Пребарување

Внесете клучни зборови:

Крстарења

Costa Pacifica Чоколадно крстарење Италија, Шпанија, Балеари, Малта

Почеток на пловидба: Costa Pacifica бил изграден во 2008та година, но своето прво официјално патување го имал 2009та година. Тој е дел од првото “крстење” два брода во еден ден заедно со другиот брод на Costa, Costa Luminosa.
Опис на бродот: Овиј брод  ви пружи одличен одмор со атмосвера во која  ќе се чуствувате како дома,  надвор од дома. Одлично уредените кабини и апартмани се елегантни, пространи и ги нудат сите удобности кои може да ви затребаат, а и повеќе од тоа.
Содржини: Овој брод има 5 џакузија и 4 базени од кои два со повлекувачки кровови. Ова значи дека ќе имате повеќе од доволно простор да уживате без разлика дали сакате да пливате или само да си поиграте во или надвор од водата.Велнес центарот на бродот е оаза на море. Исполнет со светлина, солариумот е мирно место каде можете да одморите или да размислувате за вашата следна авантура. Доколку тоа не е по ваш вкус, можете да отидете во сауната или пак во базенот за терапија со морска вода. Доколку саката уметност  тогаш навистина ќе уживате на Costa Pacifica. На бродот се наоѓаат 308 оригинални дела како и 5929 принтови
Спорт и забава: Доколку сакате да погледнете шоу, театарот е секогаш спремен за вас. За авантуристите тука е и Grand Prix симулаторот кој може да ја задоволи вашата потреба од адреналин.

BASIC
Внатрешна двокревтна кабина *(кат.IV ) по лице - 419 €
Прозорска двокреветна кабина * (кат.EV ) по лице - 589 €
Балконска двокревтна кабина (кат.BV) по лице - 739 €

COMFORT
Внатрешна двокревтна кабина  Classic IC/ по лице - 469 €
Внатрешна двокревтна кабина  Premium IP/ по лице - 
519 €

Прозорска двокреветна кабина Classic EC / по лице - 639 €
Прозорска двокреветна кабина Premium EP/ по лице - 
689 €

Балконска двокревтна кабина  Classic BC / по лице - 789 €
Балконска двокревтна кабина Premium BP/ по лице - 
839 €


Пристанишна такса 150 €

Дете до 18 години во кабина со двајца возрасни  плаќа само пристанишна такса!


Задолжителни типсови  кои се плаќаат на бродот изнесуваат:
10 евра за возрасен / по ноќ
Деца од 4-14 години плаќаат 50% од оваа сума
Деца под 4 години не плаќаат типс
Costa осигурување 11 евра (не е задолжително)


ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
• Крстарење со брод према програмата
• Сместување во одбраната  кабина  за време на крстарењето со брод (купатило /WC,  клима, сеф, TV)
• проширен полн пансион на брод ( вечера, полноќна закуска, појадок, ручек, ужина)
• свечена вечера со капетанот
• целодневна анимација
• забавна  вечерна  програм  во салоните и баровите со музика во живо.
• користење на бродскиот простор и опрема (користење на библиотеката, fitness центар, базен,  лежалки на палубата, сауни, пешкири...)
• театарски претстави 
• влeзници во коцкарница, ноќен клуб...
• спортски активности (аеробик и слични активности со асистенција на инструктор во сала...)
• дневни активности ( игри, лов на изгубено богатство, квизови, турнири, караоке, тематски забави и сл.)
*** Пакет пијалоци “ PRANZO&CENA” вклучен за Comfort Classik кабина ( за сите патници во кабината)
*** Пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучен за Comfort Premium кабина ( за сите патници во кабината)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
• типс
• пијалок на брод
• излети на копно
• теретаната во wellness центарот и козметичкиот салон, личен тренер
• costa осигурување и осигурување од отказ

Компанјата го задржува правото за промена на цена без предходна најава!