Пребарување

Внесете клучни зборови:

Крстарења

Costa VICTORIA 14 ноќи/ 15 дена Mauricijus-Sejšeli-Madagaskar-Reunion

Costa VICTORIA
14 ноќи/ 15 дена
Mauricijus-Sejšeli-Madagaskar-Reunion

 

Costa VICTORIA

14 ноќи/ 15 дена

Mauricijus-Sejšeli-Madagaskar-Reunion

                                      Поаѓање од  Порт Luisa: 22.12.2018.                                         


 

       

Ден

Датум

Порт

Пристигнување

Поаѓање

1

22-12 Сат

Port Louis (Mauritius)

-

21:00

2

23-12 Нед

Cruising

-

-

3

24-12 Пон

Cruising

-

-

4

25-12 Втор

Victoria (Seychelles)

08:00

-

5

26-12 Сре

Victoria (Seychelles)

-

-

6

27-12 Чет

Victoria (Seychelles)

-

13:00

7

28-12 Пет

Cruising

-

-

8

29-12 Саб

Nosy Be (Madagascar)

08:00

19:00

9

30-12 Нед

Diego Suarez (Madagascar)

08:00

18:00

10

31-12 Пон

Cruising

-

-

11

01-01 Вто

Tamatave (Madagascar)

07:00

19:00

12

02-01 Сре

Cruising

-

-

13

03-01 Чет

St.Denis - Le Port (Réunion)

08:00

18:00

14

04-01  Пет

Port Louis (Mauritius)

08:00

-

15

05-01 Sat

Port Louis (Mauritius)

-

-

 

 BASIC  *загарантирана категорија

 

 Внатрешна двокреветна кабина IV/ по особа   Eur     649

Прозорска двокреветна кабина  EV/ по особа    Eur     849

Балконска двокреветна кабина  BV/ по особа   Eur   1769

 

 

COMFORT

                                                                                   

Внатрешна двокреветна соба Classic IC/ по оособа         Eur  709

Внатрешна двокреветна соба Premium IP/по особа     Eur  869

 

Прозорска двокреветна кабина Classic EC / по особа          Eur  919

Прозорска двокреветна кабина Premium EP/ по особа    Eur  1119

 

Балконска двокреветна кабина Classic BC /по особа          Eur  1849

Балконска двокреветна кабина Premium BP/ по особа     Eur  1899

 

Бродски такси 240 eur

Доплата за  1/1 кабина +30%.

3. i 4. возрасна особа на барање!

 

Задолжителен бакшиш кој патникот го плаќа на лице место:

За возрасни 10 eur по ноќ по особа

Деца од 4 до 14 год. 5 eur

Деца до 4 год. Не плаќаат

Коста осигурување 7.30 eur (не е задолжително)

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
крстарење со брод према програма
• сместување во одбраната кабина  (купатило/WC, клим ауред, сеф, фен, TV)
• проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, доручек, ручек, ужина)
• свечена вечера со капетанот
• целодневна анимација
• забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
• користење бродски простор и опрема (користење библиотека, fitness центар, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири,...)
• представи во тетар
• влезници за коцкарница, ноќен клуб...
• спортски активности (аеробик, истегнување и слични активности со асистенција ,...)
• дневни кативностиi (игри, лов на изгубено богатство, квизови,  турнири, караоке, часови по танцување, тематски забави и сл.)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  1. Бакшиш (хотелски сервис)
  2. Пијалоци на брод
  3. Излети по копно
  4. Третмани во  wellness ценатрот и козметички третмани, личен тренинг со  fitness тренер
  5. Медицински услуги
  6. Costa осигурување

 

****КОмпанијата го задржува правото за промен ана цената без претходна најва!!!