Пребарување

Внесете клучни зборови:

Боровец - Зима 2020/2021

БОРОВЕЦ ЗИМА 2020/2021

БОРОВЕЦ ЗИМА 2020/2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RILA HOTEL 4*

ПЕРИОД

Цена по лице на ден / Полупансион

Сместув.

11.12-27.12

 

28.12-10.01
 

11.01-12.02

28.02-07.03

13.02-19.02

20.02-27.02

08.03-11.04

Стандардна Twin соба Макс.2в+1д 0-13.99

2+1

75

128

87

128

104

52

Стандардна Twin – еднокреветна Макс.1в+2д

1

99

190

124

190

167

72

Стандардна соба поглед кон стаза Макс.2в+1д 0-13.99

2+1

81

139

93

139

115

58

Стандардна собапоглед кон стаза – еднокреветнa Макс.1в+2д

1

111

203

136

203

180

83

Супериор Twin Макс 2в+1д 0-13.99

2+1

75

133

93

133

110

52

Супериор поврзана twin соба Макс. 4в+2д 0-13.99

2x(2+1)

75

133

93

133

110

52

Супериор фам.соба Макс.2в+2д 2-13.99 (4 суми)

2+2

81

139

93

139

115

58

Супериор соба - еднокреветна

 

99

197

130

197

173

72

Супериор Twin соба со поглед кон стаза Макс.2в+1д. 0-13.99

2+1

81

145

99

145

121

58

Супериор поврзана twin соба поглед стаза Макс.4в+2д. 0-13.99

2x(2+1)

81

145

99

145

121

58

Супериор фам. соба поглед  стаза Макс. 2в+2д. 2-13.99 (4 суми)

2+2

87

150

99

150

127

64

Супериор  со поглед кон стаза - Sgl

 

111

208

141

208

197

83

Делукс Суит (цена за 2 лица) Макс.3в+1д 0-13.99

2+2

199

382

248

382

335

144

Делукс Суит поглед кон стаза (цена за 2 л.) Макс.3в+1д 0-13.99

2+2

222

407

271

407

360

167

3-то возрасно лице во Делукс суит

 

36

61

43

61

49

30

Минимум престој

 

2 н.

3 н.

2 н.

3 н.

2 н.

2 н.

 • Цената вклучува ноќевање со појадок на шведска маса (кафе, чај, сокови) и вечера (пијалоци не се вклучени),
 • Бесплатно користење на внатрешен базен (25м), Џакузи, бесплатно користење на термо зоната (сауна, парна бања, Cryo кабина, Турска бања, фитнес, ски остава. Wi-Fi интернет околу хотелот, бесплатен паркинг со лимитирани паркиннг места -на располагање по пристигнување, соба за багаж, подземен паркинг - на располагање по пристигнување и со доплата
 • Божиќна Гала вечера на 25.12.  (незадолжителна): 43 евра за возрасен /23 евра за деца од 2-13.99
 • Новогодишна вечера (задолжителна) на 31.12.- 85 евра за возрасен / 45 евра за деца од 2-13.99
 • Доплати и Попусти за деца и возрасни:

Дете од 0-1.99 на дополнително легло со 2 возрасни- бесплатно, без услуги

Дете од 2-13.99 на дополнително легло со 2 возрасни во Супериор Twin соба или стандардна -доплата 15 евра за  полупансион

Дете од 2-13.99 на дополнително легло со 2 возрасни во Супериор фамилијарна соба секое дете плаќа по 15 евра за полупансион

1 возрасен со дете од 0-13.99 во Стандардна или супериор  соба: секое дете плаќа по 15 евра за полупансион ,возрасниот плаќа како еднокреветна соба за стандардна или супериор

1 возрасен со дете од 0-13.99 во Супериор фамилијарна соба -секое дете плаќа по 15 евра за полупансион, Возрасниот плаќа како за еднокреветна соба во супериор

Дете од 2-13.99 со 2/3 возрасни во Делукс суит -доплата од 15 евра за полупансион

Супериор поврзани соби: Калкулација како 2 супериор Twin соби-На пример: 2в+2д од 0-13.99 во 2 супериор twin поврзани соби: секоја соба се наплаќа како 1 еднокреветна+15 еур по ноќ; 3в+1д од 0-13.99 плаќаат 1 стандардна twin соба за 2 возрасни + 1 еднокреветна + 15 еур по ноќ

2 возрасни + 1 дете 0-1.99 + 1 дете 2-13.99 – сместување во двокреветна супериор соба на барање

2 возрасни + 2 деца 0-1.99 – сместување во Делукс суит
*Попуст за рана резервација- 10 % за резервации направени до 30.11.

 

 

LION HOTEL BOROVEC 4*

СМЕСТУВАЊЕ

Цена по лице на ден / Полупансион

Сместување

27.12-02.01

03.01-08.01

13.02-19.02

15.12-26.12

09.01-15.01

23.01-12.02
20.02-26.02

01.12-14.12

16.01-22.01

27.02-31.03

Двокреветна стандардна

2+0

74

46

43

39

Двокреветна економска (поткровје или приземје)

2+0

67

41

39

35

Еднокреветна стандардна

1

139

74

59

56

Twin Large

2+1

77

51

48

42

Фамилијарна соба (Макс. 2в+2д. или 3в+1д)

2+2

84

61

57

51

Апартман (цена по соба)

4+1

282

201

187

164

Возрасен на дополнително легло во Голема соба / Фамилијарна соба

 

59

39

36

32

 • Цената вклучува ноќевање со појадок, вечера, бесплатно користење на базен, фитнес, сауна, ски остава за сопствена ски опрема и превоз до ски гондола, пијалоци за време на вечерата (вода, џус, вино и пиво (неограничено)
 • Минимум престој: 5 ноќи
 • Божиќна вечера ( незадолжителна)-53 евра за возрасен/28 евра за деца од 4-11.99
 • Новогодишна вечера (задолжителна)-85 евра за возрасен /45 евра за деца од 4-11.99
 • Попусти

Дете од 0-3,99-бесплатно (без услуги)

Дете од 4-11.99- на стандардно легло - 25% попуст

Дете од 4-11.99 на дополнително легло 50%  попуст од цената за возрасен на дополнително легло

Попуст за рана резервација -10% попуст за резервации направени до 31.10.2020

 • Екстра попусти: 7=6, 10=9, 14=12 за пристигнувања од 27.02 до крај на сезоната.
 • *Попустите за рана резервација и дополнителните попусти СЕ комбинираат.

 

 

BOR HOTEL 3*

СМЕСТУВАЊЕ

Цена по лице на ден / Полупансион

Сместување

01.12-23.12

08.01-30.01

21.02-31.03

24.12-28.12

03.01-07.01

31.01-20.02

29.12-02.01

Двокреветна (макс 3 возразни)

2+1

33

38

51

Еднокреветна

1

44

50

93

Апартман (мин. 2воз+2деца/макс.3воз+1дете

2+2

34

39

52

 • Во цената е вклучено ноќевање, појадок и вечера, интернет, превоз до ски лифтот.
 • Минимум престој за Нова Година (31.12-02.01) - 3 ноќи
 • Божиќна Вечера (задолжителна) - 18.00 евра за возрасен / 10.00 евра за дете (3-12,99)
 • Новогодишна вечера (задолжителна) - 66.00 евра за возрасен / 36.00евра за дете (3-12,99)
 • Попусти

Дете 0-2,99 - бесплатно

Дете 3-12,99  на дополнителен кревет со 2 возрасни - 50% попуст

Дете 3-12,99 на стандарден кревет со 1 возрасен - 35% попуст

2 деца 3-12.99 со 1 возрасен во двокреветна соба-првото дете има 35% попуст, второто има 50% попуст

Едно или две деца 3-12.99 на дополнителен кревет во АПП – секое дете има по 50% попуст

Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба- 20% попуст

Возрасен на дополнителен кревет во АПП нема попуст

Попуст за рана резервација-10% попуст за резервации направени до 31.10.2020 (Не важи за период 29.12-02.01.)

 • Екстра попуст за резервации направени по 01.11: 7=6, 13=11 за пристигнувања 08.01-30.01 и 21.02-31.03.
 •  Попустот за рана резервација и екстра попустите НЕ се комбинираат.

 

RADINA’S WAY HOTEL 4*

ПЕРИОД

 

Сместување

01.11-30.11

01.03-31.03

01.12-18.12

 

19.12-27.12

04.01-24.01

28.12-03.01

25.01-21.02

22.02-28.02

Цена по лице на ден / Полупансион

Двокреветна

2+1

38

38

55

87

47

44

Фамилијарна соба

Мин.2в, макс.2в+2д или 3 в.

2+2

60

60

88

138

74

70

Еднокреветна соба

1

43

43

61

92

52

49

Апартман со една спална

Мин.2в, макс.2в+2д. или 3в

2+2

49

49

67

97

58

55

Апартман со 1 спална Делукс

Мин.2в, макс.2в+2д. или 3в

2+2

54

54

72

102

63

60

Цена по лице на ден / Појадок

Двокреветна

2+1

32

N/A

N/A

N/A

N/A

N/A

Фамилијарна соба

Мин.2в, макс.2в+2д или 3 в.

2+2

55

N/A

N/A

N/A

N/A

N/A

Еднокреветна соба

1

37

N/A

N/A

N/A

N/A

N/A

Апартман со една спална

Мин.2в, макс.2в+2д. или 3в

2+2

43

N/A

N/A

N/A

N/A

N/A

Апартман со 1 спална Делукс

Мин.2в, макс.2в+2д. или 3в

2+2

48

N/A

N/A

N/A

N/A

N/A

 • Цената вклучува бесплатано користење  на ски остава, превоз до ски лифтот  (21.12-19.03), базен, сауна, соба со пареа, џакузи, релакс зона, фитнес, простор за деца со анимација (19.12-31.03), паркинг, Wi-Fi, сеф.
 • Минимален престој 5 ноќи во периодот од 28.12-03.01  и 2 ноќи во периодот од 19.12-27.12 & 04.01-28.02.
 • Новогодишна вечера (задолжително) - 85 евра за возрасно лице / 45 евра за дете (2-11,99)

Дете 0-1,99 - бесплатно, без услуга

1 дете 2-11.99 на дополнително легло со 2 возрасни лица во сите видови соби-бесплатно

2 дете 2-11.99 на дополнително легло со 2 возрасни во фамилијарна соба/Апартман - 50% попуст

Дете 2-11.99 на стандардно легло со 1 возрасен во двокреветна соба нема попуст  од 28.12-03.01, 20% попуст во останатите периоди

2 деца 2-11,99 со 1возрасен во двокреветна соба - 1 дете не добива попуст во периодот од 28.12-03.01, 20% попуст на останатите периоди и второто дете е бесплатно

Возрасно лице на дополнително легло - 20% попуст

Попуст за рана резервација - 15% попуст за резервации направени до 31.10.2020
Попуст за рана резервација - 10% попуст за резервации направени до 30.11.2020

 

 • Екстра попусти 7=6, 10=9 & 14=12 за престој во период 01.12-27.12 и 05.03-31.03.2021

Попустите за рана резервација и дополнителните попусти СЕ  комбинираат.

 

IGLIKA PALACE 4*

СМЕСТУВАЊЕ

Цена по лице на ден / Полупансион

Сместување

19.12-25.12

24.01-12.02

06.03-09.04

26.12-02.01

03.01-23.01

13.02-05.03

Двокреветна соба Макс. 2в+1д

2+1

37

53

44

Еднокреветна соба

1

56

98

67

Студио (3 полни суми) Макс. 2в+3д. или 4в

2+2

37

53

44

Двокреветна економска соба

2+0

26

47

37

Двокреветна економска соба=Еднокреветна

1

39

86

56

 • Во цената е вклучено ноќевање, шведска маса за појадок и вечера, од 16:00-17:00 кафе, чај, колачи во ресторанот, бесплатно користење на базен, паркинг,  Wi-Fi во лобито на хотелот.
 • Цената за студио се 3 цели платени суми.
 • Минимум престој од 7 ноќи 26.12-02.01.2018
 • Божиќна Вечера на 25.12. (незадолжителна)  - 38.00 евра за возрасен / 21.00 евра за дете (2-11,99)
 • Новогодишна вечера (задолжителна) - 55.00 евра за возрасен / 30.00 евра за дете (2-11,99)
 • Попусти

Дете 0-1,99 - бесплатно, без услуги

Дете 2-11,99 на стандардно легло во двокреветна соба - се плаќа цела сума во периодот  26.12-01.01; 25% попуст за останатиот период

1 дете 2-11,99 на дополнително легло со 2 возрасни во двокреветна стандардна соба - бесплатно

Трето дете 2-11,99 на дополнително легло во Студио - 50% попуст

Возрасен на дополнително легло во двокреветна стандардна соба- 25% попуст

Попуст за рана резервација  - не важи за периодот од 26.12-02.01: 10% попуст за резервација до 31.10.

 

FESTA WINTER PALACE HOTEL 5*

ПЕРИОД

Цена по лице на ден / Полупансион

Сместување

01.12-22.12

05.03-09.04

23.12-30.12

31.12-02.01

03.01-10.01

 

11.01-28.01

29.01-19.02

20.02-04.03

Двокреветна Deluxe  соба

2+1

45

62

114

75

63

73

59

Двокреветна  соба - еднокреветна

1

68

93

226

133

94

130

89

Јуниор Суит (макс. 2в.+2д /3в)

2+2

52

71

131

85

70

83

66

Стандард Суит (макс. 2в+2д/ 3в)

2+2

56

77

143

92

76

90

70

 • Цената вклучува ноќевање. со појадок и вечера , бесплатано користење на внатрешниот базен, фитнес, сауна, парна бања, релакс соба, Wi-Fi.
 • Минимум престој 5 ноќи  за период 31.12-02.01. Минимум престој 3 ноќи за останатиот период
 • Божиќна вечера на 25.12. (задолжителна)  - 38.00 евра за возрасен / 18.00 евра за дете (3-12,99).
 • Новогодишна вечера (задолжителна) - 85.00 евра за возрасен / 45.00 евра за дете(3-12,99)

Дете 0-2,99 на дополнително легло - бесплатно

1 дете 3-12,99 на стандардно легло со еден возрасен во двокреветна соба - 50% попуст

2 дете 3-12,99 со еден возрасен во двокреветна соба - секое дете добива  50% попуст

1-во Дете 3-12,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни - 80% попуст

2-ро Дете 3-12,99 на дополнително легло со 2 возрасни во Јуниор / Стандард суит - 50% попуст

Возрасен на дополнително легло- 25% попуст

Попуст за рана резервација - 10%попуст за резервација до 31.10.

Дополнителни попусти

 • 7=6 за пристигнувања од:: 01.12-20.12, 08.01-12.02 и 07.03-09.04.
 • *Попустот за рана резервација и дополнителните попусти НЕ се комбинираат.

 

FESTA CHAMKORIA HOTEL 4*

ПЕРИОД

Цена по лице на ден / Полупансион

Сместув.

01.12-22.12

23.12-30.12

31.12-02.01

03.01-10.01

11.01-28.01

29.01-19.02

20.02-04.03

05.03-09.04

Двокреветна стандардна соба

2+0

26

40

76

47

41

48

31

32

Еднокреветна соба

1

39

60

110

66

58

68

46

37

Јуниор Суит (макс.3в+1д)

2+2

31

46

84

52

47

54

36

39

Стандард Суит (макс.3в+1д)

2+2

35

52

99

62

54

64

42

43

 • Во цената е вклучено ноќевање, појадок , вечера, бесплатно користење на сауна, парна бања,  соба за релаксирање, внатрешен базен, фитнес, wi-fi, превоз до ски терените
 • Минимум за престој 5 ноќи за период од 28.12-01.01. Минимум  престој од 3 ноќи за останатите периоди.
 • Божиќна Вечера на 25.12. (задолжителна)  - 28.00 евра за возрасен / 15.00 евра за дете (3-12,99)
 • Новогодишна вечера (задолжителна) - 55.00 евра за возрасен / 30.00 евра за дете(3-12,99)
 • Попусти:

Дете 0-2,99 на дополнителен кревет - бесплатно. Бебешко креветче - на барање, бесплатно.

Дете 3-12,99 на стандардно легло со 1 возрасен во двокреветна соба - 50% попуст.

1-во Дете 3-12,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни во Јуниор / Стандард Суит - 80% попуст

2-ро Дете 3-12,99 на дополнително легло со 2 возрасни во Јуниор / Стандард Суит - 50% попуст

Возрасен на дополнително легло во Јуниор/Стандард суит - 25% попуст

Попуст за рана резервација - 10% попуст за резервација до  31.10.2020

 • Екстра попусти

7=6 за пристигнувања од: 01.12-17.12, 10.01-11.02 и 05.03-09.04.

