Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2019

TERRA COMPLEX_PIRIN MAIN BUILDING 4* Razlog

TERRA COMPLEX_PIRIN MAIN BUILDING 4*
Razlog

TERRA COMPLEX_PIRIN MAIN BUILDING 4* - БАНСКО

Early bookings (ЕВ Попуст за рани резервации)
Не е валидно за NY период 28.12 - 01.01:

20 % Попуст за резервации направени до 05.10.2018 & уплата 100 % до 12.10.2018
15 % Попуст за резервации направени до 05.11.2018 & уплата 100 % до 12.11.2018
10 % Попуст за резервации направени до 05.12.2018 & уплата 100 % до 08.12.2018


Дополнителни попусти:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
За резервации со пристигнување во периоди 01.12 - 14.12, 08.01 - 26.01 & 24.02 - 26.03 


* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!


 

Редовен ценовник | Зима 2018 / 2019

TERRA COMPLEX_PIRIN MAIN BUILDING 4*

BB/HB

DBL DELUXE - min 2; max 2+0 or 2 Adults

01.12 - 20.12

21.12 - 27.12

28.12 - 01.01

02.01 - 12.01

13.01 - 03.03

04.03 - 31.03

p.p. in DBL DELUXE BB

24.20

31.90

44.00

31.90

28.60

24.20

DBL - SGL USE /1 Person/

35.20

45.10

88.00

45.10

39.60

35.20

Rent DBL /2 Persons/

48.40

63.80

88.00

63.80

57.20

48.40

1 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)

35.20

45.10

88.00

45.10

39.60

35.20

1 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)

36.30

47.85

66.00

47.85

42.90

36.30

APP 1 - Bedroom DELUXE - min 2; max 2+1 or 3 Ad. 

01.12 - 20.12

21.12 - 27.12

28.12 - 01.01

02.01 - 12.01

13.01 - 03.03

04.03 - 31.03

p.p. in APP 1 - Bedroom DELUXE BB

28.60

39.60

52.80

39.60

34.10

28.60

Rent APP 1 - Bedroom  DELUXE /2 Persons/

57.20

79.20

105.60

79.20

68.20

57.20

APP 1 - Bedroom DELUXE + EXTRA BED /3 Persons/

71.50

99.00

132.00

99.00

85.25

71.50

1 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)

42.90

59.40

79.20

59.40

51.15

42.90

1 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)

42.90

59.40

79.20

59.40

51.15

42.90

1 Adults + 2 Chd (06 - 11.99)

57.20

79.20

105.60

79.20

68.20

57.20

2 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)

57.20

79.20

105.60

79.20

68.20

57.20

2 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)

57.20

79.20

105.60

79.20

68.20

57.20

APP 2 - Bedroom FAMILY - min 3; max 4+1 or 5 Ad. 

01.12 - 20.12

21.12 - 27.12

28.12 - 01.01

02.01 - 12.01

13.01 - 03.03

04.03 - 31.03

p.p. in APP 2 - Bedroom FAMILY BB

23.10

31.90

43.18

31.90

28.60

23.10

Rent APP 2 - Bedroom FAMILY /4 Persons/

92.40

127.60

172.70

127.60

114.40

92.40

APP 2 - Bedroom FAMILY+ EXTRA BED /5 Persons/

103.95

143.55

194.29

143.55

128.70

103.95

4 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)

92.40

127.60

172.70

127.60

114.40

92.40

4 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)

92.40

127.60

172.70

127.60

114.40

92.40

APP 2 - Bedroom DELUXE - min 4; max 4+1 or 5 Ad. 

01.12 - 20.12

21.12 - 27.12

28.12 - 01.01

02.01 - 12.01

13.01 - 03.03

04.03 - 31.03

p.p. in APP 2 - Bedroom DELUXE BB

26.68

35.48

47.85

35.48

31.08

26.68

Rent APP 2 - Bedroom DELUXE /4 Persons/

106.70

141.90

191.40

141.90

124.30

106.70

APP 2 - Bedroom DELUXE+ EXTRA BED /5 Persons/

120.04

159.64

215.33

159.64

139.84

120.04

4 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)

106.70

141.90

191.40

141.90

124.30

106.70

4 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)

106.70

141.90

191.40

141.90

124.30

106.70

APP 3 - Bedroom DELUXE - min 6; max 6+1 or 7 Ad. 

