Пребарување

Внесете клучни зборови:

Крстарења

COSTA FASCINOSA 6 ноќи / 7 дена

COSTA FASCINOSA 
6 ноќи / 7 дена

 

COSTA FASCINOSA

6 ноќи / 7 дена

Италија, Шпанија, Франција

                                  Поаѓање од Савона: 02. Април 2018.                      

   

Датум

Пристаниште

Пристигнување

 Поаѓање

 

02-04 Mon

Savona (Italy)

-  

18:00 

 

03-04 Tue

Naples (Italy)

13:30 

20:00 

 

04-04 Wed

Catania (Sicily)

13:00 

19:00 

 

05-04 Thu

Cruising

-  

-  

 

06-04 Fri

Barcelona (Spain)

13:00 

19:00 

 

07-04 Sat

Marseilles (France)

09:00 

17:00 

 

08-04 Sun

Savona (Italy)

08:30 

-  

 

 

 

 

 

 

 

 

BASIC *категорија

 

Внатрешна двокреветна кабина * категорија IV /   Еур 329

Прозорска двокреветна кабина * категорија  EV/ по особа    Еур 359

Балконска двокреветна кабина * категорија  BV/ по особа   Еур 379

 

           **  3. i 4. Возрасна особа во кабина со 2 возрасни особи 150 еур

                                                   Еднокреветни кабини нема на располагање!

 

                    COMFORT

                                                                                   

                                        Внатрешна двокреветна кабина * кат. Classic IC/ по особа Еур 449

Внатрешна двокреветна кабина  кат. Premium IP/по особа Еур 509

 

Прозорска двокреветна кабина кат. Classic EC / по особа        Еур  559

Прозорска двокреветна кабина кат. Premium EP/ по особа     Еур   609

 

Балконска двоkrevetna kabina kat.Classic BC /по особа   Еур    709

Балконска двокреветна кабина кат. Premium BP/ по особа  Еур 799

 

    **  3 и 4 возрасна особа во кабина со две возрасни особи 210 еур

 

Бродски такси 150 еур

Доплата за еднокреветна соба +30%

Деца до 18 год. Во кабина со две возрасни особи, плаќаат само брдски такси!

 

Задолжителна напојница која се плаќа на бродот:

За возрасни особи  10 еур по ноќ по особа

Деца од 4 до 14 год.  5 еур

Деца до 4 години не плаќаат

Коста осигурување не обавезно 7.30 еур

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:  

• крстарење со бродот по програма
сместување во одбраната кабина (купатило/WC, клима уред, сеф, фен, ТВ)
• проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, појадок, ручек,ужина)
• свечена вечера со капетанот
целодневна анимација
• забавна вечерна програма во салоните и баровите со музика во живо
• користење бродски простор и опрема (користење библиотека, фитнес центар, базен,
лежалки на палубата, сауна, пешкири,...)
• претстави во театарот
• влезници за во казино,
диско,...
• спортски активности (аеробик,
истегнување, танци и други активности со асистенција на инструктор во сала,...)
• дневни активностиi (игри, лов на изгубено богатство,
квизови, турнири, караоке, курсеви за танцување, други забави и сл..)


 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  1. НАПОЈНИЦИ (hotel service charges)
  2. Пица на бродот
  3. Излети на копно
  4. Третмани во  wellness центарот и козметички третмани, личен тренер во фитнес центарот
  5. Медицински услуги
  6. Costa осигурување

***Компанијата го задржува правото на промена на цени без претходна најава !!!!