Пребарување

Внесете клучни зборови:

Крстарења

COSTA MEDITERRANEA Обединети Арапски Емирати – Оман, 7 ноќи / 8 дена

COSTA MEDITERRANEA
Обединети Арапски Емирати – Оман,
7 ноќи / 8 дена

COSTA MEDITERRANEA

Обединети Арапски Емирати – Оман, 7 ноќи / 8 дена

 

Date Port Arrival Departure
1 Дубаи (О.А.Е.) - -
2 Дубаи (О.А.Е.) - -
3 Мускат (Оман) 08:30 -
4 Мускат (Оман) - 01:00
5 Остров Јас (O.А.Е.) 09:00 19:00
6 Абу Даби (О.А.Е.) 09:00 22:00
7 Дубаи (О.А.Е.) 08:00  -
8 Дубаи (О.А.Е.) - -

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
Деца до 18 год. Во кабина со двјца возрасни плаѓа само пристанишни такси !!!
Доплата за еднокреветна кабина  30%
Доплата за еднокреветна кабина  30%
Возрасни 10 eur  по лице од ноќ
Деца 4-14г. - 50% попуст
Деца 0-4г.- бесплатно
Costa осигурување 7.30 eur (не е задолжително)

Во цената е вклучено: 
· крстарење со брод према програмата
· сместување во одбраната  кабина  за време на крстарењето со брод (купатило /wc,  клима, сеф, tv)
· проширен полн пансион на брод ( вечера, полноќна закуска, појадок, ручек, ужина)· проширен полн пансион на брод ( вечера, полноќна закуска, појадок, ручек, ужина)
· свечена вечера со капетанот
· целодневна анимација 
· забавна  вечерна  програм  во салоните и баровите со музика во живо
· користење на бродскиот простор и опрема (користење на библиотеката, fitness центар, базен,  лежалки на палубата, сауни, пешкири...) · театарски претстави · влазници во коцкарница, ноќен клуб...
· спортски активности (аеробик и слични активности со асистенција на инструктор во сала...)
· дневни активности ( игри, лов на изгубено богатство, квизови, турнири, караоке, тематски забави и сл.
)

Во цената не е вклучено:
· типс
· пијалок на брод
· излети на копно 
· теретаната во   wellness центарот  и козметичкиот салон , личен тренеp
· costa осигурување и осигурување од отказ


Kомпанјата го задржува правото за промена на цена без предходна најава.