Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2019

GARDENIA 4*

GARDENIA 4*

Early Booking Discount понуда од Gardenia 4*

ХОТЕЛ “GARDENIA”**** БАНСКО

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ВО ЕВРА

 

01.12-20.12

11.03-31.03

21.12-27.12

04.01-12.01

28.12-03.01

13.01-10.03

 

 

DBL STANDARD

1 adl

52

83

150

72

 

 

1 adl+1chd 6-11.99

57

80

151

72

 

 

1adl+2chd 0-5.99

64

99

171

87

 

 

1adl+2chd 0-5.99, 6-11.99

68

95

152

86

 

 

1adl+2chd 6-11.99

74

104

167

94

 

 

2adl

67

94

151

85

 

 

2adl+1chd 6-11.99

84

117

189

106

 

 

3adl

90

126

204

114

 

 

DBL WITH BALCONY

1adL

70

97

154

88

 

 

1 adl+1chd6-11.99

71

98

155

89

 

 

1adl+2chd 6-11.99

90

123

195

112

 

 

2 adl

71

98

155

89

 

 

2adl+1chd 7-11.99

90

123

195

112

 

 

3adl

96

132

210

120

 

 

DBL ECONOMY

1 adl

49

79

146

68

 

 

1 adl+1chd 7-11.99

53

76

147

68

 

 

2 adl

62

89

147

80

 

 

DBL LUX

1adl

88

117

175

108

 

 

1 adl+1chd 6-11.99

89

118

176

109

 

 

1adl+2chd 0-5.99

103

136

203

126

 

 

1adl+2chd 0-5.99, 6-11.99

112

148

220

137

 

 

1 adl+2chd 6-11.99

133

177

263

163

 

 

2 adl

89

118

175

109

 

 

2adl+1chd 6-11.99

112

148

220

137

 

 

2adl+2chd 0-5.99

104

137

204

127

 

 

2adl+2chd 0-5.99, 6-11.99

113

149

221

138

 

 

2adl+2chd 6-11.99

134

178

264

164

 

 

3adl

120

159

237

147

 

 

3adl+1chd 6-11.99

143

189

282

175

 

 

4 adl

152

201

299

186

 

 

Полупансион

5

5

5

5

 

 

Деца од 0-11.99 год.

2.5

2.5

2.5

2.5

 

 

Такса

 

Вклучена

Вклучена

Влучена

Вклучена

 

 

Отказ

 

Под 7 дена 1 ноќевање

Под 10 дена

3ноќевања

Под 14 дена

100%

Под 10 дена 2ноќевањa

 

 

No show50%

50%

50%

100%

50%

 

 

Соби: мини бар,телефом,ТВ, тоалет

Опис: затворен базен, ноќен бар, лоби бар, меана, ресторан,ски гардероба, сауна,парна бања, фитнес центар,

масажа,џакузи ,козметички салон и др. Бесплатен трансфер до ски лифтовите

Попусти и доплати: Доплата за Новогодишна вечера 85 Еур за возрасни и 45 Еур за деца од 0-11.99 год. ( во Меана на втор спрат ) , 95 Еур за возрасни и 50 Еур за деца од 0-11.99 год. ( Во меана на прв спрат ) .

Локација:во центарот на Банско 800 метри од Гондолата

Цената вклучува:користење на затворен базен,интернет,фитнес,сауна,парна бања,џакузи,детски клуб, трансфер до гондолата

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62.00 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2018 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2018 10% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2018 5% ПОПУСТ

7=6 , 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 20.12.2018 И ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 13.01.2019