Пребарување

Внесете клучни зборови:

Далечни патувања

Maldivi-Šri Lanka-Indija 14 ноќи/ 15 дена

Maldivi-Šri Lanka-Indija
14 ноќи/ 15 дена

Costa NeoRIVIERA

Maldivi-Šri Lanka-Indija

14 ноќи / 15 дена

Поаѓање од Мале( Малдиви) : 15. декември 2018.

  https://int.costaclick.com/Images/Itinerari/MLE06009.gif 

Датумhttps://int.costaclick.com/Images/trasp.gif

Пристаниште

Пристигнувањеhttps://int.costaclick.com/Images/trasp.gif

   Поаѓање

15-12 Саб.

Male (Maldives)

-

-

16-12 Нед

Male (Maldives)

-

20:00

17-12 Пон

Cruising

-

-

18-12 Вто

Colombo (Sri Lanka)

07:00

17:00

19-12 Сре

Cruising

-

-

20-12 Чет

Mormugao (India)

08:30

17:00

21-12 Пет

Bombay/Mumbai (India)

08:00

-

22-12 Саб

Bombay/Mumbai (India)

-

-

23-12 Нед

Bombay/Mumbai (India)

-

21:00

24-12 Пон

Cruising

-

-

25-12 Вто

New Mangalore (India)

07:00

18:00

26-12 Сре

Cochin (India)

08:30

18:00

27-12 Чет

Cruising

-

-

28-12 Пет

Male (Maldives)

07:00

-

29-12 Саб

Male (Maldives)

-

-

 

BASIC *гарантирана категорија

 

Внатрешна двокреветна кабина * гарантирана кат. IV / по особа  Eur 399

Прозорска двокреветна кабина* гарантирана кат..  EV/ по особа   Eur   799

Балконска двокреветна кабина * гарантирана кат.. BV/ по особа    Eur  1839

 

3. i 4. Возрасна особа по кабина 200 eur

 

COMFORT категорија

 

Внатрешна двокреветна кабина Classic IC/ по особа        Eur  799

Внатрешна двокреветна кабина. Premium IP/по особа     Eur  1039

 

Прозорска двокреветна кабина. Classic EC / по особа        Eur  1199

Прозорска двокреветна кабина.. Premium EP/ по особа      Eur  1439

 

Балконска двокреветна кабина. Classic BC /по особа        Eur   2439

Mini Suite со балконMS/ по особа                                    Eur   2539

 

3. i 4. Возрасна особа во кабина 400 eur

 

Бродски такси 200 eur

Деца до 18 години  во кабина со две возрасни особи, плаќаат само бродски такси!

 

Задолжителен бакшиш кој патникот го плаќа на бродот:

За возрасни  10 eur по ноќ по особа

Деца од  4 do 14 год. 5 eur

Деца до  4 години не плаќаат

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
крстарење со бродот по програма
• сместување во одбраната кабина (купатило/WC, клима уред, сеф, фен, ТВ)
• проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, појадок, ручек,ужина)
• свечена вечера со капетанот
• целодневна анимација

• забавна вечерна програма во салоните и баровите со музика во живо
• користење бродски простор и опрема (користење библиотека, фитнес центар, базен, лежалки на палубата, сауна, пешкири,...)
• претстави во театарот
• влезници за во казино, диско,...
• спортски активности (аеробик, истегнување, танци и други активности со асистенција на инструктор во сала,...)
• дневни активностиi (игри, лов на изгубено богатство, квизови, турнири, караоке, курсеви за танцување, други забави и сл..)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  1. НАПОЈНИЦИ (hotel service charges)
  2. Пица на бродот
  3. Излети на копно
  4. Третмани во  wellness центарот и козметички третмани, личен тренер во фитнес центарот
  5. Медицински услуги
  6. Costa осигурување
  7. Потребна виза за Индија!

***Компанијата го задржува правото на промена на цени без претходна најава !!!!