Пребарување

Внесете клучни зборови:

Крстарења

Costa NeoRIVIERA Малдиви-Шри Ланка-Индија

Costa NeoRIVIERA
Малдиви-Шри Ланка-Индија

 

Costa Neo RIVIERA

Малдиви-Шри Ланка-Индија

7 ноќи/ 8 дена

Поаѓање за Мале ( Малдиви) : 29. декември 2018.

   

Ден

 Датум

Порт

Пристигнување

Поаѓање

1

29-12 Саб

Male (Maldives)

-

-

2

30-12 Нед

Male (Maldives)

-

20:00

3

31-12 Пон

Cruising

-

-

4

01-01 Вто

Colombo (Sri Lanka)

07:00

17:00

5

02-01 Сре

Cruising

-

-

6

03-01 Чет

Mormugao (India)

08:30

17:00

7

04-01 Пет

Bombay/Mumbai (India)

08:00

-

8

05-01 Саб

Bombay/Mumbai (India)

-

-

 

                                               BASIC  *загарантирана категорија

 

 Внатрешна двокреветна кабина IV/ по особа   Eur     329

Прозорска двокреветна кабина  EV/ по особа    Eur     549

Балконска двокреветна кабина  BV/ по особа   Eur   1169

 

 

3. i 4. Возрасна особа во кабина 150 eur

 

COMFORT категорија на кабина

                                                                                   

     Внатрешна двокреветна соба Classic IC/ по оособа     Eur  479

     Внатрешна двокреветна соба Premium IP/по особа     Eur  599

 

Прозорска двокреветна кабина Classic EC / по особа          Eur  699

Прозорска двокреветна кабина Premium EP/ по особа    Eur  819

 

Балконска двокреветна кабина Classic BC /по особа          Eur  1419

Балконска двокреветна кабина Premium BP/ по особа     Eur  1869

 

3 и 4 та возрасна особа во кабина 240 еур доплата

 

Бродски такси 150 eur

Деца до 18 год.во кабина со две возрасни особи, плаќаат само бродски такси!

 

 

Задолжителен бакшиш кој патникот го плаќа на лице место:

За возрасни 10 eur по ноќ по особа

Деца од 4 до 14 год. 5 eur

Деца до 4 год. не плаќаат

Коста осигурување 7.30 eur (не е задолжително)

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
крстарење со брод према програма
• сместување во одбраната кабина  (купатило/WC, клим ауред, сеф, фен, TV)
• проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, доручек, ручек, ужина)
• свечена вечера со капетанот
• целодневна анимација
• забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
• користење бродски простор и опрема (користење библиотека, fitness центар, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири,...)
• представи во тетар
• влезници за коцкарница, ноќен клуб...
• спортски активности (аеробик, истегнување и слични активности со асистенција ,...)
• дневни кативностиi (игри, лов на изгубено богатство, квизови,  турнири, караоке, часови по танцување, тематски забави и сл.)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  1. Бакшиш (хотелски сервис)
  2. Пијалоци на брод
  3. Излети по копно
  4. Третмани во  wellness ценатрот и козметички третмани, личен тренинг со  fitness тренер
  5. Медицински услуги
  6. Costa осигурување

****КОмпанијата го задржува правото за промен ана цената без претходна     најва!!!