Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2019

Rimska Banya

Rimska Banya

Ценовник валиден за период 03.09.2018 до 20.12.2018

 

Викенд цена за 1 НВ

Викенд ценa
НВ за 2+ ноќевања

Ценa Недела - Четврток , НВ

Еднокреветна соба со балкон (за 1 лице)

53,85 €

39,49 €

33,56 €

Еднокреветна соба без балкон (за 1 лице)

50,26 €

35,9 €

30,51 €

Двокреветна соба со балкон (за 2 лица)

84,1 €

61,54 €

52,31 €

Двокреветна соба без балкон (за 2 лица)

78,97 €

57,44 €

48,82 €

Студио со балкон (за 2 лица)

89,23 €

67,69 €

57,54 €

Студио без балкон (за 2 лица)

84,1 €

62,56 €

53,18 €

Апартман со балкон (за 2 лица)

97,44 €

72,82 €

61,9 €

Апартман без балкон (за 2 лица)

92,31 €

67,69 €

57,54 €

Апартман лукс co балкон (за 4 лица)

151,79 €

114,87 €

97,64 €

Апартман лукс без балкон (за 4 лица)

143,6 €

107,69 €

91,54 €

Возрасен на дополнително легло

29,74 €

21,54 €

18,31 €

Дете (4 - 11.99 години) на дополнително легло во соба. студио. апартман лукс

19,49 €

14,36 €

12,21 €

 

Дете (4 - 11.99 години) на дополнително легло во апартман

10,26 €

7,69 €

6,54 €

 

Забелешки:

 • Викенд цена - ноќевање во Петок или Сабота и за официјални празници;
 • Дополнителното легло во хотелот е фотелја или софа на расклопување;

Цените се на ноќевање за соодветен број на лица и вклучуваат:

 • Ноќевање;
 • Појадок на шведска маса;
 • Вечера на шведска маса или на сет мени (во зависност од бројот на гостите) без вклучени пијалоци;
 • Користење на СПА центарот во период од 09:00 часот до 23:00 часот:
  • Два внатрешни базенти со минерална вода (температура на водата +31*С и +35*С;
  • Џакузи, сауна, парна бања, сауна, турска бања, јапонска бања, ледена соба, фитнес, релакс зона;
 • Користење на комбинираните спортски терени (тенис, одбојка, кошарка, фудбал);
 • Wi - Fi на територијата на целиот хотел;
 • Детско креветче и столче за ручање за деца во ресторанот (според достапност);
 • Слободен (необезбедуван) паркинг со видео надзор;
 • Туристичка такса;

Доплати и попусти:

 • Деца до 4 години на дополнително легло - бесплатно;
 • Деца до 12 години на редовно легло плаќат цена за возрасен;

Важно:

 • Хотелот го задржува правото за промена на цените!
 • Цените не се валидни за период 22.09.2018 - 24.09.2018!