Пребарување

Внесете клучни зборови:

Wellnes and Spa

Interhotel Sandanski 4*

Interhotel Sandanski 4*

Ценовник за 2018/2019 год.  

Цените се во евра за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба

Петок –

Сабота

Недела – Четврток

7+ ноќевања

Исхрана

НП

ПП

НП

ПП

НП

ПП

Двокреветна СТАНДАРД соба (2 в.)

76€

100€

60€

84€

59€

83€

Еднокреветна СТАНДАРД соба (1 в.)

60€

72€

48€

60€

46€

58€

Двокреветна ЛУКС  соба (2 в.)

86€

110€

69€

92€

66€

90€

Еднокреветна ЛУКС соба (1 в.)

66€

78€

54€

64€

50€

62€

СТАНДАРД студио

124€

148€

100€

122€

96€

120€

Апартман ЛУКС

140€

164€

112€

136€

108€

132€

Апартман ФЕМИЛИ

192€

214€

152€

176€

144€

168€

Дополнителни услови за сместување во СОБА :

Дете од 4-11.99 год. на редовно легло

25€

34€

20€

29€

20€

28€

Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло

12€

21€

10€

18€

10€

18€

Дете од 12-15.99 год. на дополнително легло

28€

40€

23€

34€

22€

33€

Дополнителни услови за сместување во СТУДИО/АПАРТМАН :

Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло

/

8€

/

8€

/

8€

Дете од 12-15.99 год. на дополнително легло

28€

40€

23€

34€

22€

33€

Возрасен на дополнително легло

28€

40€

23€

34€

22€

33€

Дете до 3.99 год. во соба или студио/апартман

БЕСПЛАТНО

 

Цените се валидни за сместување во период од 01.02.2018-31.01.2019.

Не се валидни за празници, вклучувајќи ги следниве периоди :

05.04-09.04.2018, 31.03-06.04.2018, 02.03-05.03.2018, 04.05-07.05.2018, 21.09-24.09.2018,

21.12-26.12.2018, 28.12-01.01.2019.

Минимално и максимално сместување во капацитети на ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ :

Сместување

Минимум

Максимум

Двокреветна соба

1 возрасен

2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. +1 дете до 3.99 г.

Студио СТАНДАРД

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

Апартман ЛУКС

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

Апартман ФЕМИЛИ

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.9 9г.

 

Цените се во евра за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба/студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба и вклучуваат:

·         Нокевање со појадок или полупансион (појадок и вечера)

·         Користење на сауна, парна бања, фитнесцентар

·         Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)

·         Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,

·         Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С            

·         Лежалка и пешкир покрај базените

·         Безжичен интернет во целиот хотел

·         Паркинг

·         Сеф на рецепција

·         Детско катче со аниматор

·         Туристичка такса 

НАПОМЕНА! 
Хотелот не прима домашни миленици
Цените се во евра, плаќањето се врши во денари 1 € = 62,00 мкд