Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2020

Kempinski Grand Arena 5*,Bansko

Kempinski Grand Arena 5*,Bansko

Специјална Летна Понуда

Ценовник

Периоди

Special offers

 

Deluxe rooms

Executive room

Junior suite

Suites

Дополнително легло за
возрасен  во suite

 

Town view

Mountain view

Town view

Mountai n view

Deluxe suite

Alpine suite

 

Sng.

Dbl.

Sng.

Dbl.

Sng.

Dbl.

sng. /dbl.

Sng. /Dbl.

Sng./Dbl.

Sng./Dbl.

 

08.09- 29.11.2019

Escape in Style викенд понуда за  2 ноќи престој  Петок – Сабота

88,55

103,5

103,5

118,45

118,45

134,55

149,5

164,45

210,45

279,45

46

 

Summer Relax Offer мин 2 ноќи за време на денови од неделата   и мин  3 ноќи  за време на викенди

75,9

85,1

85,1

95,45

104,65

113,85

133,4

142,6

171,35

243,8

46

 


08.09- 29.11.2019

Escape in Style Мин  7 ноќи престој

63,25

74,75

74,75

87,4

87,4

100,05

112,7

125,35

162,15

218,5

46

 

01.07- 07.09. 2019

Escape in Style викенд понуда за  2 ноќи престој Петок –Сабота

123,05

138

138

152,95

152,95

169,05

184

198,95

261,05

322

46

 

Summer Relax Offer мин 2 ноќи за време на денови од неделата   и мин  3 ноќи  за време на викенди

104,65

113,85

113,85

124,2

133,4

142,6

162,15

171,35

210,45

286,35

46

 

06-10.08.2019
05.09-7.09. 2019
20.09- 22.09. 2019

Jazz Festival September Holidays Мин  2 ноќи престој

124,2

142,6

133,4

152,95

152,95

171,35

190,9

210,45

267,95

343,85

46

 

ESCAPE IN STYLE за 2 ноќи

 

Викенд понуда за 2 ноќи престој , Појадок , Велнес ареа , Wi-Fi, Детски клуб

SUMMER RELAX

 

Минимум 2 ноќи престој за време на деновите од неделата или минимум 3 ноќи преку викендите , Појадок , Велнес ареа , Wi-Fi, билјард , Детски Клуб , бесплатен паркинг , Една вечера (3-степено мени или на шведска маса во завиност од хотелот ), 15 % попуст на лоби барот за време на деновите од неделата од 17 - 19 ч /, SPA Happy hour: 10% попуст на на сите спа процедури од 12 до 16 часот.

ESCAPE in STYLE за 7 ноќи

 

минимум 7 ноќи престој , Појадок , Велнес ареа , Wi-Fi, велосипеди , билјард , Детски Клуб , една вечера (3-степено мени или на шведска маса во завиност од хотелот), бесплатен надворешен паркинг

15% попуст во Лоби барот за време на деновите од неделата од 17 - 19 ч / free upgrade според слободни капацитети , ран check in после 10 наутро и доцен check out до 14 ч во завинсост од слободни капацитети / SPA Happy hour: 10% попуст на на сите спа процедури од 12 до 16 часот

Напомени:

 

Сите цени се дадени во евра по соба на ноќ, бесплатно користење на Wi-Fi, бесплатно користење на Детски Клуб , бесплатно користење на 2 вида сауна (Финска сауна , Био сауна ) и парна бања (Хамам парна бања , Арома парна бања ), надворешни базени , теретана и снежна соба .

Цените се дадени во EUR и задолжително се плаќа туристичка такса 1 евро по лице на ден која се плаќа во агенција

Хотелот го задржува правото за промена на цените

Храна и пијалоци:

 

HB доплати : **Пон – Недела: 31 EUR по лице за вечера – 3 степено мени или шведска маса во зависност од расположливоста на капацитетите во хотелот

Деца до 5,99 г се сместуваат бесплатно

Деца од 6-11.99 имаат 50 % попуст на HB од цената по лице

Пушењето е забрането секаде во хотелот, додека конзумација на алкохол е дозволено за лица над 18 години .

Политика за деца:

 

Максимум (1) дете може да се смести со двајца возрасни (дозволено е во Deluxe room, Executive Club room и Junior Suite); второ дете (дозволено е сместување во Deluxe Suite и Alpine Suite)

Дете од 6 до 11,99 години доплаќа EUR 23,00 за дополнително легло со појадок

Дете до 5,99 години – бесплатно