01.12 - 20.12

21.12 - 27.12

28.12 - 01.01

02.01 - 12.01

13.01 - 03.03

04.03 - 31.03

p.p. in APP 3 - Bedroom DELUXE BB

25.85

34.47

47.30

34.47

30.62

25.85

Rent APP 3 - Bedroom DELUXE /6 Persons/

155.10

206.80

283.80

206.80

183.70

155.10

APP 3 - Bedroom DELUXE+ EXTRA BED /7 Persons/

168.03

224.03

307.45

224.03

199.01

168.03

6 Adults + 1 Chd (02 - 05.99)

155.10

206.80

283.80

206.80

183.70

155.10

6 Adults + 1 Chd (06 - 11.99)

155.10

206.80

283.80

206.80

183.70

155.10

Доплата за HB - возрасен/ дете 06 - 11.99 pppd

11.00 / 6.50

ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Новогодишна вечера во ресторан во главна зграда Доплата за возрасен / дете 6 - 11.99

133.00 / 69.00

ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Доплата за Божиќна вечера за возрасен / дете 6 - 11.99

23.00 / 14.00

Минимум престој

5

 

Отказ

5

7

21

7

7

5

Пенали за отказ (во ноќи)

1

1

100%

1

1

1

NO show пенали (во ноќи)

100%

100%

100%

100%

100%

100%

 

Цените се изразени во евра

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

Во цената не е вклучено туристичка такса 1.1 € по лице на ноќ!

Одликувајќи се со внатрешен и надворешен базен, со модерен велнес центар и "Fusion" ресторан, Тера Комплекс ви нуди соби и апартмани со бесплатен WiFi и балкони со поглед на градината или на планината. Хотелот се наоѓа во близина на Пирин Голф комплекс и има бесплатен превоз до ски патеките во Банско.

Сите соби и апартмани се опремени со: купатило, вклучувајќи тоалетен прибор, ТВ со рамен екран и кабловска телевизија и опремена кујна.

Тера комплекс се состои од 4 згради. Главните објекти се поставени во централната зграда Пирин.

По денот на скијање или пешачење во подножјето на Пирин планина, можете да се релаксирате во сауна и парна бања, или да уживате во некоја од масажите. Децата можат да се забавуваат во детски центар.

 

Фини бугарски специјалитети од интернационална кујна се служат во ресторанот и барот, во кој по 21:30 часот се одржуваат журки. Лоби бар со отворен камин е одлично место за уживање. 

 

Банско и Добриниште се на 7 километри, а жичарницата е на 3 километри од комплексот Тера. Приватен паркинг е на располагање на лице место.

 
 

далечина од

Далечина од центарот: 7 km
Жичара: 3 km
 

Хотелски содржини и услуги

 Факс
 Ресторан
 Детско катче
 Лифт
 Игротека за деца
 Бесплатен трансфер до гондола
 Лоби бар
 Собна услуга
 Перална
 Рецепција 24/7
 Wi-fi бесплатно
 Wi-fi бесплатно
 

Активности во близина на хотелот

 Билијард
 Скијање
 Велосипеди за изнајмување
 Јавање коњи
 Планинарење
 Велосипедизам
 Голф курс (на одалеченост од 3 км)
 Соба за игри
 

сите соби се опремени со

 ТВ
 Телефон
 Сателитска ТВ
 Мини Бар
 Фен
 Греење
 Бањарки и папучи
 

локација

X Координати: 41.856996
Y координати: 23.414037
 

Спа Услуги

 Внатрешен базен
 Надворешен базен
 Сауна
 Парна бања
 Турска бања/ Хамам
 Зона за релаксирање
 Топла када
 СПА центар
 Солариум
 Финска сауна