Пребарување

Внесете клучни зборови:

ЗИМА 2017/18

MONA 4*, Златибор

MONA 4*, Златибор

Хотел Мона се наоѓа во срцето на Златибор, така што неговата поставеност е во близина на сите туристички содржини. Хотекот располага со 14 двокреветни соби и 14 дополнителни соби кои се споени со врата и по потреба може да бидат 7 апартмани или 14 двокреветни соби. Во секоја соба има ТВ, сеф, мини бар, фен, телефон, телефон и интернет конекција.Во хотелот има можност гостите бесплатно да користат базен, теретана, сауна, парна бања и соба за релаксација. Покрај овие погодности може да се користат и третманни на лице и тело и масажа кои дополнително се плаќаат.

 

Ценовник за период од 02.01.2018-17.02.2018

Тип на сместување

Цена по лице од

ноќ - со појадок

Single Standard room

89

Single Comfort room

99

Single Superior room

123

Double Standard room

52

Double Comfort room

61

Double Superior room

70

Extra bed (доп. легло)

30

Тип на сместување

Цена по лице од

ноќ/со појадок

Apartment Classic (za 1 лице)

173

Apartment Mona (за 1 лице)

239

Apartment Classic (за 2 лица)

97

Apartment Mona (за 2 лица)

129

Extra bed (доп. легло)

30

Доплата

Вечера - возрасен 

10

Вечера - дете 2-12 години

5

Велнес центар 

Бесплтано

 

Ценовник за период од 02.01.2018-17.02.2018

Тип на сместување 

Цена по лице од ноќ - со појадок

Single Standard room

89

Single Comfort room

99

Single Superior room

123

Double Standard room

52

Double Comfort room

61

Double Superior room

70

Extra bed (доп. легло)

30

Тип на сместување 

Цена по лице од ноќ - со појадок

Apartment Classic (za 1 лице)

173

Apartment Mona (за 1 лице)

239

Apartment Classic (за 2 лица)

97

Apartment Mona (за 2 лица)

129

Extra bed (доп. легло)

30

Доплата 

Вечера - возрасен 

10

Вечера - дете 2-12 години

5

Велнес центар 

Бесплтано

Општи услови
*Појадок, ручек и вечера се служат на шведска маса доколку во хотелот престојуваат повеќе од 30 лица. Во спротивно, гостите добиваат оброк според избор на мени. 
*Туристичката такса изнесува 120 динари (1 евро) дневно и истата не вклучена во цената. 
*Осигурувањето изнесува 20 динари дневно и истото не е вклучено во цената. 
*Деца до 7 годишна возраст се сместуваат бесплатно со две возрасни лица, додека за деца на возраст од 7-12 години се наплатува 15.10 евра од ноќ со вклучен појадок. Возрасно лице е должно да прикаже здраствена легитимација од детето.
*За резервација е потребно уплата од 30% депозит, додека доплата на останатиот износ, најдоцна 14 дена пред користење на услугата. 
*Во случај на отказ на аранжманот или промена на период на патување, хотелот го задржува правото за наплата на пенали според дефинирана политика за отказ.
*Дозволено сместување на домашни миленици согласно правилата на хотелот. 

Посебни услови за продажба
*За престој од минимум 4 ноќи следува попуст од 10%. 
*За возрасни лица постари од 60 години, следува попуст од 20% за престој од минимум 4 ноќевања.
*Попустите НЕ се комбинираат
Рана резервација: За резервација и уплата на депозит од 50% до 16.11.2017, следува попуст од 20%, за престој во период 14.01-13.02.2018, минимум 4 ноќевања.

Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд
При промена на курсот, хотелот ги задржува правата за промена на цените.