Пребарување

Внесете клучни зборови:

Божиќни понуди

AQUA WORLD RESORT 4* & CHRISTMAS MARKET БУДИМПЕШТА

AQUA WORLD RESORT 4* & CHRISTMAS MARKET 
БУДИМПЕШТА

Луксузен СПА викенд и посета на најпознатиот божиќен пазар во Европа

Aquaworld Resort Budapest**** велнес е фамилијарен хотел кои ви нуди уникатно исктусвто во Будимпешта: има 309 соби, во главната зграда има стандарни соби, junior suites, family rooms и апартмани. Бесплатен интеренет (Wi-Fi) во целиот објект, бесплатен паркинг за 1000 коли.
Комплексот има 3 - катна Ориентал СПА, велнес и фитнес центар за оние кои бараат дополнително опуштање и детски „BONGO“ клуб за најмладите постители.
Аквапаркот е еден од најграциозните внатрешни тематски паркови во Европа.
Хотелот нуди бесплатен шатл превоз 4 пати дневно до Плоштадот на Хероите. Поаѓањата кон хотелот се од Арт галеријата која се наоѓа на истиот плоштад.

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО

21.11.2019 (Четврток)                           СКОПЈЕ - БУДИМПЕШТА

Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 13.30 часот. Лет W6 2230 за Будимпешта во 15.35 часот. По пристигнувањето оранизиран трансфер со автобус и сместување во хотел Aqua World Resort 4* во Будимпешта. Слободно време за одмор, релаксација и користење на СПА содржините на ресортот вклучени во цената. Ноќевање.
 
22.11.2019 (Петок)                                        БУДИМПЕШТА

Појадок. Ден предвиден за факултативна посета и разглед на Будимпешта. Организиран трансфер со автобус до Будимпешта, прошетка и разглед со локален водич: Парламентот, црквата Св.Стефан, мостовите на Дунав, Будим - Цитаделата, Кралската палата, црквата на кралот Матејас, Рибарската тврдина... Слободно време за кафе или ручек во Будимпешта индивидуално. Враќање во хотел. Слободно попладне за одмор и релаксација, користење на Велнес и СПА содржините на хотелот. Ноќевање.
 
23.11.2019 (Сабота)                             БОЖИЌЕН ПАЗАР БУДИМПЕШТА

Појадок. Слободно време за одмор и релаксација, користење на СПА содржините на хотелот. Попладне огранизиран трансфер со автобус и посета на еден од најпознатите божиќни пазари во Европа, Christmas Market Budapest 2019: традиционални божиќни колачиња од унгарската кујна, најдобриот унгарски гулаш, варено вино, најдобрите рачно изработени божиќни сувенири.. и божиќната магија со 3Д сијалички врз фасадата на базиликата Св. Стефан. Враќање во хотел. Ноќевање.      
 
24.11.2019  (Недела)                           БУДИМПЕШТА – СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на хотелот. Организиран трансфер до аеродромот во Будимпешта. Лет W6 2229  за Скопје во 13.25 часот. Пристигнување во Скопје во 14.50 часот.

ПРОМО ЦЕНА за резервации до 15.11.2019 - 299
Редовна цена - 339
Дете 0-6,99год - 99
Дете 7-13,99год - 139

Во цената на аранжманот е вклучено:

- Авионски превоз на релација Скопје – Будимпешта – Скопје со Wizz Air;
- Мала кабинска торба (РАНЕЦ/ТОРБА) до 8кг и максимални димензии 40x30x25 cm;
- Трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром;
- Сместување во Хотел Aqua World Resort 4* 
www.aquaworldresort.hu на база 3 ноќевања со појадок (богата понуда на шведска маса);  
- Користење на Ориентал СПА, Велнес и Фитнес Центар (релаксационен базен, надворешен затоплен базен, мандала бања, сауни, парна бања, фитнес);  
- Користење на Aquaworld водениот тематски парк;
- Бањарки;
- Wi-fi интернет;  
- Туристичка такса;  
- Организација, реализација со туристички придружник.
 
Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Аеродромски такси 3100 мкд;
- Доплата за багаж за чекирање (1 торба/куфер со максимум 20кг) 3.000мкд;
- Разглед на Будимпешта со локален водич -15€ (доплата на лице место);
- Индивидуални трошоци (дополнителни оброци, масажи, влезници по музеи...);
- Задолжително патничко и здравствено осигурување 100мкд (за лица до 65год);
- Доплата за 1/1 соба 75€/4.650мкд.
 
Важни напомени:
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.  
- За реализација на аранжманот потребен е минимум од 20 патници.
- Цените се дадени во евра за уплата исклучиво во денарска противвредност по курс 1€/62мкд.
- За ова патување потребен е валиден пасош најмалку 3 месеци од датумот на враќање,  организиторот не носи одговорност во случај на невалидна патна исправа.