Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2019

GREY HOTEL, Kopaonik

GREY HOTEL, Kopaonik

Греј Хотелот се наоѓа во Копаоник, во подножјето на ски-патеката Karaman greben, на местото на старото добро кафуле Доли БЕЛ или подоцна НОВАК.

Се наоѓа на самата стаза и е вистински пример за хотелот SK IN-SKI OUT, а веќе го добил олицетворение на незаменливо место за страстни љубители на снежни спортови.

Хотелот е отворен во декември 2015 година. Концептот на мини хотел, со посебен акцент на дизајнот, персонализирана услуга, квалитет и удобно сместување со широк спектар на поддршка предизвика голема побарувачка кај овој хотел.Хотелот поседува подземна гаража.

Хотел Греј на Копаоник сигурно стана синоним за гостопримство, хармонија, уживање, Копаоник, одмор и релаксација.

Без разлика дали сакате да уживате во скијањето, поминат активен одмор со вашето семејство или опуштање - Греј Хотелот е вистинското место за вас.

Ресторани:

СИВО ГУРМЕТ

Ресторанот во Греј зафаќа две нивоа - приземје каде што дел надополнет со јадење и седење со камин, како идеално место за чаша вино меѓу оброците или на крајот на вечерта. Голем бар и атрактивна печка за пица ви нудат дополнителни опции за избор на пијалоци и закуски. Сето тоа е покриено со пространа галерија наменета за сите кои сакаат помирна атмосфера со фантастичен поглед на скијачката патека на Караман.

Уживајте во вкусни, свежо подготвени јадења во ресторанот со највисоки меѓународни стандарди - доживејте ја целата Греј атмосфера на гурманите. Основата на менито на хемоглобицирани прехранбени производи е претставена на иновативен и модерен начин. Создадена е единствена понуда која претставува комбинација од внимателно редефинирано наследство и нови кулинарски трендови. Со богата винска карта, удобноста ќе биде комплетна.

 

Појадок за гостите на хотелот се служи во ресторан GRAY GOURMET во хотелот галерија. A la carte појадок за секој кој сака да го започне денот со уникатно искуство од Греј се служи на приземјето на ресторанот.

 

Греј Виста

Греј Виста Тераса ви дава можност да ја доживеете атмосферата на европските скијачки центри за време на паузите и по скијањето.

Падината на Копаоник со најмногу сончеви часови со направена тераса од 400 м2 со надворешниот бар, магичен поглед, вкусна и свежа ужинка, разновидни освежителни пијалоци и коктели.

Wellness:

Греј Спа

Греј Спа се наоѓа на -2. кат. Таа е идеална за релаксирање и обновување на енергијата. Заборавете го секојдневниот стрес и освежете го вашето тело и умот во прекрасна и пријатна средина.

Ако, по активен ден во снегот, сакате да се релаксирате, изберете некои од содржините Греј спа зоната за релаксација, што ја сочинуваат базени, фитнес, сауна, парна бања и масажа.

Благодарение на одредена мешавина на база и етерични масла со честички на злато и сребро (Argentum и Aurum третмани за лице и тело), вашето тело брзо ќе детоксицира и ќе се почувствувате подмладено. Релаксирачкиот планински воздух ќе придонесе за целосно опуштање на уживањето, на 1700 метри надморска височина.

Hotel Grey 4*

 

 

Tип на сместување

ПРЕСТОЈ

01.Дек 
05.Дек

06.Дек 
15.Дек

16.Дек
20.Дек

21.Дек
07.Јан

08.Jaн 
31.Jaн

01.Феб 
13.Феб

14.Фев 
17.Феб

18.Феб
28.Феб

01.Мар 
10.Aпр

11.Мар 
31.Мар 

Макс. 
лица

Мин.
ноќи

3

3

3

5

5

5

5

5

 5

 5

DELUXE  СОБА

2

85

150

85

185

148

150

185

148

185

115

DELUXE АПАРТМАН

2

110

205

110

245

165

205

245

165

245

145

DELUXE PREMIUM АПАРТМАН

3

 80

150

80

180

120

150

180

120

180

107

DELUXE АПАРТМАН
DELUXE PREMIUM АПАРТМАН

4 лице

20

40

20

50

30

40

50

30

50

30

 5 лице

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

*Цените се изразени во € по соба на база ноќевање со појадок, помал број ноќевања од наведените –

НА БАРАЊЕ;

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
• Сместување на база ноќевање со појадок 
• Едно место во гаража ; Wi-Fi интернет, користење на ски – гардероба;
• Користење на мини бар , бокал , Grey- вода , чај и кафе во соба;
• Личен сеф во соба; Прибор за пеглање во соба;
• Користење на спа центарот – затворен базен, соблекувална (орман, бањарка, пешкир), релакс зона, финска сауна, био сауна, парно купатило, тропски дожд, фитнес центар;
• VIP consierge услуга (за гости сместени во Deluxe апартманите).

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
• Туристичка такса 1 еур по лице на ден, 0,5 еур за деца од 7-15 години- СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА

 Доплата во предпродажба или на лице место :
СКИ КАРТА (бесплатна испорака на ски картата на рецепција);
СКИ ШКОЛО, СКИ ОПРЕМА (попуст 10% во претпродажба ).

 УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ:  

• Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност 1 еур= 62 ден.;
• 50% за резервација на аранжманот, остатокот се доплаќа најдоцна 15 денови пред тргнување;
• Цената е загарантирана при уплата на целосниот износ на аранжманот. Во спротивно загарантиран е само износот на аконтацијата а остатокот е подложен на промени;

Опис на сместувањето:
Сместување:
Капацитет од 17 соби-апартмани
3 Делукс соби / 6 Делукс апартмани / 6 Делукс премиум апартмани / 2 Делукс извршен апартмани
Удобни и пространи соби и апартмани опремени со врвен италијански мебел и керамика, туш кабина, првокласна хотелска козметика, климатизација / греење со индивидуална регулација, безжичен пристап до интернет, кабловска телевизија со бесплатни канали, телефон со директна телефонска линија, мини бар и можност за самостојна подготовка на кафе и чај.

 

ЗАБЕЛЕШКИ:
- Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност 1 еур= 62 ден.;
- При резервација се уплаќа 50%, а остатокот се доплаќа најдоцна 15 денови пред тргнување;
- Цената е загарантирана при уплата на целосниот износ на аранжманот. Во спротивно загарантиран е само износот на аконтацијата а остатокот е подложен на промени;
- Потврда на резервација е најдоцна 48 часа од времето на уплата ( без викенд, сабота/недела)
- Хотелот е должен да ги услужи гостите само со услугите кои се наведени на ваучер со кој гостите се пријавуваат при пристигнување во хотел.

Пред секое патување ве молиме, внимателно да ги прочитате Општите услови за патување и СКТМ, бидејќи тие се дел од секоја Програма и Договор за патување.

Агенцијата го задржува правото 7 дена пред почеток на патувањето да го откаже аранжманот. 

newwaysoftravel Превземи целосна понуда