Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2019

ASPA VILA 3,

ASPA VILA 3,

ASPA VILA 3* - БАЊА

Попуст за рани резервации:

10% попуст за резервации направени до 31.10 и 100% уплата до 05.11.2018

Дополнителен попуст
Важи за резервации направени после 01.11.2018:

7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12; 14=12 за престој во период 01.12 - 20.12 и 01.03 - 31.03.2018
 

* Попустите НЕ се комбинираат !!!

Редовен Ценовник | Зима 2018 / 2019

ASPA VILA 3* 

 HB

DBL ROOM POOL VIEW - min 2; max 1+1 or 2 ad

01.12 - 20.12

21.12 - 27.12

28.12 - 01.01

02.01 - 31.01

01.02 - 28.02

01.03 - 31.03

p.p. in DBL ROOM POOL VIEW HB

26.40

33.00

42.90

29.70

31.90

26.40

DBL ROOM POOL VIEW - SGL USE

44.88

56.10

72.93

50.49

54.23

44.88

DBL ROOM POOL VIEW /2 Persons/

52.80

66.00

85.80

59.40

63.80

52.80

1 adult + 1 Chd (0 - 5.99)

47.52

59.40

77.22

53.46

57.42

47.52

1 adult + 1 Chd (06 - 11.99)

47.52

59.40

77.22

53.46

57.42

47.52

1 adult + 1 Chd (0 - 5.99)(06 - 11.99)

52.80

66.00

85.80

59.40

63.80

52.80

1 adult + 2 Chd (06 - 11.99)

52.80

66.00

85.80

59.40

63.80

52.80

2 Adults + 1 Chd (0 - 5.99)

52.80

66.00

85.80

59.40

63.80

52.80

2 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)

71.28

89.10

115.83

80.19

86.13

71.28

DBL ROOM PARK VIEW - min 2; max 2+2 or 3 ad

01.12 - 20.12

21.12 - 27.12

28.12 - 01.01

02.01 - 31.01

01.02 - 28.02

01.03 - 31.03

p.p. in DBL ROOM PARK VIEW HB

29.70

36.30

52.80

33.00

35.20

29.70

DBL ROOM PARK VIEW  - SGL USE

50.49

61.71

89.76

56.10

59.84

50.49

DBL ROOM PARK VIEW /2 Persons/

59.40

72.60

105.60

66.00

70.40

59.40

DBL ROOM PARK VIEW + EXTRA BED /3  Persons/

83.16

101.64

147.84

92.40

98.56

83.16

1 adult + 1 Chd (0 - 5.99)

53.46

65.34

95.04

59.40

63.36

53.46

1 adult + 1 Chd (06 - 11.99)

53.46

65.34

95.04

59.40

63.36

53.46

1 adult + 1 Chd (0 - 5.99)(06 - 11.99)

59.40

72.60

105.60

66.00

70.40

59.40

1 adult + 2 Chd (06 - 11.99)

59.40

72.60

105.60

66.00

70.40

59.40

2 Adults + 1 Chd (0 - 5.99)

59.40

72.60

105.60

66.00

70.40

59.40

2 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)

80.19

98.01

142.56

89.10

95.04

80.19

2 Adults + 2 Chd (0 - 5.99)

74.25

90.75

132.00

82.50

88.00

74.25

2 Adults + 2 Chd (0 - 5.99)(06 - 11.99)

95.04

116.16

168.96

105.60

112.64

95.04

2 Adults + 2 Chd (06 - 11.99)

95.04

116.16

168.96

105.60

112.64

95.04

APP 1 - Bedroom - min 2; max 2+2 or 3+1 ad

01.12 - 20.12

21.12 - 27.12

28.12 - 01.01

02.01 - 31.01

01.02 - 28.02

01.03 - 31.03

Rent APP 1 - Bedroom /2 Persons/ HB

88.00

114.40

127.60

97.90

107.80

88.00

APP 1 - Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/

88.00

114.40

127.60

97.90

107.80

88.00

2 Adults + 1 Chd (0 - 5.99)

88.00

114.40

127.60

97.90

107.80

88.00

2 Adults + 2 Chd (0 - 5.99)

88.00

114.40

127.60

97.90

107.80

88.00

2 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)

88.00

114.40

127.60

97.90

107.80

88.00

2 Adults + 2 Chd (06 - 11.99)

88.00

114.40

127.60

97.90

107.80

88.00

2 Adults + 2 Chd (0 - 5.99)(06 - 11.99)

88.00

114.40

127.60

97.90

107.80

88.00

3 Adults + 1 Chd (0 - 5.99)

88.00

114.40

127.60

97.90

107.80

88.00

Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) 

Новогодишна вечера - 71 € за возрасен, 38 € за деца (6 - 11.99 години), деца (0 - 5.99 години) - без услуга

Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО) 

Божиќен ручек - 25 € за возрсен, 17 € за деца (6 - 11.99 години), деца (0 - 5.99 години) - без услуга

Минимум престој / ноќи

1

3

3

3

1

1

Отказ

/

/

11/15/2018

/

/

/

Санкција

/

/

100%

/

/

/

NO show санкции 

/

/

100%

/

/

/

 

Цените се изразени во евра

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

 

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца (1.99+ години): 1.1 € по лице на ден.

ASPA VILA - БАЊА

Спа Хотел Аспа Вила се наоѓа во познатото село Бања, место со повеќе од 70 топли минерални извори. Гостите можат бесплатно да  го користат отворениот базен, сауна, хидромасажната када и парната бања во склоп на хотелот. Бесплатен безжичен интернет е достапен во целиот хотел. Во склоп на хотелот имате на располагање и бесплатен паркинг.
Секоја соба содржи ТВ со сателитски канали и ЦД плеер, дел за седење и сопствено купатило со туш или када, фен за коса и бесплатен прибор во тоалетот.дел од собите имаат клима и балкон. Гардаробер за ски опремата можете да ја користите бесплатно.

Спа центарот и масажите се со доплата. Од останатите содржини со доплата спаѓаат:аеродромски  превоз, јавање, биљард, пинг понг, велосипеди( се изнајмуваат).

Спа хотел Аспа Вила располага со ресторан, капацитет до 150 лица каде што се служат скара, бугарски специјалитети и европска кујна, голем избор на вина.

Ски центарот Банско, се наоѓа на 5 км од хотелот, а на 7 км од гондолата.

 
 

далечина од

Далечина од центарот: 5 km
Жичара: 7 km
 

Хотелски содржини и услуги

 Интернет
 Ресторан
 Бесплатен паркинг
 Лоби бар
 

сите соби се опремени со

 ТВ
 Бежичен интернет
 Простор за седење
 Клима Уред (во некои од собите)
 Мини Бар
 Фен
 Греење
 Бања/Тоалет
 

локација

X Координати: 41.8828518
Y координати: 23.5211143
 

Спа Услуги

 Зона за третмани
 Надворешен базен (бесплатно)
 Џакузи (бесплатно)
 Сауна
 Турска бања/ Хамам
 Фитнес (бесплатно)
 Mасажа третмани
 Солариум