Пребарување

Внесете клучни зборови:

# ДОМА СИ Е ДОМА

Аурора Ресорт и СПА

Аурора Ресорт и СПА

 

 

 

 

 

 

 

Почуствувајте ја магијата на Есента!

ЕСЕНСКА ПРОМОЦИЈА 

 Ноќевање со појадок 

 Тип на соба

 Цена по лице по ден во двокреветна соба за минимум 3 ноќевања

 Супериор

33€ / 2.046,ооМКД

Делукс / Џуниор Свит 

37€ / 2.294,ооМКД

 Апартман / Арт Студио

 45€ / 2.790,ооМКД

 Вила Апартман

 

(цена по соба)

 125€ / 7.750,ооМКД

Промоцијата важи за работни денови (Недела до Четврток)

-20% попуст за трето лице во соба

*** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
*** Политика за сместување на деца е во согласност со правилата за овој пакет:
- 1 дете на возраст до 02.99 год + 1 дете од 3-11.99год. - бесплатно при престој на база ноќевање со појадок;
- 2 дете на возраст од 3 до 11.99 години плаќа 50% од цената за возраен;
- дете над 12 години плаќа 80% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
*** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
*** Политика за откажување на резервацијата:
- 10 дена пред пристигнување - бесплатно;
- 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
- 5 дена или покасно - се наплаќа целата сума на пакетот.
*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;
***Пакетот не важи за државни празници.

Фамилијарен пакет

Цена по ноќ за 2 лица + 2 деца (0-11.99год.) / Лесен полн пансион (појадок+лесен ручек+вечера)

Тип на соба / број на ноќевања

2 – 3 ноќевања

4-6 ноќевања

7 + ноќевања

Џуниор Свит или Делукс соба

124€ / 7,688мкд

118€ / 7,316мкд

110€ / 6,820мкд

***Пакетот не важи за државни празници
***Пакетот важи за престој 01.06 - 20.12/ 2020

Сместување: максимум 2 лица + 2 деца (0-11.99год) или 3 лица + 1 дете (0-11.99год)

3то возрасно лице – доплата од 40 евра од вечер

** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
*** Политика за сместување на деца е во согласност со правилата за овој пакет:
- дете над 12 години плаќа 40 евра од вечер (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
*** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
*** Политика за откажување на резервацијата:
- 10 дена пред пристигнување - бесплатно;
- 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
- 5 дена или покасно - се наплаќа целата сума на пакетот.
*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;
***Пакетот не важи за државни празници.

Екстра поволен пакет

3 дена / 2 ноќевања на база полу пансион + СПА

Тип на соба

Цена по лице

Доплата за викенд

(По лице / од вечер)

Супериор соба

89€ / 5.518,ооMKD

10€ / 620,ooMKD

Делукс / Џуниор Свит

99€ / 6.138,ооMKD

Апартман / Арт Студио

115€ / 7.130,ооMKD

*понудата не важи за државни празници;
*понудата важи за периодот 01.06 - 20.12 / 2020

-20% попуст за трето лице во соба

*** Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
*** Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
*** Политика за сместување на деца е во согласност со регуларните правила на хотелот:
- дете на возраст до 2.99 год бесплатно;
- дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 10 евра;
- второ дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (важи за Делукс, Џуниор Свит и Апартман тип на соби);
- дете над 12 години плаќа 80% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
*** За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
*** Политика за откажување на резервацијата:
- 10 дена пред пристигнување - бесплатно;
- 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
- 5 дена или покасно - се наплаќа целата сума на пакетот.
*** Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: