Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2019

Aspen Resort Golf Ski & Spa 4* Razlog 2018/2019

Aspen Resort Golf Ski & Spa 4* Razlog
2018/2019

Early bookings (ЕВ Попуст за рани резервации)
Не е валидно за NY период (28.12 - 03.01):

15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2018 & уплата 100% до 10.11.2018
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2018 & уплата 100% до 05.12.2018

 

Early bookings (ЕВ Попуст за рани резервации)
Валидни за период (28.12 - 03.01):

10 % Попуст за резервации направени до 14.11.2018 & уплата 100% до 20.11.2018
smiley

Дополнителни попусти:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
За пристигнувања во период 08.01 - 31.03.2019

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
За престој во период 01.12 - 20.12.2018.


* Дополнителните попусти НЕ се комбинират со EB попустот за рани резервации!

 

Редовен ценовник

ASPEN GOLF SKI & SPA Aparthotel 3*

 BB/HB/FB

STUDIO - min 2; max 2+1 or  3 adl

01.12 - 20.12

21.12 - 27.12

28.12 - 03.01

04.01 - 10.02

11.02 - 31.03

Rent STUDIO /2 Persons/ BB

36.30

44.00

68.20

44.00

36.30

Rent STUDIO /1 Person/

29.04

35.20

54.56

35.20

29.04

STUDIO + EXTRA BED /3 Persons/

49.01

59.40

92.07

59.40

49.01

1 adults + 1 Chd (00 - 05.99)

29.04

35.20

54.56

35.20

29.04

1 adults + 1 Chd (06 - 11.99)

36.30

44.00

68.20

44.00

36.30

1 adults + 2 Chd (06 - 11.99)

45.38

55.00

85.25

55.00

45.38

2 adults + 1 Chd (00 - 05.99)

36.30

44.00

68.20

44.00

36.30

2 adults + 1 Chd (06 - 11.99)

45.38

55.00

85.25

55.00

45.38

STUDIO DELUXE - min 2; max 2+1 or  3 adl

01.12 - 20.12

21.12 - 27.12

28.12 - 03.01

04.01 - 10.02

11.02 - 31.03

Rent STUDIO DELUXE /2 Persons/ BB

39.60

47.30

71.50

47.30

39.60

Rent STUDIO DELUXE /1 Person/

31.68

37.84

57.20

37.84

31.68

STUDIO DELUXE + EXTRA BED /3 Persons/

53.46

63.86

96.53

63.86

53.46

1 adults + 1 Chd (00 - 05.99)

31.68

37.84

57.20

37.84

31.68

1 adults + 1 Chd (06 - 11.99)

39.60

47.30

71.50

47.30

39.60

1 adults + 2 Chd (06 - 11.99)

49.50

59.13

89.38

59.13

49.50

2 adults + 1 Chd (00 - 05.99)

39.60

47.30

71.50

47.30

39.60

2 adults + 1 Chd (06 - 11.99)

49.50

59.13

89.38

59.13

49.50

APP 1 - Bedroom - min 2; max 2+2 or 4 adl

01.12 - 20.12

21.12 - 27.12

28.12 - 03.01

04.01 - 10.02

11.02 - 31.03

Rent APP 1 - Bedroom /2 Persons/ BB

44.00

50.60

75.90

50.60

44.00

APP 1 - Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/

59.40

68.31

102.47

68.31

59.40

APP 1 - Bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 Persons/

74.80

86.02

129.03

86.02

74.80

2 adults + 1 Chd (06 - 11.99)

55.00

63.25

94.88

63.25

55.00

2 adults + 2 Chd (06 - 11.99)

66.00

75.90

113.85

75.90

66.00

3 adults + 1 Chd (06 - 11.99)

70.40

80.96

121.44

80.96

70.40

APP 1 - Bedroom DELUXE - min 2; max 2+2 or 4 adl

01.12 - 20.12

21.12 - 27.12

28.12 - 03.01

04.01 - 10.02

11.02 - 31.03

Rent APP 1 - Bedroom DELUXE /2 Persons/ BB

46.20

53.90

79.20

53.90

46.20

APP 1 - Bedroom DELUXE + EXTRA BED /3 Persons/

62.37

72.77

106.92

72.77

62.37

APP 1 - Bedroom DELUXE + 2 EXTRA BEDS /4 Persons/

78.54

91.63

134.64

91.63

78.54

2 adults + 1 Chd (06 - 11.99)

57.75

67.38

99.00

67.38

57.75

2 adults + 2 Chd (06 - 11.99)

69.30

80.85

118.80

80.85

69.30

3 adults + 1 Chd (06 - 11.99)

73.92

86.24

126.72

86.24

73.92

APP 2 - Bedroom - min 4; max4 + 2 or 6 adl

01.12 - 20.12

21.12 - 27.12

28.12 - 03.01

04.01 - 10.02

11.02 - 31.03

Rent APP 2 - Bedroom /4 Persons/ BB

77.00

89.10

126.50

89.10

77.00

APP 2 - Bedroom + EXTRA BED /5 Persons/

90.48

104.69

148.64

104.69

90.48

APP 2 - Bedroom + 2 EXTRA BEDS /6 Persons/

103.95

120.29

170.78

120.29

103.95

4 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)

