Пребарување

Внесете клучни зборови:

Крстарења

COSTA DIADEMA 7 ноќи /8 дена Italija-Francija - Spanija

COSTA DIADEMA
7 ноќи /8 дена
Italija-Francija - Spanija

COSTA DIADEMA

7 ноќи /8 дена

Italija-Francija - Spanija

                                                         Поаѓање од Чивитавекиа : 28. декември 2018. 

 

Ден

  Датум

Порт

Пристигнување

Поаѓање

1

28-12 Пет

Civitavecchia (Italy)

-

19:00

2

29-12 Саб

Savona (Italy)

08:00

17:00

3

30-12 Нед

Marseilles (France)

08:00

17:00

4

31-12 Пон

Barcelona (Spain)

09:00

19:00

5

01-01 Вто

Cruising

-

-

6

02-01 Сре

Palermo (Sicily)

08:00

16:00

7

03-01 Чет

Naples (Italy)

08:00

18:00

8

04-01  Пет

Civitavecchia (Italy)

09:00

-

 

BASIC *загарантирана категорија

 

 Внатрешна двокреветна кабина IV/ по особа   Eur    769

Прозорска двокреветна кабина  EV/ по особа    Eur    1049

Балконска двокреветна кабина  BV/ по особа   Eur   1209

 

                                                                  3. возрасна особа во кабина на барање.

      1/1 и 1/4 кабини нема на располагање!

Деца до 18 год. Во кабина со две возрасни особи, плаќа само бродски такси – на барање!

 

COMFORT категорија на кабина

                                                                                   

     Внатрешна двокреветна соба Classic IC/ по оособа     Eur  869

     Внатрешна двокреветна соба Premium IP/по особа     Eur  939

 

Прозорска двокреветна кабина Classic EC / по особа         Eur  1149

Прозорска двокреветна кабина Premium EP/ по особа         Eur  1219

 

Балконска двокреветна кабина Classic BC /по особа          Eur 1309

Балконска двокреветна кабина Premium BP/ по особа         Eur  1389

        3 и 4 та особа во кабина на барање.

Доплата за  1/1 кабина +30%.

Деца до 18 год. Во кабина со две возрасни особи, плаќа само бродски такси – на барање!

 

Бродски такси 150 eur

 

Задолжителен бакшиш кој патникот го плаќа на лице место:

За возрасни 10 eur по ноќ по особа

Деца од 4 до 14 год. 5 eur

Деца до 4 год. не плаќаат

Коста осигурување 7.30 eur (не е задолжително)

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
• крстарење со брод према програма
• сместување во одбраната кабина  (купатило/WC, клим ауред, сеф, фен, TV)
• проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, доручек, ручек, ужина)
• свечена вечера со капетанот
• целодневна анимација
• забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
• користење бродски простор и опрема (користење библиотека, fitness центар, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири,...)
• представи во тетар
• влезници за коцкарница, ноќен клуб...
• спортски активности (аеробик, истегнување и слични активности со асистенција ,...)
• дневни кативностиi (игри, лов на изгубено богатство, квизови,  турнири, караоке, часови по танцување, тематски забави и сл.)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  1. Бакшиш (хотелски сервис)
  2. Пијалоци на брод
  3. Излети по копно
  4. Третмани во  wellness ценатрот и козметички третмани, личен тренинг со  fitness тренер
  5. Медицински услуги
  6. Costa осигурување

****КОмпанијата го задржува правото за промен ана цената без претходна     најва!!!