Пребарување

Внесете клучни зборови:

Есен 2019

Hotel GORSKI 4* Зима и Копаоник SKI OPENING 05-08.12.2019

Hotel GORSKI 4* Зима и
Копаоник SKI OPENING
05-08.12.2019

Постојат места чија што магија ја чувствувате веднаш. Места кои не доближуваат до природата и сè што е длабоко во нас. GORSKI HOTEL & SPA е токму такво место.

Ова е местото каде што сонот за слобода станува реалност, а уживањето во мали и големи радости на животот е единствената обврска. Ова е местото каде денот тече со темпо што ви одговара.

Притисокот на секојдневниот живот исчезнува со првиот поглед низ прозорецот на вашиот топол апартман на тивкиот зимски пејзаж и шумите покриени со снег.
Сè што е помалку важно, останува зад вас.
Сè што сонувате цела година, ви е на дофат на раката …

Од прошетка на цветните патеки во пролет, до скијачки возбудувања на снежните врвови. Од уживање во топол базен со поглед на ски патеките, до незаборавно доживување на топлина и ненаметлив луксуз во секој детал од ентериерот инспириран од природата.
Време за уживање…

Хотелот GORSKI ужива ексклузивна локација во центарот на Копаоник.

СОБИ

Мирисот на дрво, светлина, топлина и панорамски поглед. Природно будење со зраците на сонцето. Удобен планински стил и модерноста на градски апартман и чувствот како да сте дома. Супериорна удобност и ненаметлива луксуз во секој детал. Ќе посакате да останете тука долго време.

Супериор собите се со површина од 32 м², опремени со брачен кревет (димензии 180х200 см), софа која може да послужи како дополнителен кревет и посебна бања со подно греење доколку е потребно. Позицијата на овие простории им дава поглед на гостите кон врвот Панчиќ или Конаци. Постои и можност за поврзување …

ГАСТРОНОМИЈА

За извонредно искуство полно со емоции што можат да се доживеат само во безвременскиот амбиент на планински ресорт, во посебно друштво, со кое споделувате чаша вино покрај каминот и уживате во разговор и автентични вкусови. Избрани гастрономски специјалитети на регионална и меѓународна кујна во модерното толкување, акцент на квалитетот на состојките, инспиративно мени … Прашањето е само … од каде да се започне?

СПА И ВЕЛНЕС

СПА центарот на GORSKI HOTEL е извор на нова животна енергија. Сè изгледа тука различно, полесно, поедноставно. Чувството на целосна релаксација и најчистите производи што ги користат сите придобивки од планинските билки, морските екстракти и есенцијалните масла. Чувство за безбедност, слобода и желба да се сеќаваме на секој момент таму.
Благодарение на големите фронтови со панорамски стакло, внатрешноста и надворешноста се спојуваат додека ги набудувате скијачките падини покриени со снег, удобно нурнати во топлата вода на базенот.
Направете се за изгубената енергија, бидејќи релаксацијата е можна само со позитивно стимулирање на сите сетила.

АКТИВНОСТИ 

Ако ја сакате зимата и санките, не заборавајте да ја пробате летната верзија на санкање – Mountaincart. Уникатно искуство во возење на специјално подготвена патека од 1,5 км. Три тркала, сопирачка, кацига и загарантирано добро поминато време!
Содржините на адреналинскиот парк, пешачки мост, полигон за најмладите, мини зип лајн, голем шах, рид за провлекување и спуштање, места за одмор, сите наменети за деца и возрасни, а може да се користат во текот на целата година.
На една од најубавите патеки на оваа планина, во самиот центар на Копаоник, секое лето туристите ги вози жичарницата „Панчичев Врв“.
Рафтингот е еден од највозбудливите активности на Копаоник, кој ги тестира авантуристичкиот дух, вештина и издржливост на екипажот.

Бидете дел од новата енергија на Копаоник!