86.63

100.24

142.31

100.24

86.63

4 Adults + 2 Chd (06 - 11.99)

96.25

111.38

158.13

111.38

96.25

5 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)

100.10

115.83

164.45

115.83

100.10

APP 2 - Bedroom DELUXE - min 4; max4 + 2 or 6 adl

01.12 - 20.12

21.12 - 27.12

28.12 - 03.01

04.01 - 10.02

11.02 - 31.03

Rent APP 2 - Bedroom DELUXE /4 Persons/ BB

81.40

93.50

130.90

93.50

81.40

APP 2 - Bedroom DELUXE + EXTRA BED /5 Persons/

95.65

109.86

153.81

109.86

95.65

APP 2 - Bedroom DELUXE + 2 EXTRA BEDS /6 Persons/

109.89

126.23

176.72

126.23

109.89

4 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)

91.58

105.19

147.26

105.19

91.58

4 Adults + 2 Chd (06 - 11.99)

101.75

116.88

163.63

116.88

101.75

5 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)

105.82

121.55

170.17

121.55

105.82

Доплата за HB over BB  за возрасен /за дете 6 - 11.99

9.00 / 5.00

Доплата за FB over BB  за возрасен / за дете 6 - 11.99

16.00 / 8.50

Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  

Новогодишна вечера - 70.00 € за возрасен & 37.00 € за дете од 6 до 11.99 години 

Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  

Божиќна вечера - 28.00 € за возрасен & 17.00 € за дете од 6 до 11.99 години 

Минимум престој

1

1

3

1

1

Отказ

5

7

14

7

5

Пенали за отказ (во ноќи) 

1

1

3

1

1

NO show пенали (во ноќи) 

1

1

100%

1

1

 

Цените се изразени во евра

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

 

ХОТЕЛ ASPEN GOLF SKI AND SPA - РАЗЛОГ
 

Апартманскиот комплекс и спа центар Aspen Golf Ski е сместен на мирна локација во прекрасната долина Разлог. Се наоѓа на 10 минути возење со автомобил од познатото ски одмаралиште Банско. Одличниот, меѓународно признат терен за голф „Pirin Golf”, е одалечен на 300 метри. Од хотелот Aspen имате прекрасен поглед на снежните падини на планините Пирин, Рила и Родопи.

Опис на соби:

 

Сите соби во комплексот Aspen имаат ТV со кабелски канали и DVD плеер, како и сопствено купатило со фен за коса. Освен тоа имаат и потполно опремена кујна со фрижидер, рерна, електричен чајник и тостер.

Kапацитет и услуги: 

Комплексот се состои од 1 главна зграда, Aspen Golf и 2 одвоени згради, Aspen Suites и Heights. На располагање има и луксузен спа и велнес центар. Рецепцијата, ресторанот и велнес центарот се сместени во зградата Aspen Golf. Хотелот Aspen Golf поседува затворен базен со загреана вода и отворен базен кој работи во текот на летото. Освен тоа има и модерен, неодамна реновиран ресторан и бар во лобито. Комплексот има и детски клуб и игралиште со прекрасна градина, билјард и добро опремен фитнес центар. Бесплатниот безжичен интернет може да се користи во заедничките простории, а во склоп на комплексот се наоѓа и отворен бесплатен паркинг. Базен со затоплена вода има и во зградата Aspen Heights. Сите гости на комплексот бесплатно можат да користат затворен базен, сауна, парна бања и фитнес центар.

 
 

хотел

Контакт Email: sales@aspenresort.bg
Контакт телефон: +359 74797777
 

далечина од

Далечина од центарот: 11 km
Жичара: 11,8 km
 

Хотелски содржини и услуги

 Менувачница
 Соби за не-пушачи
 Хемиско чистење
 Факс
 Лифт
 Бесплатен паркинг
 Бесплатен трансфер до гондола
 Собна услуга
 Перална
 Сервис за пеглање
 Рецепција 24/7
 Wi-fi бесплатно (јавни места)
 Бизнис центар
 Игралиште за деца
 

Активности во близина на хотелот

 Пинг-Понг
 Скијање
 Велосипеди за изнајмување
 Јавање коњи
 Игралишта за деца
 Планинарење
 Велосипедизам
 

сите соби се опремени со

 ТВ
 Кујна
 Сателитска ТВ
 Мини Бар
 Фен
 Греење
 Бања/Тоалет
 Кафемат
 

локација

X Координати: 41.857943
Y координати: 23.412488
 

Спа Услуги

 Внатрешен базен (бесплатно)
 Сауна (бесплатно)
 Парна бања (бесплатно)
 Фитнес (бесплатно)