Пребарување

Внесете клучни зборови:

Крстарења

Costa FORTUNA 7 ноќи/ 8 дена со авион

Costa FORTUNA 
7 ноќи/ 8 дена со авион

 

Costa FORTUNA

Singapur-Malezija-Tajland

7 ноќи/ 8 дена со авион од Скопје 

Поаѓање од  Сингапур:  22. ноември 2018 -29 ноември 2018

 

 

датум

 

порт

пристигнување

   поаѓање

22-11 Thu

Singapore (Singapore)

-  

     18:00 

23-11 Fri

Port Klang/Kuala Lumpur (Malaysia)

10:00 

     17:00 

24-11 Sat

Langkawi (Malaysia)

10:00 

     20:00 

25-11 Sun

Phuket (Thailand)

08:00 

     -

26-11 Mon

Phuket (Thailand)

-  

     18:00 

27-11 Tue

Penang (Malaysia)

07:00 

     16:00 

28-11 Wed

Malacca (Malaysia)

10:00 

     20:00 

29-11 Thu

Singapore (Singapore)

09:00 

         -  

                                                                    

                                                                                       BASIC                   

*загарантирана категорија

Внатрешна двокреветна кабина IV/ по особа      Eur  1080

Прозорска двокреветна кабина  EV/ по особа    Eur   X

Балконска двокреветна кабина  BV/ по особа   Eur    1480

 

                                                           Доплата за 1/1 кабина +50%

                                          Задолжителен бакшиш за вработените во бродот

                                                         За возрасни  10 eur по ноќ по особа

                                                              Деца од 4 до 14 год.  5 eur

                                                                Деца до 4 год. не плаќаат

 

Во цената е вклучено:

Авио билет од Скопје со поаѓање во 11:40 на 21 ноември '18:

      QR 306 N 21NOV 3 SKPDOH HK1        1140 1840   

      QR 942 N 21NOV 3 DOHSIN HK1          2015 0915+1 

      QR 947 N 29NOV 4 SINDOH HK1          2025 2325   

      QR 305 N 30NOV 5 DOHSKP HK1         0700 1040  


kрстарење према програмата
• сместување во одбраната кабина (купатило/WC, клима уред, сеф, фен, TV)
• проширен полн
пансион (вечера, полноќна зауска, доручек, ручек, ужина)
• свечена вечера
со капетанот
• целодневна анимација
• забавен вечерен програм и жива музика
• користење библиотека, fitness центар, базен, лежалки, сауни, пешкири,...
• влзници за коцкар
ници…..
• спортски активости (аеробик, играње и слични активости со инструктор во сала,...)
• дне
вни активности (игри, квизови, турнири, караоке и сл.)


Во цената не вкучено:

  1. Бакшиш за вработените (service charges)
  2. Пјалоци на бродот
  3. Излети на копно
  4. Третмани во велнес центрите и козметички третмани, личен тренер
  5. Медицински услуги

 

****Компанијата ги задржува правото за промена на цените без претходна најава!

 

newwaysoftravel Превземи целосна понуда