Пребарување

Внесете клучни зборови:

ЗИМА 2017/18

ANGELA 4*, Koпаоник

ANGELA 4*, Koпаоник
Локација: во туристичкиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките .
Капацитет: 106 двокреветни и 15 еднокреветни соби, 6 апартмани
Хотелски содржини: ресторан Dancing, lobby-aperitiv, dancing bar, менувачница, продавница, паркинг, конгресен центар, пристап до “Grand Oaza” SPA & Wellness центар на 1800 m2,
Опременост на собите: бања, minibar, телефон, сателитска TV/DVD ,сеф, WIFI.
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)       
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
 
Цената вклучува:               
- Сместување на база полупансион (појадок и вечера)
- Специјална Божиќна вечера (25.12.2017, 07.01.2018) 
- Посебна програма за деца од 3-12 год во периодот 17.12.2017 -31.03.2018: дневна програма со анимација, со професионална грижа за деца во детскиот клуб; 6 дена во текот на смената од 10-16h. (со исклучок на датумот на доаѓање и заминување).
- Неограничено користење на содржините Spa & Wellness центарот во Хотел Ангела: џакузи, турска бања, инфра сауна...
- Програма за бебиња (греач за шишенца, маса за пресоблекување, када, креветче за бебе) со претходна најава, високо столче во ресторан.
- Неограничено користење на содржините Spa & Wellness центарот во Хотел Ангела: џакузи, турска бања, инфра сауна, теретана.
Wi-Fi (безжичен интернет)
- Хотелско осигурување
- Ски остава
               
Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):               
- Tакса за престој која за возрасни изнесува 100 дин (1€) по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. изнесува 50 дин (0,5€) по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.             
               
Цената не вклучува (незадолжително плаќање на рецепција):                  
- Дочек на Нова Година во претпродажба до 01.12.2016 во GRAND HOTEL & SPA ****  - свечена вечера со музичка програма 31.12.2016 со популарни естрадни ѕвезди: ВИП зона – 180€, 1 зона – 135€, 2 зона – 117€, деца до 7г бесплатно, 7-12г попуст 50%.
Јавен паркинг, јавна гаража.
- Ски и сноуборд обука, пакети на 6, 5, 3, 2 дена;
 
Попусти и доплати за Хотел Ангела:
- Дете од 0-2 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – БЕСПЛАТНО во 1/2 соба.
- Дете од 2-7 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – БЕСПЛАТНО, во 1/2 соба.
- Дете од 7-12 год. Во придружба на двајца возрасни на посебен кревет – 50%.
- Две деца 2-7г во придружба на едно возрасно лице, едното има бесплатно сместување, второто -50% во 1/2 соба
- Две деца од 2-12 год. во придружба на двајца возрасни, секое дете - 50% во 1/2+2 соба.
- Трето или четврто возрасно лице на помошен кревет – 20% во 1/2+1 соба, 1/2+2 соба или 1/2+2 апартман.
- Второ возрасно лице на помошен кревет – 20% во 1/1+1 соба.
- Трето возрасно лице во премиум апартманите 403 или 405 – попуст -10% на дополнително легло.
- Петто возрасно лице во премиум апартманот 401 – попуст -10% на помошен кревет.

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.