*Попустот за рана резервација и  дополнителните попусти НЕ се комбинираат.

 

 

FLORA COMPLEX 4*

СМЕСТУВАЊЕ

Цена по лице на ден / Полупансион

Сместување

01.12-17.12

12.03-31.03

18.12-25.12

 05.03-11.03

26.12-03.01

04.01-04.03

Двокреветна Макс. 2в+1д

2+1

34

40

67

52

Еднокреветна

1

52

61

125

78

Студио (цена за 2 лица) Макс. 3 в.

2+1

75

87

140

110

Апартман со 1 спална (цена за 2 лица)Макс 4в

2+2

88

105

163

128

 • Цената вклучува, ноќевање, појадок, вечера, бесплатна користење на внатрешниот базен, фитнес.
 • Божиќна вечера (задолжително) - 43.00 евра за возрасен  / 23.00 евра за дете (2-11,99)
 • Новогодишна вечера (задолжително) - 75.00 евра за возрасен / 40.00 евра за дете (2-11,99)
 • Попусти

Дете 0-1,99 - бесплатно, без услуга

Дете 2-11,99 на стандардно легло со 1возрасен во двокреветна соба- нема попуст за детето;

2 деца 2-11,99 со 1 возрасен во двокреветна соба- 1 дете 100%, второ  дете бесплатно.

Прво дете 2-11,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни кои плаќаат целосни суми, во сите типови на соби,  бесплатно

Второ дете 2-11,99 на дополнителен кревет со 2 возрасни кои плаќаат целосни суми - 60% попуст на цената за стандардно легло

Возрасно лице на дополнително легло во Студио/Апартман -  30% попуст на цената од регуларното легло

Попуст - за резервации направени од 16.10.2020:

1 бесплатно ноќевање за резервации со минимум престој од 7 ноќи во период: 01.12-25.12 & 05.03-31.03.

 

 

BOROVETS HILLS HOTEL  5*

СМЕСТУВАЊЕ

Цена по соба на ден Полупансион

Сместување

10.12-27.12

28.02-30.04

28.12-01.01

02.01-16.01

07.02-20.02

17.01-06.02

21.02-27.02

Двокреветна соба (Цена за 2 воз.) макс.3в.

2+1

93

230

144

115

Еднокреветна соба Макс.1в+1д 0-3.99

1

65

-

100

81

Студио (Цена за 2 воз.) Макс. 3в или 2в+2д

2+2

106

253

168

132

АПП со 1 спална (Цена за 2 воз.) Макс.3в+1д

2+2

118

282

183

148

АПП ЛУКС со 2 спални (Цена за 4 воз.) Макс.5в или 4в+2д

4+1

177

450

274

218

 • Во цената е вклучено  ноќевање со појадок и вечера (Полупансион), бесплатно користење на базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, превоз до ски лифтот, сеф, интернет, паркинг
 • Новогодишна вечера (задолжителна) -95.00 евра за возрасен / 40.00 евра за дете(4-11,99)
 • Попусти:

Дете 0-3,99 на дополнително легло со 2 возрасни – бесплатно, бебешко креветче на беарање -бесплатно

1 дете 0-3,99  со 1 возрасен = еднокреветна соба

Дете 4-11,99  на стандардно со 1 возрасен во двокреветна соба - 40% попуст

2 деца 4-11.99 со 1 возрасен во двокреветна соба-првото дете има 40% попуст, второто дете 60%

Дете 4-11.99 на стандардно легло во Студио/АПП нема попуст

Дете 4-11.99 на дополнително легло со 2/4 возрасни – 60% попуст

Второ дете 4-11.99 на дополнително легло со 2/4 возрасни – 60% попуст

Возрасен на дополнително легло - 30% попуст

Попуст за рана резервација  - 5% попуст за резервации направени до 30.11.2020

 • Екстра попусти
 • 6=5, 7=6 и 14=12 За  престој во период 17.01-06.02 и од 28.12-30.04. *Попустот за рана резервација и  дополнителните попусти  НЕ се комбинираат.

Цената не вклучува:

Важна напомена:

newwaysoftravel Превземи целосна понуда   

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: