

HB

2Ad+2ch(0-2)

356.4

363

448.8

554.4

448.8

363

356.4

Suite - Sharing Pool

HB

2Ad+2ch(0-2)(3-11)

444.4

453.2

561

693

561

453.2

444.4

Suite - Sharing Pool

HB

2Ad+2ch(3-11)

533.5

544.5

673.2

831.6

673.2

544.5

533.5

 

Цените се дадени по соба / во евра

Изнoсот на таксите е следен:

Важно:

Хотелите го задржуваат правото да не ги сместат гостите кои нема да ја платат оваа такса.

*********************************************************

 

ХОТЕЛ AEGEAN THALASSO SPA - КАЛИТЕА


Хотелот се наоѓа во преубаво опркужување, се состои од 2 централни згради и комплекс од бунгалови кои се наоѓаат на двете страни од патот, поврзани со подземен премин. Собите во делот над патот имаат поглед на базен и градина, а во делот под патот имаат поглед на море. Елегантен стил, удобни соби и апартмани, базени, ресторани и барови, детски клуб, спа центар, спорт и рекреација, приватна песочна плажа. Хотелот се препорачува за луксузен и опуштен одмор, како за фамилии, така и за бизнис луѓе.

Локација:

Полуостров Касандра, 3 km од местото Калитеа, 90 km од аеродромот Македонија во Солун. Делумно реновирани соби и лоби во 2013 година. 

Опис на соби:

Вкупно 255 соби: Standard Rooms (~25 m2), Double Rooms Eco (~25 m2), Doubles Superior Sea View (~38 m2), Doubles Superior Pool View (~38 m2), Suite - Maisonettes (~50 m2), Suites (~60 m2), Suites Standard Sharing Pool (~44 m2), Suites Superior with Private Pool (~67 m2), Presidential Suite (~80 m2).
Собите се опремени со: клима, сателитски телевизор, фрижидер (во Suite - мини бар), телефон, сеф, купатило (када / туш, во некои од апартманите џакузи), фен, бањарка и влечки, прибор за припрема на кафе / чај, опремен балкон / тераса. Тип на дополнително легло - софа. При пристигање - пијалок за добредојде, вино и овошје во собата.

 Плажа:

 

Хотелски содржини и услуги:

 Базен за деца

 Факс

 Ресторан

 Менувачница

 Хемиско чистење

 Ресторан а ла карт

 Чадори и лежалки на базен

 Чадори и лежалки на плажа

 Рент-а-кар

 Детско катче

 Игротека за деца

 Лоби бар

 Собна услуга

 Перална

 Сервис за пеглање

 Рецепција 24/7

 Wi-fi бесплатно (јавни места)

 Продавница за подароци

 Бизнис центар

 Сала за конференции

 Игралиште за деца

 Бар на плажа

 Приватна плажа

 Бар покрај базен

 Градина

Активности во близина на хотелот

 Пинг-Понг

 Училиште по нуркање

 Кану за две особи

 Ресторант со поглед кон морето

 Надворешен базен

 Билијард

 Велосипедизам

 Тениски терени

 Соба за игри

 Спортови на вода

сите соби се опремени со

 ТВ

 Телефон

 Сателитска ТВ

 Сеф

 Мини Бар

 Греење

 Бања/Тоалет

 Клима Уред

 Бањарки и папучи

 Балкон или Тераса

 Бебешко креветче

 Кафемат

 Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 40.0579

Y координати: 23.4608

Спа Услуги

 Зона за третмани

 Внатрешен базен

 Сауна

 Турска бања/ Хамам

 Mасажа третмани

 Топла када

 Фитнес

 СПА центар