Пребарување

Внесете клучни зборови:

Крстарења

Costa MAGICA КАРИБИ – АНТИЛИ И ДЕВСТВЕНИТЕ ОСТРОВИ

Costa MAGICA
КАРИБИ – АНТИЛИ И ДЕВСТВЕНИТЕ ОСТРОВИ

Costa MAGICA

КАРИБИ – АНТИЛИ И ДЕВСТВЕНИТЕ ОСТРОВИ

14 ноќи / 15 дена

Поаѓање од Гвадалупе: 28. декември 2018.

   

Ден

Датум

Порт

Пристигнување

Поаѓање

1

28-12 Пет

Guadeloupe (Antilles)

-

23:00

2

29-12 Саб

Cruising

-

-

3

30-12 Нед

Tortola (British Virgin Islands)

08:00

19:00

4

31-12 Пон

St. Maarten (Antilles)

08:00

18:00

5

01-01 Вто

Antigua (Antilles)

07:00

18:00

6

02-01 Сре

Kingstown (Saint Vincent and Grenadine)

10:00

20:00

7

03-01 Чет

Martinique (Antilles)

08:00

18:00

8

04-01 Пет

Guadeloupe (Antilles)

08:00

23:00

9

05-01 Саб

Cruising

-

-

10

06-01 Нед

Tobago Scarborough (Trinidad and Tobago)

08:00

19:00

11

07-01 Пон

Grenada (Antilles)

08:00

18:00

12

08-01 Вто

Barbados (Antilles)

08:00

18:00

13

09-01 Сре

St. Lucia (Antilles)

07:00

18:00

14

10-01 Чет

Martinique (Antilles)

08:00

18:00

15

11-01 Пет

Guadeloupe (Antilles)

08:00

-

 

BASIC *загарантирана категорија

 

Внатрешна двокреветна кабина IV/ по особа     Eur   729

Прозорска двокреветна кабина  EV/ по особа    Eur 1139

Балконска двокреветна кабина  BV/ по особа    Eur 1439

 

                                                       3 та возрасна особа во кабина на барање.

                                                                 Доплата за  1/1 кабина +30%.

Дете од 18 год. Во кабина со две возрасни луѓе, плаќа само броски такси- НА БАРАЊЕ!

 

COMFORT

 

     Внатрешна двокреветна соба Classic IC/ по оособа      Eur  1069

Внатрешна двокреветна соба Premium IP/по особа     Eur  1209

 

  Прозорска двокреветна кабина Classic EC / по особа          Eur  1479

Прозорска двокреветна кабина Premium EP/ по особа    Eur  1619

 

Балконска двокреветна кабина Classic BC /по особа          Eur  1779

Балконска двокреветна кабина Premium BP/ по особа     Eur  1959

 

3. i 4. Возрасна особа во кабина на барање .

Доплата за  1/1 кабина +30%.

Деца до 18 год. Во кабина со две возрасни особи, плаќаат само броски такси-  на барање!

 

Бродски такси 200 eur

 

Задолжителен бакшиш кој патникот го плаќа на лице место:

За возрасни 10 eur по ноќ по особа

Деца од 4 до 14 год. 5 eur

Деца до 4 год. Не плаќаат

Коста осигурување 7.30 eur (не е задолжително)

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
крстарење со брод према програма
• сместување во одбраната кабина  (купатило/WC, клим ауред, сеф, фен, TV)
• проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, доручек, ручек, ужина)
• свечена вечера со капетанот
• целодневна анимација
• забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
• користење бродски простор и опрема (користење библиотека, fitness центар, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири,...)
• представи во тетар
• влезници за коцкарница, ноќен клуб...
• спортски активности (аеробик, истегнување и слични активности со асистенција ,...)
• дневни кативностиi (игри, лов на изгубено богатство, квизови,  турнири, караоке, часови по танцување, тематски забави и сл.)

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  1. Бакшиш (хотелски сервис)
  2. Пијалоци на брод
  3. Излети по копно
  4. Третмани во  wellness ценатрот и козметички третмани, личен тренинг со  fitness тренер
  5. Медицински услуги
  6. Costa осигурување

 

****КОмпанијата го задржува правото за промен ана цената без претходна најва!!!