Пребарување

Внесете клучни зборови:

НОВА ГОДИНА 2021

БУДВА Дубровник, Тиват и Котор

БУДВА
Дубровник, Тиват и Котор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:

30 декември (среда) СКОПЈЕ – БУДВА
Состанок на групата на паркингот спроти хотел “Holiday Inn” во 22:00ч. Поаѓање на автобусот за Будва во 22:30 часот. Се патува преку Косово и Албанија. Ноќно возење со попатни паузи за одмор.

31 декември (четврток) МАНАСТИР ОСТРОГ - БУДВА
Посета на манастирот Острог кој е едно од најпосетуваните светилишта во Црна Гора и на Балканот, кој датира од XVII век основан од Василиј Острошки.Пристигнување во Будва во претпладневните часови. Разглед на градот: прошетка на стариот дел на градот во кои се наоѓаат најважните културно-историски споменици, цитадела, градските ѕидини, Музејот, Галеријата, спомен куќа на Стјепан Митров Љубиша, цркавата Св.Јован Крстител, цркавата Св.Иван цркавата Св. Сава, марината, полуосторвот Св. Стефан. Сместување во Вила Монте Рио. Вечерта, Дочек на Новата 2021 Година, на плоштад. Ноќевање.

01 јануари (петок) БУДВА - ДУБРОВНИК
Појадок. Можност за факултативен излет до Дубровник. Прошетка низ стариот дел на градот Дубровник: Плаца, Онофриевата чешма, Орландовиот столб, Градскиот звонарник, црквата Св.Влах, Дубровачката катедрала... Враќање во Будва во попладневните часови. Ноќевање.

02 јанураи (сабота) БУДВА – ТИВАТ - КОТОР
Појадок. Можност за факултативен излет до Тиват и Котор. Прошетка и раглед на градот: католичката црква Св.Антун Падовански (заштитник на градот), црквата Св.Сава, плоштадот Култура, Летниковецот Буча, луксузниот комплекс "Порто Монтенегро", Ботаничката градина и посета на прекрасниот стар град - Котор: катедралата св.Трифун, Столбот на срамот, цркавата Св.Лука, Поморскиот музеј, црквата Св.Никола.... Попладне, заминување за Македонија преку Албанија и Косово. Пристигнување во вечерните часови.


Цена на аранжманот:
99 € (6.140 мкд)
89 € (5.520 мкд) за резервации до 15.ноември

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
• Превоз со туристички автобус на наведената релација
• Сместување во Вила Монте Рио** (
http://monterio.me/ ), 2 ноќевања на со доручек
• Организирани разгледи како по програма
• Организација на аранжманот и придружник на патувањетo

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
• Факултативен целодневен излет до Дубровник 15€
• Факултативен излет до Тиват и Котор 10€
• Влезници за музеите и културно-историските споменици
• Патничко здраствено осигурување 


НАПОМЕНИ:
- За патување во Црна Гора, сепак е потребен тест за "Covid 19"
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници.

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: