Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2019

KRALJEVI CARDACI 4*,KOPAONIK

KRALJEVI CARDACI 4*,KOPAONIK

KRALJEVI CARDACI 4* KOPAONIK ( Vikend Naselje )                                                                www.kraljevicardaci.com

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2018 10% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.10.2018 5% ПОПУСТ

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

02.12-16.12

16.12-23.12

23.12-30.12

30.12-06.01

Детски недели )

06.01-20.01

( Ски Пас недели )

20.01-03.02

03.02-17.02

17.02-10.03

10.03-07.04

 

Максимум

лица

1/2 , 1/2 +1

2,3

45

50

55

69

85

57

57

57

50

45

1/1

1

63

70

75

100

115

80

80

80

70

63

Апартман 1/2+2, 1/2+3,

1/2+4

6

55

60

65

83

99

70

70

70

60

55

Минимум престој

3

3

3

7

3

7

7

7

7

3

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:Полупансион,неограничено користење на содржините во SPA & WELNESS центарот,трансфер до ски терените 5 пати дневно, бебешко креветче, ски гардероба со ски сервис

( 30 метри од стазата Мало Езеро) , дружње со Дедо Мраз за време на Новогодишните празници , игротека,WI-FI,отворен паркинг со ограничен капацитет

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА: туристичка такса од 100 динари за возрасни , 50 динари за деца од 7 до 15 години , деца до 7 години не плаќаат такса ( се плаќа на рецепција). Гостите на хотелот имаат на

располагање и паркинг во близина на хотелот кој што се наплаќа 250 динари дневно, осигуривање по лице на ден во износ од 20 динари

-       За пократок престој од наведениот се наплаќа +20% од цената

-       Дете од 0-7 години во 1/2 во присуство на двајца возрасни е беспалтно и не користи легло

-       Дете од 0 до 15 години во присуство на еден возрасен во 1/2 користи 50% попуст

-       Дете од 0 до 15 години во придружба на двајца возрасни на посебно легло во 1/2+1 користи 50% попуст на дополнително легло, второ дете од 0 до 7 години бесплатно без дополнително легло

-       Деца од 0 до 15 години во придружба на две возрасни особи 50% попуст на засебно легло во Апартман

-       Трето лице во 1/2+1 плаќа 70%

-       Четврто возрасно лице во Апартман 1/2+2 има 70% попуст

-       Четвртo и петтo возрасно лице во Апартман 1/2+3 имаат 50% попуст

-       Петто и шесто возрасно лице во Апартман 1/2+4 имаат 50% попуст

-       ДЕТСКИ НЕДЕЛИ : (06-13, 13-20.01.2019 ) Бесплатен престој за две деца до 15 години во придружба на двајца возрасни на засебно лего

-       30% попуст на изнајмување ски опрема за деца

-       30% попуст на школо за скијање за деца

-       SKI PASS НЕДЕЛИ: ( 21.01-03.02.201930% попуст на изнајмување комплетна ски опрема за возрасни

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =612.00 МКД