Пребарување

Внесете клучни зборови:

11 Октомври

INTERHOTEL 4* - Сандански 11-ти Октомври 2018

INTERHOTEL 4* - Сандански
11-ти Октомври 2018

Вид на сместување
(мин.2 ноќевања)

Недела – Четврток

Петок – Сабота

Двокреветна соба – стандард (2+1)

60€

76€

Еднокреветна соба – стандард

48€

60€

Двокреветна соба – лукс (2+1)

69€

86€

Еднокреветна соба – лукс

54€

66€

Студио стандард (2+2)

100€

124€

Апартман Лукс (2+2)

112€

140€

Апартман Фемили (2+2)

152€

192€

Дополнителни услови :

Дете од 0-03.99 год.

Бесплатно

Дете од 04-11.99 год. на доп. легло

10€

12€

Дете од 04-11.99 год. на ред. легло

20€

25€

Дете од 04-11.99 год. на доп. легло во студио или апп

/

/

Дете од 12-15.99 год. на доп. легло

23€

28€

Возрасен на доп. легло во студио или апп

23€

28€

Цените се во евра за 2 лица за 1 ноќевање и вклучуваат :
√ Појадок
√ Користење на сауна, парна бања и фитнес центар
√ Користење на затворен базен со минерална вода (33⁰ С) со полуолимписки размери
√ Користење на отворен базен со минерална вода
√ Користење на отворен термален базен  со минерална вода (38⁰ С)
√ Паркинг, интернет, сеф на рецепција
√ Детски кат и професионален аниматор

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден.

INTERHOTEL - САНДАНСКИ

 

Interhotel Sandanski е сместен во југозападниот дел на Бугарија, регион добро познат по своите термални извори и лекувачка клима. Сместен е во центарот на Сандански, на само неколку чекори од градскиот Парк, улицата за шопинг и блиску до многу културни и историски знаменитости. Хотелот нуди еден од најголемите медицински центри за третмани и рехабилитација на Балканот.

Капацитет и услуга:

Располага со 3 базена, од кој еден е со термална вода со температура на водата - 38 степени, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар. Комплексот располага и со 5 тениски игралишта со висока технологија, погодни за организирање на професионални турнири. Хотелот нуди конференциски сали со капацитет од 30 до 250 места опремени со највисоко ниво на опрема за секаков вид семинари и презентации.

Опис на соби:

Interhotel има вкупно 285 двокреветни соби, 8 апартмани, 3 луксузни апартмани, четири лифта, три ресторани, лоби бар и бар покрај базенот.