Специјални понуди за зимска сезона 2019 / 2020

 

Hotel GORSKI 4*
Копаоник SKI OPENING
05-08.12.2019

Цени за пакет СКИ ОПЕНИНГ (услуга 3HB во 1/2 и 1/3 Супериор соби) 05-08.12.2019

Сместување + ГРАТИС дводневни ски карти

Сместување + ски школа, изнајмување опрема +

ГРАТИС дводневни ски карти

2 AD

518 €

578 €

2 AD + CH (2-12)

647 €

722 €

2 AD + 2 CH (2-12)

647 €

722 €

 

Цената на пакетот вклучува:
ПАКЕТ 1
– 3 ноќевања на база на полупансион за двајца (двајца и дете, двајца и две деца) во Супериор 1/2 или 1/3 соба
– Ски карта за 06. и 07.12.2019 година.
– Користење на ски гардероба

ПАКЕТ 2
– 3 ноќевања засновани на полупансион  за двајца (двајца и дете, двајца и две деца) во Супериор 1/2 или 1/3 соба
– СКИ или СОНУБОРД школа – часови во групи од 6 до 10 студенти, 2 дена по 2 часа
– Уника осигурување за ученици од ски школата
– Дневно изнајмување на комплети за ски (скии, стапчиња, чевли) или опрема за сноуборд (сноуборд, чевли)
– Ски карта за 06. и 07.12.2019 година.
– Користење на ски гардероба

Во цената на пакетите вклучено е и користење на:
• Неограничена употреба на содржината на Спа и велнес центарот: затворен базен и џакузи, соблекувална (бањарка, папучи, пешкир), зони за релаксација – тепидариуми, топли клупи, сауна – бор сауна, сауна со сено, финска сауна, парна бања, туш на доживувања, патека на доживувања, солена-ледена соба, кембала ладен туш, ледена фонтана, неограничена употреба на фитнес-центар

Туристичка такса во висина од 100 дин. (приближно 50 ден.) по лице од вечер не е вклучена во цената и се доплаќа на лице место.  За деца од 7-15 години 50 дин., а за деца до 7 години не се наплаќа.

Скијачка Сезона 2020

 

Hotel GORSKI 4*
Копаоник Зима 2020

 Цени за пакет услуга 7HB во 1/2 и 1/3 Супериор соби

05.01 – 12.01

12.01 – 19.01

19.01 – 26.01

26.01  – 02.02

2 AD

1,372 €

1,526 €

1,372 €

1,372 €

2 AD + CH (2-12)

1,715 €

1,907 €

1,715 €

1,715 €

2 AD + 2 CH (2-12)

1,715 €

1,907 €

1,715 €

1,715 €

 

Hotel GORSKI 4*
Копаоник Зима 2020
 Цени за ран букинг до 31.10.2019 за пакет услуга 7HB во 1/2 и 1/3 Супериор соби
05.01 – 12.01 12.01 – 19.01 19.01 – 26.01 26.01  – 02.02
2 AD 1,190 € 1,321 € 1,190 € 1,190 €
2 AD + 1 CH (2-12) 1,488 € 1,652 € 1,488 € 1,488 €
2 AD + 2 CH (2-12) 1,488 € 1,652 € 1,488 € 1,488 €

Во цената на пакетите вклучено е и користење на:
• Неограничена употреба на содржината на Спа и велнес центарот: затворен базен и џакузи, соблекувална (бањарка, папучи, пешкир), зони за релаксација – тепидариуми, топли клупи, сауна – бор сауна, сауна со сено, финска сауна, парна бања, туш на доживувања, патека на доживувања, солена-ледена соба, кембала ладен туш, ледена фонтана, неограничена употреба на фитнес-центар

Туристичка такса во висина од 100 дин. (приближно 50 ден.) по лице од вечер не е вклучена во цената и се доплаќа на лице место.  За деца од 7-15 години 50 дин., а за деца до 7 години не се наплаќа.